رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

ایجاد کارگروه مشترک صدا و سیما و دانشگاه فنی و حرفه ای فارس در راستای مهارت آموزی - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد کارگروه مشترک صدا و سیما و دانشگاه فنی و حرفه ای فارس در راستای مهارت آموزی

روابط عمومی صدا و سیمای فارس

در جلسه مشترک شورای معاونین دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس و صدا و سیمای مرکز فارس بر تعامل این دو نهاد در اشاعه فرهنگ کارآفرینی و مهارت آموزی با ایجاد کارگروهی مشترک تاکید شد.

 مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس به همراه اعضای شورای معاونین پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدا و زیارت قبور مطهر شهید ولی نوری و شهید گمنام که پیکر مطهرشان در دانشکده فنی شهیدباهنر شیراز خاکسپاری شده از کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های این دانشکده و دانشگاه فنی و حرفه‌ای فارس بازدید و با شورای معاونین این دانشگاه نشستی مشترک برگزار کردند.

سهرابی در نشست مشترک شورای معاونین دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس اظهار داشت: هرآنچه صدا و سیما با حوزه‌های علمی و دانشگاهی ارتباط تنگاتنگ داشته باشد پیام‌های تولید شده در رسانه نیز از عمق بیشتری برخوردار بوده و مخاطبان نیز بیشتر جذب می‌شود.

مدیرکل صدا وسیمای فارس با بیان اینکه رسالت دانشگاه‌ها  تولید محتوا است بیان کرد: اگر این مهم به خوبی اتفاق افتد صدا و سیما نیز می‌تواند پردازش محتوا را به خوبی انجام دهد و اهدافی که دانشگاه‌ها به دنبال آن هستند را تحقق بخشد.

سهربی با اشاره به اینکه بیش از یک دهه است شعار رهبر معظم انقلاب در حوزه‌های کارآفرینی و اقتصاد است، تصریح کرد: اگر به این مهم با جدیت بیشتری توجه می‌شد، بدون شک وضعیت اقتصادی جامعه نیز بهتر بود.

وی با تاکید بر اینکه یکی از وظایف دانشگاه‌ها توسعه فرهنگ کار و کارآفرینی به همراه مهارت آموزی است افزود: در این راستا نیز صدا و سیما تمام دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان از جمله دانشگاه فنی‌و حرفه‌ای را در بخش‌های مختلف حمایت و همراهی می‌کند.

مدیرکل مرکز خاطرنشان کرد: باید برنامه سازی‌ها را به سمتی ببریم که با همکاری دانشگاه‌های استان فارس از جمله دانشگاه فنی و حرفه‌ای که بخش عمده‌ای از دروس و فعالیت‌های دانشجویی در این دانشگاه علمی و کاربردی است، دانش آموزان و جوانان تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته های مهارتی دنبال کنند تا پس از فارغ التحصیلی کمتر در اشتغال دچار مشکل شوند.

سهرابی با تاکید بر معرفی دانشجویانی که ایده و اختراعات آنان منجر به تجاری سازی می‌شود بیان کرد: بدون شک با معرفی این افراد به نوعی اعتماد به نفس، شکوفایی و خودباوری را ارتقاء می‌دهیم و در این راستا باید خودمان آستین‌ها را بالا زده و باور کنیم که راه نجات کشور توجه به اقتصاد مقاومتی است.

رئیس رسانه ملی در استان فارس گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس صدا وسیمای فارس در تولید برنامه های مختلف از نظرات صاحبان اندیشه و فکر دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس بهره می  گیرد و جای بسی افتخار است که با نام و برند این دانشگاه که در تربیت نیروهای آماده به کار برای ورود به بازار کار موثر هستند، استفاده کنیم.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس خاطرنشان کرد: در ویژه برنامه‌های صدا و سیمای مرکز فارس از جمله کاشانه مهر، موج دانش و سایر برنامه‌های علمی و آموزشی در رادیو و تلویزیون ظرفیت حضور دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس برای تولید برنامه‌هایی با موضوع کارآفرینی و مهارت افزایی وجود دارد.

سهرابی همچنین به افتخارات صدا و سیمای مرکز فارس اشاره و خاطرنشان کرد: امروز صدا و سیمای مرکز فارس با شبکه های ملی و بین المللی رقابت می کند و در بسیاری از ایده پردازی های رسانه ملی نیز از استان فارس الگو گرفته می شود که در این راستا با توجه به ظرفیت های موجود و داشتن ۱۵۰ نمایندگی شبکه های تلویزیونی آماده ایم به عنوان مشاور رسانه ای در کنار نهادهای مختلف از جمله دانشگاه فنی و حرفه‌ای باشیم.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس با بیان اینکه پیشنهاد می شود برای توسعه فعالیت های دوجانبه کارگروهی مشترک تشکیل و در جلسه‌های تخصصی به آن پرداخته شود افزود: جای بسی افتخار است که علم و مهارت را با کار و باور تلفیق دهیم و بدون شک در صورتی که علم و مهارت وجود داشته باشد مطئمن تر می توانیم بازار کار را داشته باشیم.

60 تا 75 درصد آموزش های دانشگاه فنی و حرفه‌ای عملی است

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان اظهار داشت: در حال حاضر 13 دانشکده فنی و حرفه‌ای در استان فارس مشغول به فعالیت بوده که یکی از آنها، دانشکده شهید باهنر است.

محمدجامعی افزود: با توجه به نیاز کشور و ایجاد اشتغال پایدار این دانشگاه که دارای امکانات مجهز کارگاهی و آزمایشگاهی در زمینه های فنی است تاکنون در تربیت نیروهای متخصص برای ورود به بازار کار موفق بوده است.

جامعی با بیان اینکه  60 تا 75 درصد آموزش های دانشگاه فنی و حرفه ای عملی است، خاطرنشان کرد: این یک نقطه قوت برای دانشگاه فنی و حرفه ای به شمار می رود که باید از این ظرفیت بیشترین بهره را برد.

وی افزود: دانشگاه فنی و حرفه‌ای به ویژه دانشکده شهید باهنر امروز با توجه به پیشینه و تاثیرگذاری در شهر ناشناخته است و هنوز برخی مسئولان و صنعتگران این استان هنوز آن را نمی‌شناسند که باید برای معرفی آن بیشتر تلاش شود.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس با تاکید بر اینکه مهارت آموزی یک اختیار نیست، بلکه یک ضرورت است افزود: اگر می‌خواهیم نسل آینده نسلی باشد که اشتغال آن تامین شود باید مهارت آموزی را ترویج داد که در این راستا صدا و سیما می‌تواند نقش تاثیرگذاری داشته باشد.

جامعی برای تولید برنامه‌های مختلف و مشترک بین دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس و صدا و سیما اعلام آمادگی کرد و افزود: این برنامه‌ها می‌تواند در راستای ترویج مهارت آموزی و ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه باشد.

براساس این گزارش، در این نشست معاونان صدا و سیمای مرکز فارس و دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس به بیان ایده ها و نظرهای خود در راستای ترویج مهارت آموزی در راستای تحقق شعار سال مبنی بر رونق تولید پرداختند.