سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

انجام15 هزار ماموریت اورژانس فارس در نوروز - نمایش محتوای خبر

 

 

انجام15 هزار ماموریت اورژانس فارس در نوروز

altاورژانس فارس نوروز امسال 15 هزار ماموریت انجام داد .
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فارس گفت:از ابتدای طرح امداد نوروزی که از 26 اسفند 92 آغاز شد و تا کنون ادامه داشته این مرکز بیش از 15 هزار ماموریت در این استان انجام داده است.
کامران فیروزی افزود: این میزان ماموریت در قالب اجرای طرح امداد نوروزی در مقایسه با مدت مشابه پارسال بیانگر 20 درصد افزایش است.
وی ادامه داد: دو هزار و 400 ماموریت از مجموع ماموریت های انجام شده این مرکز در نوروز 93 مربوط به حوادث ترافیکی است که در مقایسه با ماموریت های ترافیکی سال قبل حاکی از پنج و هفت دهم درصد کاهش است.
فیروزی، تعداد مصدومان ناشی از حوادث ترافیکی را دو هزار و 900 نفر اعلام و اضافه کرد: در بحث آمار فوتی های ناشی از حوادث ترافیکی نیز با توجه به این که آمارهای مختلفی دراختیار دستگاه های امدادی است، مقررشده پس از جمع بندی نهایی این آمارها از سوی پزشکی قانونی اعلام شود.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فارس اظهار کرد: در نوروز 93 همچنین 193 نفر در اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن دچار مسمومیت شدند که در مقایسه با نوروز سال گذشته بیش از دو برابر افزایش داشته است.
وی اضافه کرد: از مجموع افراد مسموم شده 108 نفر درمحل درمان و 82 نفر به مراکز درمانی منتقل شدند و سه نفر جان خود را از دست دادند.
رییس مرکز اورژانس فارس اضافه کرد: در نوروز 93 بیشترین حوادث رانندگی به ترتیب در محورهای شیراز اصفهان، شیراز جهرم لار و شیراز فسا - بندرعباس رخ داد.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فارس، شمار پایگاه های این مرکز را در استان فارس 156 پایگاه برشمرد و افزود: علاوه بر این، 15 ایستگاه سلامت و پنج کمپ استقرار موقت نیز در نقاط مختلف این استان به شهروندان و میهمانان نوروزی خدمات ارائه کردند.