سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

تعامل برنامه سازان صداوسیمای مرکز فارس در ارتقا فرهنگ استفاده از قطار شهری - نمایش محتوای خبر

 

 

تعامل برنامه سازان صداوسیمای مرکز فارس در ارتقا فرهنگ استفاده از قطار شهری

شیراز/خبرگزاری صدا و سیما /اجتماعی

تعامل برنامه سازان صداوسیمای مرکز فارس در ارتقا فرهنگ استفاده از قطار شهری

شیراز/خبرگزاری صدا و سیما/اجتماعی

مدیر عامل سازمان قطار شهری شیراز خواستار تعامل برنامه سازان صداوسیمای مرکز فارس در ارتقا فرهنگ استفاده از قطار شهری شد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیمای مرکز فارس ، اسدا... حاجی زمانی در دیدار با مدیر کل و معاونان صداوسیمای مرکز فارس، صداوسیما را پرمخاطب ترین رسانه کشور برشمرد و گفت: با استفاده از ظرفیت های برنامه سازی در تلویزیون، رادیو و خبر می توان مردم را با راه های استفاده صحیح از قطار شهری و حفظ این سرمایه ملی آشنا کرد.

وی با بیان اینکه شیراز پس از تهران و مشهد سومین کلان شهر کشور است که قطار شهری در آن راه اندازی شده، افزود: برای شهر شیراز 6 خط قطار شهری جمعا به طول 91 کیلومتر پیش بینی شده است.

حاجی زمانی گفت: خط یک قطار شهری شیراز بیش از 24 کیلومتر طول دارد که فاز اول آن از میدان احسان تا میدان نمازی پارسال به بهره برداری رسید و فاز دوم این مسیر از میدان نمازی تا میدان ا... با 62 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است.

وی افزود: فاز دو خط یک قطار شهری به طول 14 کیلومتر و شامل 12 ایستگاه است که طبق برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال 95 به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر عامل سازمان قطار شهری با اشاره به اینکه برای راه اندازی این فاز 700 میلیارد تومان اعتبار نیاز است، گفت: برای تامین این اعتبار تاکنون دریافت 30 میلیون دلار وام از صندوق توسعه، 300 میلیارد تومان فروش اوراق مشارکت و 260 میلیارد تومان اعتبار دولتی در نظر گرفته شده است.

حاجی زمانی افزود: همچنین عملیات ساخت خط دو قطار شهری شیراز از شهرک میانرود آغاز شده و پس از گذر از عادل آباد، میدان بسیج، خیابان انقلاب، میدان امام حسین، پارک آزادی و میدان قائم در ایستگاه پایانی به کلبه سعدی خواهد رسید.

مدیرعامل ‌قطارشهری شیراز همچنین با اشاره به افزایش ساعات کار فاز یک خط یک قطارشهری شیراز از ۵ ساعت به ۸ ساعت، گفت: جابجایی مسافران در مسیر میدان نمازی تا میدان احسان از 29 تیر ماه از ساعت 7 تا 15 انجام می شود.

وی از مدیر کل و معاونان صداوسیمای مرکز فارس دعوت کرد، ضمن بازدید از خطوط در حال ساخت و بهره برداری قطار شهری، از نزدیک با شرایط سخت احداث تونل های قطار شهری آشنا شوند.

مدیر کل صداوسیمای مرکز فارس هم در این دیدار انعکاس حرکت جهادی کارکنان سازمان قطار شهری شیراز در ساخت تونل های زیرزمینی را از وظایف رسانه استانی برشمرد و گفت: قطار شهری از ایمن ترین و سریع ترین وسایل حمل و نقل عمومی به شمار می رود.

سهرابی با بیان اینکه راه اندازی قطار شهری یکی از نمادهای توسعه هر شهر به شمار می رود، افزود: با تهیه مصاحبه های مردمی در ایستگاه های مترو می توان از ظرفیت گزارش های خبری مرکز فارس که در شبکه های ملی نیز پخش می شوند، برای نشان دادن جایگاه و میزان توسعه یافتگی کلان شهر شیراز استفاده کرد.

وی گفت: صداوسیمای مرکز فارس علاوه بر گزارش های خبری، با تولید برنامه های مختلف در قالب انیمیشن، تیزر و برنامه های اجتماعی و طنز رادیویی و تلویزیونی می تواند در فرهنگ سازی برای استفاده از قطار شهری نقش موثری ایفا کند.

مدیر کل صداوسیمای مرکز فارس افزود: استفاده از ظرفیت های برنامه های تلویزیونی شبکه فارس از جمله برنامه در شهر، شهر راز و برنامه زنده شبانه در این خصوص استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه مرکز فارس قطب تولید انیمیشن در کشور است گفت: با تولید انیمیشن های کوتاه آموزنده می توان در ارتقا فرهنگ استفاده از قطار شهری گام موثری برداشت.

سهرابی اضافه کرد: همکاران صدای مرکز فارس نیز با تولید برنامه های رادیویی در قالب طنز و یا رادیو مترو می توانند امکان فرهنگ سازی در این زمینه را فراهم کنند.

وی گزارش های خبری از روند ساخت و راه اندازی قطار شهری را از دیگر ظرفیت های مرکز فارس برای همکاری مجموعه قطار شهری برشمرد.