سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

بهره برداری از 20 طرح ورزشی فارس در هفته دولت - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از 20 طرح ورزشی فارس در هفته دولت

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / ورزشی

بهره برداری از 20 طرح ورزشی فارس در هفته دولت

شیراز / خبر گزاری صدا و سیما / ورزشی

20 طرح ورزشی استان فارس در هفته دولت به بهره برداری می رسد .

مدیر کل ورزش و جوانان فارس گفت : 20 طرح ورزشی با هزینه ای بالغ بر 111 میلیارد و 725 میلیون ریال از اعتبارات ملی و استانی در استان فارس به بهره برداری می رسد .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، حیدرعلی کامیاب اظهار داشت : با بهره برداری از این طرح ها که از مصوبه های سفر رهبر معظم انقلاب و طرح های ملی است ، سرانه فضاهای ورزشی استان که پیش از این 67صدم مترمربع بود ،به 68 صدم مترمربع خواهد رسید .

وی افزود: چمن مصنوعی، سالن ورزشی سنگ نوردی به مساحت 720مترمربع، سالن ورزشی به مساحت 330مترمربع هرسه در شهر شیراز، سالن ورزشی به مساحت 1700مترمربع، استخرسرپوشیده به مساحت 2000مترمربع هردو در خنج، سالن ورزشی به مساحت 1400مترمربع داراب، سالن ورزشی به مساحت 1100مترمربع روستای ارژن شیراز ، سالن ورزشی به مساحت 330مترمربع زرین دشت، چمن مصنوعی خیرساز علامرودشت لامرد، سالن ورزشی به مساحت 1600مترمربع، نمازخانه مساحت 60مترمربع هردو در فیروزآباد، زورخانه به مساحت 250مترمربع درکوار بخشی از طرح های افتتاح شده در هفته دولت است.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس تاکید کرد: دیگر طرح های افتتاح شده در هفته دولت شامل ،سالن ورزشی به مساحت 1200مترمربع، خانه کوهنورد، سالن ورزشی به مساحت 1000مترمربع هرسه در شهرستان اقلید، سالن ورزشی به مساحت 1500مترمربع نودان کازرون، ساختمان اداری شهرستان سپیدان به مساحت160مترمربع، سالن ورزشی به مساحت 1400مترمربع دربخش بیضاء ، سالن ورزشی به مساحت 1000مترمربع لامرد، سالن ورزشی به مساحت 1900مترمربع استهبان است.

کامیاب سپس بیان کرد:درهفته دولت درسراسر استان فارس توسط هیات های ورزشی و ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها پیاده روی خانوادگی و مسابقات ورزشی برگزار می شود.

وی اضافه کرد: پنجمین جشنواره یل تیر تندر با حضور استان های سراسر کشور نیز هفته دولت در سپیدان انجام می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس همچنین عنوان کرد: با برنامه ریزی های انجام شده توسط معاونت توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل، درراستای اشاعه ورزش همگانی تسهیلات ورزشی ویژه نیز دراین هفته به کارکنان دولت در اماکن ورزشی استان ارائه می شود.

کامیاب تصریح کردتجلیل از کارمندان نمونه ورزش و جوانان فارس، دیدار با بازنشستگان، برگزاری مسابقات کارکنان دولت ویژه بانوان و آقایان، شرکت در نمایشگاه ورزش برای همه که در تهران برگزار می شود از دیگر برنامه های فرهنگی ورزشی این اداره کل در هفته دولت است.

به مناسبت شهادت محمد علی رجایی و محمد جواد باهنر ،رییس جمهور و نخست وزیر در هشتم شهریور سال 1360 به همین سبب از دوم تا هشتم شهریور ماه در تقویم کشورمان به نام هفته دولت نام گذاری شده است.