جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

آمادگی صدا و سیمای مرکز فارس برای برگزاری پرشکوه هفته دفاع مقدس - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی صدا و سیمای مرکز فارس برای برگزاری پرشکوه هفته دفاع مقدس

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / رویدادهای مرکز

آمادگی صدا و سیمای مرکز فارس برای برگزاری پرشکوه هفته دفاع مقدس

شیراز / خبر گزاری صدا و سیما / رویدادهای مرکز

صدا و سیمای مرکز فارس با تهیه و تولید ویژه برنامه های مختلف آماده استقبال پرشکوه از هفته دفاع مقدس است .

دبیر ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس صدا و سیمای مرکز فارس در جمع خبرنگاران گفت : رزمندگان ما درعین شجاعت، حماسه و دلیری از شوخ طبعی نیز برخوردار بودند که ما آن را دربرنامه ای نمایشی با عنوان «مدرسه عشق» کار کردیم.

به گزارش خبر گزاری صدا وسیما ؛ علیرضا نجابت افزود : رسانه‌ها در یادآوری خاطره و انتقال پیام دفاع مقدس به مردم نقش بسیار مهمی دارند.

معاون صدای صدا وسیمای مرکز فارس با بیان اینکه هرچه از زمان دفاع مقدس فاصله می گیریم وظیفه ما در انتقال پیام دفاع مقدس به مخاطبین و به‌ویژه نسل جوان مهم‌تر و سنگین‌تر می‌شود، افزود: اگر پیام دفاع مقدس به درستی منتقل و ارتباط مناسبی با جوانان برقرار نشود، ضربه و خطر بزرگی متوجه این نسل می‌شود.

نجابت تصریح کرد: جوان تر ها باید از آنچه در کشور اتفاق افتاد و برسرما گذشت، مطلع شوند و بدانند که چگونه با امکانات کم و محدودیت و تحریم ها توانستیم آن هشت سال را طی کنیم.

نجابت با اشاره به اینکه در سه حوزه رادیو، تلویزیون و خبر طراحی و برنامه ریزی هایی صورت گرفته است، اذعان کرد: یکی از مهمترین وظایف ما پوشش مراسم های است که در سطح شهر شیراز و استان فارس در هفته دفاع مقدس برگزار می شود.

معاون صدای مرکز فارس خاطر نشان کرد : امسال مراسم رژه 31 شهریور که برگزار کننده آن سپاه پاسداران است به صورت زنده در رادیو و تلوزیون فارس برای نشان دادن توانمندی های یگان های مسلح نمایش داده می‌شود.

نجابت با اظهار اینکه در برنامه های تدارک دیده شده، از یادگاران هشت سال دفاع مقدس در مجموعه های ارتش، سپاه، بسیج و جهاد سازندگی دعوت می شود، ابراز داشت: برنامه ها در دو سطح که یکی تولیدات صدا و سیمای فارس است و دیگری برنامه های تامینی که از قبل تهیه شده تدارک دیده شده است..

وی افزود : به مدت 10 شب جشنواره فیلم‌های سینمای دفاع مقدس با نمایش فیلم‌های کمتر دیده شده و تاثیر گذار را دنبال می‌کنیم .

دبیر ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس گفت : با بیان اینکه تولیدات خود استان فارس با موضوع دفاع مقدس به ویژه انیمیشن که حضور پر رنگی در این زمینه داشته ایم در جدول پخش قرار گرفته است، تصریح کرد: در هفته دفاع مقدس مستند های «نبرد خرمشهر»، «عکاسی زیر آتش»، «حماسه ماندگار»، «روزهای تلخ و شیرین»، «سه روایت» ، «خاک آشنا» ، «سنگربانان» ، «روزهای تلخ و شیرین» و نیز «خشت و آینه» ، «آن مرد در آتش آمد» از سیمای فارس نمایش داده می‌شود.

وی همچنین از مجموعه داستانی «سرزمین آرزوها» و سریال «خاک سرخ» نام برد که به همین مناسبت از شبکه استانی نمایش داده می‌شود.

معاون صدای صدا وسیمای مرکز فارس با بیان اینکه بیش از 50 عنوان موسیقی تصویر دفاع مقدس نیز تدارک دیده شده است که در روزهای آتی پخش می‌شود، گفت: مسابقه تلفنی با محوریت دفاع مقدس را نیز هر شب به صورت زنده خواهیم داشت و در برنامه هفت قسمتی «نگاه روز» نیز از فرماندهان شاخص نظامی استان از یگان‌های مختلف در استان فارس برای حضور در برنامه دعوت می شود.

نجابت خاطر نشان کرد : روز پنج شنبه دوم مهرماه نیز برنامه گفتگوی ویژه با فرماندهان ارشد نظامی استان را خواهیم داشت و برنامه «خوشا شیراز» نیز از کسانی که در ژانر دفاع مقدس آثاری داشتند، دعوت می‌کند.

وی عنوان کرد : هفت قسمت برنامه «سیمای ایثار» را خواهیم داشت که ویژه افتخار آفرینان رزمنده استان فارس است.

دبیر ستاد گرامی داشت هفته دفاع مقدس با بیان اینکه در اخبار شبکه های ملی باکسی را برای پوشش اخبار فارس در هفته دفاع مقدس در نظر گرفته شده است، افزود : درباره نقش یگان‌های مسلح استان فارس گزارشی در حال تهیه است که به نقش صنایع الکترونیک شیراز در پشتیبانی لوجستیک و تجهیزات زمان جنگ می‌پردازد.

نجابت اظهار کرد : در بخش رادیو نیز مجموعه ای تحت عنوان «30 سردار» در نظر گرفته شده استکه هرکدام از استان ها یک سردار شاخص خود را معرفی می کند و از استان فارس نیز سردار شهید مرتضی جاویدی در این برنامه معرفی می‌شود.

نجابت با بیان اینکه ویژه برنامه حماسه ایثار روز 31 شهریور با حضور میهمانانی به یادآوری خاطرات دفاع مقدس می پردازد، خاطرنشان کرد: هر روز در دو نوبت برنامه کوتاهی تحت عنوان «خاکریز خاطره» داریم که به معرفی یکی از شهدای استان می پردازد و خاطره ای مشخص از ایشان نقل می شود.

معاون صدای صدا وسیمای مرکز فارسبا انتقاد به تک بعدی نگری به دفاع مقدس، گفت: رزمندگان ما درعین شجاعت، حماسه و دلیری شوخ طبعی نیز داشتند که ما آن را در قالب نمایش «مدرسه عشق» کار کردیم.

وی با بیان اینکه حوزه نشر و چاپ در بحث دفاع مقدس پر رنگ تر ظاهر شده است ، اظهار کرد  : ویژه برنامه ای آماده پخش است با عنوان «برگ سبز» به معرفی کتاب جهت ترویج مطالعه و کتابخوانی می پردازد و در هفته دفاع مقدس به معرفی کتاب‌هایی با موضوع دفاع مقدس با دعوت از شاعران و نویسندگان خواهد پرداخت .

نجابت در پایان با یادآوری خاطره 12 شهید صدا و سیما در هشت سال دفاع مقدس ، اذعان کرد : یک نماهنگ ویژه برای این شهدا طراحی و زندگی نامه آن ها نیز تدوین شده است.