جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

افتتاح نخستین شهرک تخصصی صنایع شیمیایی کشور در شیراز - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح نخستین شهرک تخصصی صنایع شیمیایی کشور در شیراز

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / اقتصادی

افتتاح نخستین شهرک تخصصی صنایع شیمیایی کشور در شیراز
 

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / اقتصادی
معاون وزیر صنعت , معدن و تجارت نخستین شهرک تخصصی  صنایع شیمیایی کشور را در شیراز افتتاح کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما سید ابریشمی ، معاون وزیر صنعت , معدن و تجارت در این باره گفت این شهرک  تخصصی با هدف توسعه و گسترش تعاملات و ارتباطات فناوری صنایع مرتبط با نفت , گاز و پتروشیمی مستقر در فارس و جنوب کشور ایجاد شده است .
‏در این مراسم که استاندارفارس نیز حضور داشت مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس گفت : افتتاح این شهرک  موجب تخصصی شدن خدمات کسب و کارمی شود.  
صداقت پور افزود: شهرک فناوری صنایع شیمیایی و مرکز خدمات کسب و کار با 10 هکتار مساحت و 5 هزار و 300متر مربع زیربنا ، با اعتباری افزون بر 100 میلیارد ریال در مدت 7 سال ساخته شده است.مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس از برپایی نمایشگاه دائمی محصولات و فناوری های تخصصی ومهندسی در این شهرک خبر داد وگفت فارس از مهمترین قطب های صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی است واستقرارشرکت های فنی و مهندسی و مشاوره ای , آزمایشگاه های مرجع , واحدهای دانش بنیان،کلینک صنعت و بخش های علمی و تحقیقاتی وابسته به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان فارس  برای خدمات مشاوره ای وفنی به صنایع شیمیایی و نفت و گاز و پترشیمی موجب توسعه منطقه می شود. گفتنی است استان فارس 8 درصد از شهرک های صنعتی فعال و در حال واگذاری رادرکشورداردو به این ترتیب  رتبه دوم کشور پس از تهران است