جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

تدارک ویژه شبکه فارس برای ضیافت الهی - نمایش محتوای خبر

 

 

تدارک ویژه شبکه فارس برای ضیافت الهی

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

باغبانمنش معاون سیمای صدا و سیمای مرکز فارس گفت: این برنامه ها با توجه به تعطیلی حرم های مطهر احمدی و محمدی، سید علاءالدین حسین و علی بن حمزه (علیهم السلام) و مساجد تاریخی شهر به دلیل به شیوع ویروس کرونا، به گونه ای تولید شده است که مخاطبین شبکه استانی از طریق برنامه های این شبکه با حال و هوای این اماکن ارتباط معنوی برقرار کنند.

باغبانمنش اظهار داشت: ویژه برنامه نسیم سحر، مهمونی ویژه افطار، ترتیل خوانی قرآن کریم، کرونا و رمضان و پوشش مراسم شب های پرفیض قدر از مهم ترین برنامه های سیمای فارس در ماه مبارک رمضان هستند.

جمالی معاون صدای صدا و سیمای مرکز فارس نیز از تولید دو برنامه زنده نسیم سحر و بهاردل ها خبر و داد و گفت: سخنرانی مذهبی، ارتباط با علماء و ائمه جمعه استان، بخش دعا و آوازهای عرفانی، صدای مردم، احکام ماه رمضان، آداب و رسوم شهرستانها در این ماه، گفتگو با خیرین و اعلام اوقات شرعی شهرستانها از آیتم های این دو برنامه عنوان کرد.

جمالی تصریح کرد: روزه داری در ایام کرونا، گفتگو با مدافعین سلامت، توصیه های پزشکی، سخنرانی مذهبی، هر روز یک آیه یک نکته، شرح دعای ابوحمزه ثمالی، ترتیل خوانی و جمع خوانی قرآن کریم، پخش دعای افتتاح و پرداختن به مباحث اخلاقی از تولیدات ویژه رادیو فارس در ماه ضیافت الهی است.

خورشید سوار معاون فضای مجازی صدا وسیمای مرکز فارس هم انتشار ویدیو کلیپ های رمضان و پزشکی رمضان، راه اندازی تلویزیون اجتماعی در برنامه افطار از طریق اپلیکیشن جامع شبکه فارس، تولید کلیپ افطار با رویکرد افطار، خانه و صله رحم، انتشار پوستر ترجمه و فرازهای ادعیه روزهای ماه مبارک رمضان، برگزاری پویش های # پناه هم باشیم و # ماه همدلی، تولید اینفوگرافی و پوستر و استوری های مناسبتی رمضان و تهیه گزارش اختصاصی از کمک های مومنانه را از برنامه های این معاونت در این ماه اعلام کرد.

کرمی معاون خبر تهیه گزارش با موضوع وضعیت قیمت کالاهای ضروری مردم در این ماه، بایدها و نبایدهای روزه داری با شیوع کرونا، تاثیر روزه بر سلامتی، روزه داری در مشاغل سخت، بهره مندی از فضائل ماه مبارک رمضان و رمضان در شهرستانها را از اقدامات این معاونت در ماه ضیافت الهی برشمرد.