جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

توزیع بیش از هفت میلیون اصله نهال شناسنامه دار در فارس - نمایش محتوای خبر

 

 

توزیع بیش از هفت میلیون اصله نهال شناسنامه دار در فارس

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / اقتصادی

توزیع بیش از هفت میلیون اصله نهال شناسنامه دار در فارس

شیراز/ خبرگزاری صدا و سیما / اقتصادی

بیش از هفت میلیون اصله نهال شناسنامه داردراستان فارس توزیع شد.

رییس جهادکشاورزی فارس از عرضه مستقیم نهال شناسه دارو توزیع بیش از هفت میلیون اصله نهال در استان خبر داد.

قاسمی گفت: تامین ارقام مناسب نهال بر اساس نیاز بازار داخل و خارج از کشور، کمک به افزایش بهره وری در باغات استان، کمک به کاهش مصرف منابع به ویژه آب و آموزش و ترویج کاهش هزینه های تولیداز اهداف تشکیل مرکز عرضه مستقیم نهال شناسه دار، ادوات و نهاده های باغبانی است.

رییس جهاد کشاورزی فارس افزود: برای جلوگیری از انتشار آفات و عوامل بیماری زا به باغات ضروری است، کلیه نهال ها از مراکز و نهالستان های مجوز دار خریداری شوند که مرکز عرضه نهال مستقیم نهال شناسه دار با نظارت کامل نسبت به عرضه نهال به باغداران استان اقدام می کند.

قاسمی یادآور شد: در جهت جلوگیری از انتشار آفات و عوامل بیماری زا به باغات ضروری است، کلیه نهال ها از مراکز و نهالستان های مجوز دار خریداری شود.

وی افزود در استان فارس بالغ بر 40 نهالستان مجوز دار در حال فعالیت است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس خاطر نشان کرد: خدماتی شامل عرضه انواع نهال درختان مثمر و غیر مثمر، عرضه ادوات و ابزار سبک باغبانی و نهالستان، عرضه نهاده های باغبانی و نهالستان، ارایه خدمات فنی و مشاوره ای باغبانی و آموزش و ترویج افزایش بهره وری در باغات و نهالستان ها در مرکز عرضه مستقیم نهال شناسه دار، ادوات و نهاده های باغبانی به باغداران استان فارس ارایه خواهد شد. / د