رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

بازدید مدیرکل و معاونان صدا و سیمای مرکز فارس از فعالیت‌های تخصصی موسسه قرآنی بیت الاحزان در استهبان - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید مدیرکل و معاونان صدا و سیمای مرکز فارس از فعالیت‌های تخصصی موسسه قرآنی بیت الاحزان در استهبان

روابط عمومی صدا و سیمای فارس

مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس از فعالیت‌های تخصصی قرآنی موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (س) به عنوان یکی از موسسه های قرآنی بزرگ کشور در  روستاهای شهرستان استهبان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز فارس،  سهرابی در سفر یک روزه خود به شهرستان استهبان که با حضور معاونان صدا، فضای مجازی و فنی به همراه یک گروه مستندساز تلویزیونی انجام شد، ابتدا از اجرای طرح ملی رحله که در آستان مقدس امامزاده اسماعیل (ع) توسط موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (س) برگزار شده است، بازدید کرد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس، پس از ورود به دهستان خیر شهرستان استهبان از مدرسه شبانه روزی حفظ یکساله قرآن در روستای لای خرمی بازدید و با قرآن آموزان پسر که از نقاط مختلف کشور و چند کشور خارجی به این روستای کوچک آمده و در این مرکز مشغول حفظ کل قرآن کریم هستند بازدید کرد.

سهرابی پس از این بازدید، به همراه  فرمانده و مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استهبان، اعضای شوراهای اسلامی و رییس بنیادشهید و‌امورایثارگران  با همسر و فرزندان اولین شهید مدافع حرم این شهرستان، شهید سردار حاج محسن الهی در روستای ماهفرخان دیدار کرد.

بازدید از طرح‌های مختلف فرهنگی و اشتغالزای موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (س)، حضور در دوره تربیت مربی مهدهای کودک قرآنی در روستای مبارک‌آباد، بازدید از مدرسه حفظ قرآن و حوزه علمیه قرآن محور در روستای محمدآباد، برگزاری نشست صمیمی با مسئولان موسسه قرآنی بیت الاحزان، بازدید از مدرسه شبانه روزی حفظ قرآن در شهر استهبان و دیدار با مادر شهیدان مهدوی آزاد در این شهر از دیگر برنامه های روز پرکار مدیر کل و معاونان صدا و سیمای مرکز فارس به شهرستان استهبان بود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس در بازدید از دوره تربیت مربی مهدهای قرآن در روستای مبارک آباد اظهار داشت:  یکی از مولفه های قدرت هر کشور تربیت نیروی انسانی سالم و صالح است و این مهم خوشبختانه به خوبی توسط موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (س) رقم خورده است.

سهرابی افزود: امروز دشمنان کودکان ما را نشانه گرفته اند و نمی خواهند جامعه مهدوی شکل بگیرد  که در این راستا مربیان مهدکودک ها آن هم با فکر قرآنی می توانند تاثیر بسزایی داشته باشند.

وی بیان کرد: در رسانه به دنبال جذابیت، فرم و محتوا در موضوع قرآنی هستیم که خوشبختانه محتوا بخوبی در موسسه بیت الاحزان اتفاق افتاده و آماده ایم با شکل دهی و فرم دهی آن را اجرایی کنیم.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس همچنین در شورای معاونان موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (س) با تمجید فعالیت های این موسسه قرآنی تصریح کرد: این موسسه کارهای بزرگ و ارزشمندی انجام داده و هنر ما نیز باید پرداختن به فعالیتهای تخصصی آن از زوایای مختلف باشد.

وی با اعلام آمادگی رسانه ملی برای پوشش فعالیتهای مختلف موسسه قرآنی بیت الاحزان  بیان کرد: یک مستند فاخر از این موسسه تولید می شود و علاوه بر شبکه فارس برای پخش از طریق شبکه های ملی و بین المللی تلویزیون اقدام می کنیم.

سهرابی از  ایده موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا در راستای معرفی فارس به قطب قرآنی استقبال کرد و افزود: در رسانه ملی مایل هستیم تا زمینه سازی لازم صورت گیرد و بتوانیم این مهم را محقق بخشیم به طوری که در عرصه ملی نیز به جایگاه واقعی خود برسد.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان فارس گفت: امروز در صدا و سیما نیازمند محتوای غنی هستیم که از این پس بیش از پیش از ظرفیت های موسسه قرآنی بیت الاحزان بهره گرفته می شود.

وی بیان کرد: همچنین آماده ایم مسابقه های تلویزیونی  قرآنی و سایر برنامه ها را با طراحی جذابیت های خاص برای مخاطب در صدا و سیمای مرکز فارس عملیاتی  کنیم.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس همچنین در جمع قرآن آموزان دختر که از  نقاط مختلف کشور برای حفظ کل قرآن  به مدرسه حفظ تخصصی بیت الاحزان در استهبان آمده بودند، گفت: نقش زنان در جامعه بسیار مهم است و تمسک آنان به قرآن نیز می تواند از وقوع بسیاری از ناهنجاری ها جلوگیری کند.

سهرابی به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود:یکی از رسالت های مهم زنان تربیت نسل هوشمند و آگاه است تا این مسیر انقلاب را ادامه دهند.

 مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس در دیدار با خانواده شهیدان مهدی آزاد نیز بیان کرد: هدف از این دیدار این است که اعلام کنیم ما راه شهیدان را فراموش نکرده و گم نمی کنیم.