جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

برنامه ریزی ویژه صدا و سیمای فارس در چهلمین سالگرد دفاع مقدس - نمایش محتوای خبر

 

 

برنامه ریزی ویژه صدا و سیمای فارس در چهلمین سالگرد دفاع مقدس

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

برنامه ریزی ویژه صدا و سیمای فارس در چهلمین سالگرد دفاع مقدس

مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس با گرامیداشت یاد امام و شهدا و پاسداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس از تدارک گسترده صدا و سیمای استان برای گرامیداشت این مناسبت سرنوشت ساز کشور خبر داد.

سهرابی با بیان این­که حفظ فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت که یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است و انتقال دقیق و درست آن در قالب روایت صادقانه وظیفه همگان به ویژه سازمان­های رسانه­ای است، افزود: صدا و سیمای فارس که خود نیز در 8 سال دفاع مقدس منشاء اثر بوده است در چهلمین سالگرد این موضوع مهم و سرنوشت ساز برنامه­ ریزی مطلوبی تا پایان سال انجام داده است.

 مدیر کل صدا و سیما از اختصاص یک برنامه شبانه در هفته با موضوع دفاع مقدس خبر داد و افزود :در این برنامه متناسب با نامگذاری هفتگی چهلمین سالگرد دفاع مقدس با همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش­های دفاع مقدس استان، سپاه فجر استان ، بسیج، ارتش، نیروهای انتظامی و دیگر سازمان­ها و نهادهای دست­ اندرکار به ویژه بنیاد شهید و بنیاد جانبازان انقلاب اسلامی جانفشانی دلاور مردان استان فارس در دفاع از کیان اسلامی در قالب برنامه ­ای تلویزیونی روایت می­ شود.

سهرابی با اشاره به اتمام مستند سینمایی عبدا... که روایتی است از زندگی سردار سرافراز حاج عبدا... اسکندری به تولید بیش از 30 مستند دیگر از شهدای گرانقدر دفاع مقدس و مدافعان حرم اشاره کرد و گفت: باز پخش مستند روایت فتح در کنار تولیدات استانی، پخش فیلم و سریال­های مناسب با دفاع مقدس، تولید ویژه برنامه­ های گفتگو محور با همین موضوع در تلویزیون، رادیو ، خبر و فضای مجازی در دستور کار قرار گرفت.

مدیر کل صدا و سیمای فارس در ادامه از موظف شدن واحد خبر مرکز برای تولید و پخش گزارش با موضوع ایثارگران درپنج­شنبه­ های هر هفته خبر داد و گفت: رادیو فارس نیز با تولید و پخش برنامه ­های ویژه دفاع مقدس در قالب نمایش، گفتگو، گزارش و میان برنامه ­های کوتاه و تامین برنامه ­های مناسب تا پایان سال این ایام را گرامی می­دارد.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان تصریح کرد: رسانه، ابزار بسیار مناسبی برای پاسداشت و انتقال ارزش­های دفاع مقدس است . فضای مجازی صدا و سیمای فارس  نیز علاوه بر باز انتشار برنامه­ های تولیدی رادیو و تلویزیون در قالب­های عکس نوشت، فیلم نوشت، پوشه، کلیپ و دیگر قالب­های استاندارد وظیفه خود در این خصوص را انجام خواهد داد.

سهرابی با اعلام این­که برای ادای دین به جامعه بزرگ ایثارگری کشور از هیچ اقدامی کوتاهی نمی­کنیم، اضافه کرد:برنامه­سازان صدا و سیما موظف شده ­اند در برنامه­ های خود به تولید آیتم­های مناسب با موضوع دفاع مقدس بپردازند و به همکاران سفارش شده است این روال را تا پایان سال برنامه ­ریزی کنند.

مدیر کل صدا و سیما در پایان با قدردانی و قدرشناسی از خانواده­های معزز شهدا، رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم، جانبازان و ایثارگران از آحاد مخاطبان رسانه­ استانی خواست برای پربار شدن برنامه­های برنامه ­ریزی شده تعامل و همکاری خود با صدا و سیما را با ارسال تولیدات مخاطب محور خود در قالب­های مختلف افزایش دهند.