سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

بهره برداری از سلامت‌کده طب سنتی جنوب کشور در شیراز - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از سلامت‌کده طب سنتی جنوب کشور در شیراز

شیراز/خبرگزاری صدا و سیما /اجتماعی

بهره برداری از سلامت‌کده طب سنتی جنوب کشور در شیراز

شیراز/خبرگزاری صدا و سیما /اجتماعی

نخستین مرکز سلامت‌کده طب سنتی جنوب کشور در شیراز بهره برداری شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، معاون طب سنتی وزیر بهداشت در این مراسم گفت : با توجه به جایگاه برتر و قطب بودن فارس در عرصه پزشکی راه اندازی اولین مرکز سلامتکده جنوب کشور در شیراز ضروری بود.

محمد خدادوست با اعلام اینکه هم اینک 20 سلامتکده طب سنتی در کشور راه اندازی شده است، افزود : تلاش می کنیم در آینده نزدیک بزرگترین مرکز طب سنتی در شیراز را راه اندازی کنیم.

وی گفت: در صورتی که بخش خصوصی به سرمایه‌ گذاری برای راه‌اندازی سلامتکده‌های طب سنتی تمایل داشته باشد دانشگاه، نیروی متخصص طب سنتی و فارغ‌التحصیلان این طب را به عنوان مسئول فنی این سلامتکده‌ها معرفی کرده تا بخش خصوصی بتواند این مراکز را راه‌اندازی کند .

خدادوست با بیان اینکه در سال 91 دانشکده طب سنتی راه‌اندازی و ورود دومین گروه دستیاران تخصصی طب سنتی در سال 92 تصویب شد، افزود : این دانشکده در حال حاضر دو عضو هیئت علمی و 11 پزشک دستیار تخصصی طب سنتی دارد که در استان فارس نیز تاکنون 5 پزشک متخصص طب سنتی از دانشکده فارغ التحصیل شده اند ودر آینده تعداد آنها به 35 نفر افزایش می یابد.

وی با اشاره به اینکه قراراست دانشجویان پزشکی دو واحد طب سنتی در دانشکده های خود آموزش ببینند افزود: به زودی درمان طب سنتی در کنار درمان امروزی در بین مردم نهادینه می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طب سنتی تجربیات دانشمندان و حکمای ایرانی در زمان‌های طولانی است که امروزه در برخی از بیماری‌هایی که پزشکان ناتوان هستند درمان طب سنتی را تجویز می کنند.

دکتر محمد هادی ایمانیه توجه ویژه به اصلاح نحوه زندگی و ارائه الگوی صحیح رفتارهای بهداشتی برای حفظ سلامتی و پیشگیری از بیماری از نقاط قوت طب سنتی ایرانی دانست و افزود: امیدواریم این مراکز به گونه ای فعالیت کنند تا بیماران درمان طب سنتی را به عنوان مهمترین مراکز علمی درمانی یاد کنند.

اولین مرکز سلامتکده طب سنتی جنوب کشور در شیراز به نام حکیم عماد الدین شیرازی دیشب راه اندازی شد.