رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

اولین نشست رسانه ای کمیته گفتمان سازی وفرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی - نمایش محتوای خبر

 

 

اولین نشست رسانه ای کمیته گفتمان سازی وفرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

اولین نشست رسانه ای کمیته گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی استان فارس با حضور مدیرکل صدا وسیمای مرکز فارس و اصحاب رسانه در سالن کنفرانس صدا وسیما تشکیل شد.

سهرابی مدیرکل صدا وسیمای مرکز فارس ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد وخاطره شهیدان رجایی و باهنر به تببین اهدف تشکیل جلسه پرداخت .

وی موضوع اقتصاد مقاومتی را  مشترک بین همه دستگاهها بیان کرد و افزود: این موضوع باید به عزمی ملی برای رونق بخشی به مسئله اقتصاد کشور طبق فرمان مقام معظم رهبری تبدیل شود.

مدیرکل صدا وسیمای مرکز فارس اظهار داشت: پس از نامگذاری سال 95 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغ و موضوع در سطح ملی و در استان ها مطرح شد و ستاد فرماندهی آن شکل گرفت و در ادامه، جلسات خوبی برگزار شد که خوشبختانه در سفر دکتر جهانگیری به استان این جلسات به صورت ویژه تحت عنوان اقتصاد مقاومتی با حضور مسئولین تشکیل شد واین امر نشان دهنده این موضوع بود که باید به صورت جدی این مهم در دستور کار قرار گیرد.

وی راهکار عملیاتی کردن سیاستهای کارگروه گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی را نیز در گرو همکاری و هم افزایی همه رسانه های استان عنوان و خاطرنشان کرد، رسانه های استان و صدا وسیما تا کنون بدون ابلاغ هرگونه دستورالعملی به صورت خودجوش در قالب های مختلف تهیه گزارش وخبر به بحث ترویج فرهنگ مصرف تولیدات داخلی پرداخته اند.

مدیرکل مرکز وظایف این کارگروه را شامل بندهای 8 ،20 و 21 سیاست های کلی" اقتصاد مقاومتی" بیان کرد و گفت: در بند 8 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مدیریت مصرف با تاکید بر اجرای سایت های کلی اصلاح الگوی مصرف و ترویج مصرف کالاهای داخلی همراه با برنامه ریزی برای ارتقای کیفیت و رقابت پذیری در تولید بیان شده و در بند 20 آن برتقویت فرهنگ جهادی در ایجاد ارزش افزوده، تولید ثروت، بهره وری، کارآفرینی، سرمایه گذاری و اشتغال مولد واعطای نشان اقتصاد مقاومتی به اشخاص دارای خدمات ارزشمند در این زمینه و در بند 21 بر تبیین ابعاد اقتصاد مقاومتی وگفتمان سازی آن به ویژه در محیط های علمی، آموزشی و رسانه ای و تبدیل آن به گفتمان فراگیر و رایج ملی تاکید شده است.

وی هدف این نشست را پرداختن به موضوعات متعدد و گوناگون در باره این سه گزینه دانست و گفت: راهکار رسیدن به این سه بند و چگونگی عملیاتی کردن آن در صدا وسیما و سایر رسانه ها به هرشکلی که اجرایی باشد، از یک تبلیغ کوچک به صورت برچسب تا ساخت مجموعه فاخرچند قسمتی، موضوعی است که باید در این جلسات در باره آن بحث شود.

سهرابی راه برون رفت کشور از مسائل و مشکلات حوزه اقتصادی و به تبع آن حوزه اجتماعی و فرهنگی را با جدیت اجرا کردن سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: ستادی تحت عنوان فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان تشکیل شده است که دبیرخانه آن، ستاد برنامه و بودجه و ریاست آن را استاندار فارس به عهده دارد که کارگروه های متعددی برای پیشبرد اهداف این امر در استان در نظر گرفته شده است.

وی همچنین اظهار کرد: مسئولیت کارگروه تدوین برنامه های استانی، گفتمان سازی و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی بر عهده صدا وسیماست که به طرح موضوعات مهم برای پیشبرد اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی می پردازد.

در این نشست اصحاب رسانه به بیان راهکارها و نظرات خود پرداختند که مقرر شد در جلسات بعدی این موضوعات توسط مدیر کل مرکز پیگیری و بررسی شود.