جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

تولیدسریال امین ولایت - نمایش محتوای صدا

 

 

تولیدسریال امین ولایت

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

آیت الله ایمانی: همه دستگاه هابه ویژه شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز وظیفه دارند در ارتقای فرهنگی شهر شیراز تلاش کنند

آیت الله دستغیب: همه مسئولان و مردم باید همت کنند تا سومین حرم اهل بیت به جایگاه حقیقی خود مثل مشهد و قم دست یابد

مدیر کل صدا وسیمای فارس: ساخت سریال احمدبن موسی از بعد محلی، منطقه ای ، ملی و فراملی بسیار حائز اهمیت است

جلسه هم اندیشی برای تولید سریال حضرت احمدبن موسی علیه السلام با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز، تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی علیهماالسلام، مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس، شهردار شیراز و رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد

در این جلسه آیت الله ایمانی با تاکید بر اهمیت تولید این مجموعه تلویزیونی افزود : رهبر معظم انقلاب شیراز را سومین حرم اهل بیت نام گذاری کردند و فرمودند همه مسئولان باید در معرفی سومین حرم اهل بیت در کشور تلاش کنند.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری گفت: شیراز از یک پیشینه عمیق اسلامی و فرهنگی برخوردار است و بنا بر سخنان رهبر معظم انقلاب از همه بودجه ها باید برای معرفی سومین حرم اهل بیت استفاده کرد که یکی از راههای تبیین این جایگاه تولید آثار هنری و رسانه ای است.

وی افزود ، صدا و سیمای مرکز فارس علاوه بر ساخت این مجموعه باید برنامه های دیگری را هم در کنار آن در دست ساخت داشته باشد و همه دستگاه هابه ویژه شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز طبق تعهدی که داده اند باید برای ارتقای فرهنگی شهر شیراز تلاش کنند.

آیت الله سید علی اصغر دستغیب هم بر توجه هر چه بیشتر به ساخت این سریال تاکید کرد و اقدامات صدا و سیمای مرکز فارس را در معرفی شیراز از طریق برنامه هایی که از حرم مطهر پخش می شود مطلوب و قابل توصیف عنوان کرد.

تولیت آستان احمدی و محمدی علیهما السلام افزود: توجه همه جانبه به تبیین جایگاه حرم سوم در شیراز یکی از عمده راه های جلوگیری از مسائل و مشکلات اجتماعی است. مسئولان را به اهتمام بیشتر به موضوع حرم سوم با استفاده از ابزارهای مختلف از جمله تولیدات تلویزیونی توصیه کرد وافزود: باید تلاش کنیم تا همچون حرم های اول ودوم ، حرم سوم نیز جایگاه حقیقی خود را در بین مردم و مسئولان را کسب کند.

سید تقی سهرابی مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس در این جلسه به تشریح اقداماتی که صدا و سیمای فارس برای معرفی شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت داشته است پرداخت و افزود: با بررسی
خواسته های علمای استان مبنی بر توجه ویژه به آستان مقدس احمدی و محمدی
علیهما السلامدر
برنامه های رادیویی و تلویزیونی ، این مرکز با راه اندازی استودیوی حرم امکان پخش برنامه های فرهنگی حرم را در سطوح ملی، محلی و بین المللی فراهم کرده است.

سید تقی سهرابی با ارائه گزارش از اقدامات انجام شده در خصوص تولید سریال احمدبن موسی علیه السلام از همراهی سازمان برای تولید این اثر فاخر خبرداد وگفت با مشارکت همه جانبه متولیان امر در استان بستر لازم برای پاسخ به مطالبه علما، مردم و مسئولان برای تولید سریال احمدبن موسی فراهم است.

وی تاکید کرد ساخت سریال احمدبن موسی از بعد محلی، منطقه ای ، ملی و فراملی بسیار حائز اهمیت است و می تواند تاثیرات بسیار موثری در همه زمینه های فرهنگی و حتی اقتصادی استان فارس داشته باشد.

در این جلسه پاک فطرت شهردار شیراز و پاک دل رئیس شورای اسلامی شهر شیراز هم آمادگی خود را برای ساخت این مجموعه اعلام کردند.

در این نشست دو ساعته رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز مطالبه تولید اثر فاخر هنری و رسانه ای با موضوع حضرت احمدبن موسی (ع) را مطالبه ای بحق از جانب بزرگان شهر و مردم توصیف کرد و با اشاره به اقدامات انجام شده در این زمینه ابراز امیدواری کرد که در آینده ای نزدیک شاهد آغاز ساخت این اثر باشیم.

شهردار شیراز با ارائه راهکارهای اجرایی دست یابی به این مهم از آمادگی شهرداری شیراز برای حمایت همه جانبه از تولید این سریال خبر داد و افزود: همه دستگاه ها و نهادهای استان باید حمایت مادی ومعنوی از این اقدام بزرگ را در دستور کار خود قرار دهند.

پروژه عظیم تلویزیونی امین ولایت (حضرت احمدبن موسی شاهچراغ علیه السلام ) در 26 قسمت 40 دقیقه ای با حضور بهترین هنرمندان کشور و با حضور هنرمندان مطرح استان طی مدت دو سال در لوکیشن های مختلف شیراز واستان تولید شود.

در ساخت این سریال علاوه بر معرفی شخصیت والای حضرت احمدبن موسی و جایگاه ویژه ایشان نزد پدر بزرگوارشان به شرایط سیاسی و اجتماعی آن دوره تاریخی همچنین شرایط اجتماعی فرهنگی و معماری شیراز و جایگاه آن پرداخته خواهد شد.

حدود دویست و پنجاه نفر از بهترین عوامل وهنرمندان کشور به همراه بهترین عوامل و دست اندرکاران بومی استان ساخت این سریال را به عهده خواهند داشت.

تولید این سریال با هدف پخش از شبکه های سراسری وبرون مرزی سازمان صدا وسیما صورت می گیرد که با توجه به مخاطبین چند ده میلیونی آن در تثبیت جایگاه این شخصیت والامقام و تبیین شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) در کشور به عنوان بزرگ ترین پروژه فرهنگی استان بسیار مهم و مؤثر خواهد بود.