جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

تدارک ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز فارس در روزهای پایانی ماه صفر - نمایش محتوای خبر

 

 

تدارک ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز فارس در روزهای پایانی ماه صفر

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

تدارک ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز فارس در روزهای پایانی ماه صفر

با فرا رسیدن روزهای سوگواری رحلت پیامبر اکرم صلوات الله علیه و آله، شهادت امام حسن مجتبی و امام رضاعلیهما السلام صدا و سیمای مرکز فارس ویژه برنامه های مختلفی را آماده پخش کرده است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز فارس، همزمان با روزهای پایانی ماه صفر، رحلت پیامبر اعظم صلوات الله علیه و آله و شهادت سبط اکبرش امام حسن مجتبی علیه السلام و شهادت عالم آل محمد امام رضا علیه السلام شبکه استانی سیمای فارس ویژه برنامه "چلچراغ" به مدت 75 دقیقه از امروز پنجشنبه بیست و چهار مهر ماه 1399تا شنبه آتی هر شب ساعت 22 با بخش های کارشناسی، مداحی و مرثیه سرایی، شعرخوانی، گفتگو با شاعران و پخش میان برنامه های مذهبی با تهیه کنندگی الله بخش بهار سعدی و گویندگی آرش جمال الدینی از مسجد وکیل شیراز که بطور همزمان از دو شبکه فارس و شما پخش می شود تقدیم مردم عزادار می کند.

ویژه برنامه رحلت حضرت رسول اکرم صلوات الله علیه و آله و شهادت مام حسن مجتبی علیه السلام جمعه 25 مهرماه ساعت 9 صبح به مدت 60 دقیقه با تهیه کنندگی عباس روزیطلب و با بخش های مختلفی از جمله نوحه خوانی و مرثیه سرایی، شعرخوانی شاعران آیینی و گفتگو با کارشناسان از سیمای فارس پخش می شود؛ همچنین این ویژه برنامه در این دو روز، صبح ها از ساعت 9 صبح به طور زنده از شبکه سراسری شما و شبکه فارس با مخاطبان خود همراه خواهد شد.

همچنین از دیگر برنامه های سیمای مرکز فارس در ایام رحلت پیامبر اکرم صلوات الله علیه و آله و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا علیهما السلام پخش فیلم های سینمایی تنهاترین سردار، بازگشت به جهنم، مسافر شب و میان برنامه های نوحیه سرایی و مشتند یک شرح بی نهایت در خصوص پخت آش نذری 28 صفر در خلدبرین شیراز، مستند مشهد الرضا علیه السلام ، مستند یا ضامن آهو  است.

معاونت صدای مرکز فارس هم در روزهای پایانی ماه صفر با تهیه و پخش ویژه برنامه های متنوعی با شنوندگان سوگوار و عاشقان خاندان عصمت و طهارت علیهما السلام همراه می شود.

در روز 28 صفر، سالروز رحلت پیامبر اکرم صلوات الله علیه و آله و شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام ویژه برنامه «رسول مهربانی» با هدف آشنایی با سبک زندگی، سیره و رفتار آن بزرگواران در رادیو فارس به طور زنده پخش می شود.

ویژه برنامه "رسول مهربانی" شامل بخش های مختلفی از جمله برقراری ارتباط زنده با حرم های مطهر حضرت امام رضا علیه السلام و حضرت معصومه سلام الله علیها، پخش مداحی، مباحث کارشناسی، گزارش، تلفن و پیامک های شنوندگان، شعرخوانی و گفتگو در خصوص سیره و سبک زندگی پیامبر اکرم صلوات الله علیه و آله و امام حسن مجتبی علیه السلام به تهیه کنندگی رضا شامخی و گویندگی آرش جمال الدینی، نویسندگی هاجر کوشکی و گزارشگری طیبه زارع  از ساعت 9 صبح به مدت120 دقیقه به روی آنتن می رود.

« خورشید هشتم » نیزعنوان ویژه برنامه زنده رادیو فارس در روز شهادت امام رضا علیه السلام است که در این برنامه به بررسی ویژگی ها و سجایای اخلاقی و شرایط سیاسی، حکومتی و اجتماعی دوران آن امام همام پرداخته می شود.

ارتباط تلفنی با حرم های مطهر ثامن الحجج علیه السلام مشهد مقدس و حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و بیان سبک و سیره زندگی امام هشتم، مداحی، شعرخوانی گزارش، مباحث کارشناسی، ارتباط تلفنی با خبرنگاران آزاد شهرستان و اطلاع از حال و هوای نقاط مختلف استان و آئین های عزاداری، تلفن و پیامک بخش های ویژه برنامه خورشید هشتم را تشکیل می دهند که در روز آخر ماه صفر، همزمان با شهادت امام رضا علیه السلام از ساعت 9 صبح تا 11 از رادیو فارس پخش می شود.

همچنین در روز آخر ماه صفر از دیگر برنامه های رادیو فارس می توان به غمنامه عشق، آه از غربت بهار، دور عاشقان، و زیارت حضرت رسول اکرم صلوات الله علیه، میزبان که به سیره پیامبر (ص) در جامعه امروز می پردازد، ارغنون ، خاتم عشق ، سیمای محمد ، نمایش ویژه شهادت حضرت امام رضا علیه السلام و در ماتم خورشید در روز جمعه بیست و پنجم مهر ماه و برنامه های دور عاشقان، نور هشتم ، پنجره فولاد ، زیارت نامه امام رضا علیه السلام ، آشنا ترین غریب ، بهشت هشتم روز شنبه بیست و ششم مهرماه 1399و پلاک 40که به مدت 55 دقیقه به طور زنده پنجشنبه بیست و چهار مهرماه از صدای مرکز فارس پخش خواهد شد.

معاونت فضای مجازی صدا و سیمای استان هم با تولید آثار متناسب با این ایام از جمله تولید استوری موشن، پادکست و پوستر، ایجاد صفحه ویژه در وب سایت، معرفی برنامه های صدا و سیما در پیام رسان ها و استفاده از بسترهای ارتباطی مانند اپلیکیشن شبکه فارس همراه و تلویزیون اینترنتی با مخاطبان خود همراه می شود.

معاونت خبر رسانه استانی هم با اطلاع رسانی و پوشش خبری مراسم عزاداری و برنامه های روزهای پایانی ماه صفر متناسب با شیوه نامه های بهداشتی و رعایت دقیق فاصله گذاری اجتماعی به انعکاس رویدادهای مربوط به این ایام در بخش های مختلف خبری می پردازد و تولید و پخش هشت گزارش خبری تلویزیونی و چهار گزارش خبری رادیویی، پوشش خبری برنامه های اجرایی، پوشش مراسم عزاداری نقاط مختلف استان از فعالیت ها و برنامه های معاونت خبر مرکز فارس در این مناسبت ها است.