جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

آمادگی رسانه های استان برای پوشش برنامه های دهه فجر - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی رسانه های استان برای پوشش برنامه های دهه فجر

روابط عمومی صدا و سیمای فارس

برنامه های دهه فجر امسال با رویکردهای متفاوت توسط رسانه های استان پوشش داده می‌شود.

 مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس دراولین جلسه ی کمیته ارتباطات و اطلاع رسانی ستاد برگزاری مراسم دهه فجر این استان با اعلام این مطلب گفت :  امسال با توجه به شرایط حاکم بر جامعه سعی می‌شود برنامه‌ها به شیوه‌های جدید برگزار شود و رسانه های استان از جمله رسانه ملی، رسانه‌های مکتوب و برخط هم  این آمادگی را دارند تا با پوشش مناسب این برنامه‌ها نقش خود را به خوبی ایفا کند.

 سهرابی افزود :ویژه برنامه های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امسال در  رسانه‌ ی ملی از ابتدای بهمن ماه شروع می‌شود و همکاران ما در حوزه های صدا ، سیما ،خبر و فضای مجازی برنامه‌های مختلفی را برای این ایام تدارک دیده اند .

وی گفت:رویکرد اصلی در برنامه‌های امسال صدا و سیما امیدآفرینی و اعتماد است و مجموعه همکاران صدا و سیمای مرکز فارس تلاش خواهند کرد با تکیه بر استعداد و توانمندی های خود در این زمینه گام‌های موثری برداشته و با تهیه  برنامه‌های فاخر نظر مخاطبان را جلب کنند.

 مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس گفت:دهه فجر فرصت مناسبی برای بازنمایی خدمات نظام در سال‌های مختلف است و رسانه های استان باید در زمینه بازنمایی خدمات نظام در حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری با تهیه برنامه های خاص خود وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

 وی افزود :امسال سعی شده فضای مناسبی برای حضور رسانه‌های مکتوب و برخط  در رسانه ملی دیده شود و در تمامی حوزه‌ها از حضور فعالان رسانه ای  به نحو مطلوب استفاده خواهد شد .

مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس با اشاره به برنامه ریزی برای پوشش اخبار مرتبط با افتتاح طرح های وبرنامه های این ایام در سراسر استان گفت با همکاری خبرنگاران آزاد شهرستان ها این برنامه ها هم امسال در قالب گزارش های خبری پوشش داده خواهد شد .

دراین جلسه تعدادی از فعالان رسانه ای و اعضای کمیته ارتباطات و اطلاع رسانی به بیان نقطه نظرات خود در زمینه چگونگی استفاده ازظرفیت  رسانه های استان در تبیین چگونگی شکل گیری انقلاب اسلامی و اهداف آن پرداختند. تهیه برنامه هایی با موضوع بررسی وضعیت کشور قبل از انقلاب و بعد از انقلاب ،برگزاری میزگردهای خبری،کرسی های آزاد اندیشی،تهیه ویژه برنامه هایی باموضوع معرفی انقلاب و افراد شاخص برای مخاطبان جوان و نوجوان ،معرفی نخبگان علمی،فرهمگی وهنری ازجمله پیشنهادات اعضای این کمیته برای هرچه بهتر برگزار کردن ویژه برنامه های این ایام بود.