سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

انتصاب مدیرکل جدید محیط زیست فارس - نمایش محتوای خبر

 

 

انتصاب مدیرکل جدید محیط زیست فارس

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

انتصاب مدیرکل جدید محیط زیست فارس

شیراز / خبرگزاری صداو سیما / اجتماعی

حمزه ولوی به سمت مدیرکل محیط زیست استان فارس منصوب شد .

امروز در مراسمی با حضور مسئولان سازمان محیط زیست کشور حمزه ولوی مدیرکل محیط زیست استان فارس شد و ابراهیمی کارنامی به استان مرکزی رفت.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی 5 سال سکان مدیریت اداره کل محیط زیست استان فارس را بر عهده داشت و سال گذشته به دلیل فعالیت‌های خود در زمینه احیای تالاب‌های استان فارس، عنوان قهرمان تالاب را از سازمان محیط زیست کشور دریافت کرده بود.

ابراهیمی کارنامی گفت: در زمینه آلودگی هوا در استان فارس در سال گذشته هیچ آلودگی وجود نداشت و نزدیک صفر رسید.

کارنامی افزود: نصب سه ایستگاه تشخیص آلایندگی بر رودخانه کر از جمله اقدامات پژوهشی موثری صورت گرفته در سالهای گذشته است .

وی خاطرنشان کرد: مقابله با آتش‌سوزی‌ها، افزایش گونه‌های جانوری حفاظت شده، اخذ سند دریاچه پریشان و تشکیل اتاق فکر از جمله مهم‌ترین اقدامات انجام شده است.

مهرداد زمانی‌پور، رئیس اتاق فکر اداره محیط زیست استان فارس، در این مراسم اظهار داشت: این اتاق فکر نخستین اتاق فکر محیط زیست کشور است که با دور شدن از بحث‌های نظری هدف را بر پیدا کردن چالش‌ها و راهکارها گذاشته است.

وی گفت: تهیه نقشه راه جامع برای آب استان یکی از فعالیت‌های این اتاق است که در استانداری تصویب شده و پیامد آن ایجاد ساختار اجرایی برای احیای تالاب‌ها است.

زمانی‌پور افزود: برنامه مدیریت ریزگردها از دیگر مسائلی بود که کارگروه محیط طبیعی استان فارس برای مقابله با آلودگی‌های محیط زیست  به مسئولان ارائه کرده است.

حمزه ولوی پیش از این معاون اداره کل محیط زیست استان فارس بود.