جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

امام جمعه شیراز : اذعان آمریکا به ناتوانی در برابر قدرت نفوذ ایران در جهان - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه شیراز : اذعان آمریکا به ناتوانی در برابر قدرت نفوذ ایران در جهان

شیراز/خبرگزاری صدا و سیما/اجتماعی

امام جمعه شیراز : اذعان آمریکا به ناتوانی در برابر قدرت نفوذ ایران در جهان

شیراز/ خبرگزاری صدا و سیما / سیاسی

 امام جمعه شیراز گفت : آمریکا به ناتوانی در برابر قدرت نفوذ ایران در جهان اذعان کرد .

آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در خطبه های نماز جمعه این هفته شیراز که در حرم مطهر احمدی و محمدی (ع) اقامه شد با اشاره به اذعان آمریکا به ناتوانی در برابر قدرت نفوذ ایران در جهان گفت : سران مرتجع منطقه در نشست کمپ دیوید از رئیس جمهور آمریکا خواستند تا با ضمانت کتبی امنیتی از گسترش اسلام و نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه جلوگیری کند .

آیت الله ایمانی ادامه داد : رئیس جمهور آمریکا نیز در مقابل این خواسته ، ناتوانی خود را در برابر قدرت نفوذ ایران در جهان اعلام کرد ، اما در مقابل به آنان این تعهد را داد که پیشرفته ترین سلاح های آمریکایی را در مقابل دلار های نفتی به آن ها بفروشد .

خطیب جمعه شیراز به حملات بی رحمانه آل سعود و هم پیمانانش به مردم بی دفاع و فقیر یمن نیز اشاره کرد و گفت : آل سعود روی رژیم صهیونیستی را در کشتار مردم بی دفاع و کودکان بی گناه سفید کرد و با بمباران بی رحمانه و کشتار مردم یمن عملا کاری کرد که عرب کشی توسط عرب ها بر سر زبان بیفتد .

آیت الله ایمانی همچنین از سکوت رسانه های حامی حقوق بشر انتقاد کرد و گفت :در یمن در طی این پنجاه روز جنایات های انسانی فراوانی صورت گرفت و رسانه های غربی در مقابل این جنایات جنگی سکوت کردند .

امام جمعه شیراز تصریح کرد : این در حالی است که رسانه هایی که برای اعدام یک قاچاقچی آدم کش و دستگیری یک تروریست در ایران هزاران خبر و برنامه پخش می کردند ، اکنون در مقابل این همه جنایت آل سعود سکوت کرده اند .

آیت الله ایمانی گفت : رسانه های خبری و مدافعان حقوق بشر در مقابل حکم زندان و شکنجه شیخ نمر باقر النمر این روحانی مبارز شیعی عربستان که برای دفاع از حقوق حقه مردم به ویژه شیعیان مدت هاست در زندان و زیر شکنجه قرار گرفته ، سکوت کرده اند و هیچ نمی گویند .

نماینده ولی فقیه در استان فارس وامام جمعه شیراز تاکید کرد : آل سعود در واپسین حیات سیاسیش دست به جنایاتی زده است که باید در قبال آن پاسخگو باشد .

آیت الله ایمانی در ادامه به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با معلمان اشاره کرد وافزود: رهبر معظم انقلاب بارها در سخنرانی های خود به حمایت از مذاکرات هسته ای اشاره کرده اند ولی مذاکره در سایه تهدید را رد کرده و با صراحت اعلام کرده اند که آمریکا جرات حمله نطامی علیه ملت ایران را نخواهد داشت و اگر چنین غلطی کند در مقابل هر تهدید و حمله ای که صورت پذیرد ، پاسخی مناسب دریافت می کند .

نماینده ولی فقیه در استان فارس در ادامه با تبریک سالروز بعثت پیامبر اسلام گفت: بعثت پیامبر اسلام از بزرگ ترین نعمت های الهی است و روز بعثت پیامبر روز رحمت برای همه جهانیان است.

وی افزود : وظیفه ما در قبال پیامبر اسلام این است که در مقابل هجمه هایی که علیه پیامبر و دین اسلام وارد شده است با معرفی چهره واقعی اسلام وحضرت محمد مصطفی (ص) در قالب فیلم ، سریال ، داستان ، وبلاگ و هنر نقشه های دشمنان اسلام را خنثی کنیم .

آیت الله ایمانی در پایان به مصلای جدید شیراز اشاره کرد و افزود : پس از نامگذاری شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت علیهم السلام در ایران اسلامی توسط مقام معظم رهبری و با توجه با این که در شهر های بزرگ و مذهبی اقامه نماز جمعه در کنار حرم های مطهر اقامه می شود ، از این پس اقامه نماز جمعه در این فضای معنوی و در جوار بار گاه ملکوتی حضرت احمد بن موسی علیه السلام اقامه خواهد شد .

امام جمعه شیراز از تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) برای اختصاص شبستان امام خمینی (ره) آستان مقدس احمدی و محمدی برای بر پایی نماز دشمن شکن جمعه شیراز تقدیر کرد .