جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

اولین نشست تحلیل گفتمان مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ در استان فارس بر گزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

اولین نشست تحلیل گفتمان مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ در استان فارس بر گزار شد

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

در این مراسم که با حضور جمعی از مدیران کل، معاونین، مدیران، کارشناسان و فعالان فرهنگی دستگاه های مختلف اجرایی و فرهنگی استان فارس در صدا و سیمای مرکز فارس ترتیب یافت موضوع تمدن نوین اسلامی، اهمیت فرهنگ، مسئولیت نظام در قبال فرهنگ، فرهنگ غرب و تهاجم فرهنگی مطابق بیانات رهبر معظم انقلاب در سال های گذشته مورد تحلیل و بررسی کارشناسان فرهنگی قرار گرفت.
مهدی فضائلی معاون ترویج گفتمان و تقسیم کار در موسسه پژوهشی و فرهنگی انقلاب اسلامی در این نشست گفت: یکی از راه های پیشرفت همه جانبه، گفتمان سازی های مناسب و هوشمندانه در حوزه فرهنگ است.
وی تصریح کرد: تاثیر پذیری فرهنگ دو جهت مثبت و منفی دارد که اگر فرهنگ آسیب ببیند انواع آسیب ها دامنگیر جامعه خواهد شد.
فضائلی افزود: باید در حوزه فرهنگ، شیوه رفتاری دشمنان شناخته شود تا بتوان راهکارهای صحیح و درست اتخاذ کرد و مانع تاثیرات تهاجم فرهنگی غرب شد.
دراین جلسه کارشناسان فرهنگی دستگاهای مختلف فرهنگی استان فارس به بیان مهمترین مشکلات مرتبط با حوزه فرهنگ پرداختند.
سید تقی سهرابی مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس هم در این نشست فرهنگی گفت: این جلسه اولین جلسه ای است که در خصوص گفتمان مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ برگزار شده و با توجه به اهمیت این موضوع و تاکید رهبری بر موضوع فرهنگ لازم است در آینده نیز جلسات متعددی در این زمینه برگزار شود تا بتوان راهکارهای متناسب را برای رفع مشکلات فرهنگی پیشنهاد داد.