جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

تولید سالانه ۶۵ تن گیاه دارویی در شیراز - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید سالانه ۶۵ تن گیاه دارویی در شیراز

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / اقتصادی

تولید سالانه ۶۵ تن گیاه دارویی در شیراز

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / اقتصادی

مدیر جهاد کشاورزی شیراز گفت : سالانه ۶۵ تن گیاه دارویی در شیراز تولید می‌شود .

علی دهقان فارسی با تأکید بر اینکه با وجود خشک سالی توسعه کشت گیاهان داروی توجیه‌پذیری اقتصادی دارد، گفت: 100 هکتار از اراضی شهرستان شیراز  به کشت گیاهان دارویی اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه سالانه 65 تن گیاه دارویی در شیراز تولید می‌شود، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به تولید پایدار و منظم توسعه کشت گیاهان دارویی در این شهرستان دنبال می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شیراز عمده تولید گیاهان دارویی این شهرستان را خاکشیر عنوان و تصریح کرد: علاوه بر خاکشیر گیاهان دارویی دیگر که مصرف آنها به‌ صورت عرقیات است در این شهرستان کشت می‌شود.

وی با اشاره به وجود 5 واحد صنعتی تولید عرقیات و نوشیدنی در شهرستان شیراز، افزود: این واحدها سالانه 25 هزار و 750 تن انواع عرقیات و نوشیدنی تولید می‌کنند.

دهقان با بیان اینکه واحدهای صنعتی تولید عرقیات و نوشیدنی به‌ طور مستقیم برای 45 نفر ایجاد اشتغال می‌کنند، گفت: در حال حاضر چندین متقاضی برای ساخت واحد صنعتی تولید عرقیات و نوشیدنی گیاهی در شیراز تسهیلات دریافت کرده‌اند که به‌ زودی عملیات ساخت این واحدها آغاز می‌شود.

وی در مورد تولید سنتی عرقیات و نوشیدنی‌های گیاهی، گفت: تولید سنتی عرقیات در شیراز بسیار کم است و شاید تنها 5 هزار تن عرقیات و نوشیدنی یا به عبارتی 20 درصد میزان تولید صنعتی به این شیوه تولید می‌شود.