جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

تجلیل از دو پیشکسوت چشم پزشکی کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

تجلیل از دو پیشکسوت چشم پزشکی کشور

شیراز/خبرگزاری صدا و سیما/اجتماعی

تجلیل از دو پیشکسوت چشم پزشکی کشور

شیراز/ خبرگزاری صدا و سیما/اجتماعی

در مراسمی با حضور پروفسور خدادوست و جمعی از اساتید و چشم پزشکان از خدمات و تلاش های علمی دکتر محمد حسین روزیطلب و دکتر عباس عطار زاده قدردانی شد.

رئیس مرکز تحقیقات چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: دکتر محمدحسن روزیطلب از اساتید پیشکسوت چشم پزشکی در شیراز است که با خدمات علمی و پژوهشی فراوان ، پایه گذار رشته فوق تخصصی پاتالوژی چشمی در ایران محسوب می شود و تاکنون تربیت 300 دستیار تخصصی چشم پزشکی را بر عهده داشته است.

دکتر محمدرضا طالب نژاد افزود: دکتر عباس عطار زاده هم از اساتید به نام دانشگاه علوم پزشکی شیراز است که تاکنون 150 دستیار تخصصی چشم پزشکی را تربیت کرده و خدمات علمی و تحقیقاتی زیادی هم ارائه کرده است.

پروفسور علی اصغر خدادوست از چشم پزشکان به نام دنیا هم در این مراسم گفت: این دو استاد به رغم دعوت های متعدد دانشگاههای دنیا، خدمت و تدریس در کشور را انتخاب کردند و مشعل علم چشم پزشکی را که گذشتگان افروخته بودند شعله ور نگهداشته و با تربیت چشم پزشکان جوان حتی پرفروغ تر هم کردند.

این چهره به نام چشم پزشکی یادآور شد: امروز نتایج علمی چشم پزشکان کشور ما نشان می دهد که ما در علم چشم پزشکی ، درمان و جراحی چشم از برترین روش های تخصصی بهره مند هستیم و تربیت چشم پزشکان جوان به خصوص خانم های چشم پزشک نشانگر افق های روشن این علم در کشور است.

پروفسور خدادوست به تاریخچه شکل گیری چشم پزشکی نوین در کشور اشاره کرد و ادامه داد: با بزگشتم به ایران در سال 1347 فعالیت های نوین چشم پزشکی آغاز شد و با ارتقا توان علمی این بخش و تبادل استاد با دانشگاهای به نام دنیا ، بخش چشم پزشکی دانشگاه شیراز هم طراز با دانشگاه های اول دنیا شد و با تربیت چشم پزشکانی از سراسر کشور زمینه ارتقا علم چشم پزشکی در کشور فراهم شد.