جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

تغییر فرکانس رادیو فارس از 594 به 603 کیلو هرتز - نمایش محتوای خبر

 

 

تغییر فرکانس رادیو فارس از 594 به 603 کیلو هرتز

شیراز / خبرگزاری صداو سیما / رویدادهای مرکز

تغییر فرکانس رادیو فارس از 594 به 603 کیلو هرتز

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / رویدادهای مرکز

معاون فنی صدا و سیمای مرکز فارس گفت : با تغییر فرکانس رادیو فارس در فرستنده رادیویی دهنو قره باغ شیراز مخاصبان تحت پوشش این فرستنده رادیویی می توانند رادیو استانی را بر روی موج 603 کیلو هرتز دریافت کنند.

فیروزی با بیان اینکه قبلا از طریق این فرستنده رادیو فارس با فرکانس 594 قابل دریافت بود، افزود: بدلیل همپوشانی این فرکانس با فرکانسهای کشورهای حاشیه خلیج فارس ،دریافت رادیو فارس با نویز همراه بود که همین سبب تغییر آن به فرکانس جدید شد.

معاون فنی صدا و سیمای مرکز فارس افزود: استان فارس با 122 هزار کیلومتر مربع وسعت و داشتن 9 ایستگاه رادیویی از 98 ایستگاه رادیویی کشور ،بالاترین وسعت پوشش رادیو محلی را در کشور داراست.

وی به فرستنده دهنو بعنوان یکی از قدیمی ترین و پر قدرت ترین ایستگاههای رادیویی کشوراشاره کرد و افزود : با تغییر فرکانس در این ایستگاه ، 80 در صد از مخاطبان رادیو فارس بویژه در مناطق جنوبی و شرقی استان می توانند رادیو فارس را بر روی موج 603 دریافت کنند.

فیروزی هزینه این تغییر فرکانس را یکصد و پنجاه میلیون تومان ذکر کرد. و افزود: طرح سنکرون سازی یا هم فرکانس سازی در برخی ایستگاههای رادیویی جنوب استان ازجمله لار و لامرد و داراب بصورت پایلوت اجرا شده به گونه ای که جمعیت تحت پوشش فرستنده های این مناطق با اجرای این طرح ،با یک فرکانس واحد رادیو فارس را دریافت کنند.

وی اظهار امیدواری کرد این طرح به زودی بعنوان طرحی ملی در سایر مراکز اجرا می شود.