سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

آغاز پرداخت تسهیلات - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز پرداخت تسهیلات

شیراز/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

آغاز پرداخت تسهیلات

آغاز پرداخت تسهیلات خط اعتباری 16 هزار میلیارد تومانی درکشور
معاون برنامه ریزی و اموراقتصادی جهاد کشاورزی فارس از پرداخت تسهیلات خط اعتباری 16 هزار میلیارد تومانی در کشور برای راه اندازی واحدهای کوچک و متوسط، راکد و یا نیمه فعال خبر داد.
صبوری پورافزود: پرداخت تسهیلات از خط اعتباری 16 هزار میلیارد تومانی کشور برای راه اندازی واحدهای کوچک و متوسط راکد و یا نیمه فعال با تامین سرمایه در گردش و حمایت از ایجاد واحدهای بالای 60% پیشرفت فیزیکی آغازشد.
وی خاطر نشان کرد: سهم استان فارس از این خط اعتباری 517 میلیارد تومان است و با تامین یارانه دولتی، با سود و کارمزد کمتر از نرخ رایج بانکی پرداخت تسهیلات انجام می شود.
صبوری پور اظهار داشت: این تسهیلات کلیه واحدهای تولیدی اعم از صنعتی و کشاورزی را شامل می شود وواحدهای مشمول باید در سامانه behinyab.ir در بخش" تامین مالی بنگاههای تولیدی کوچک و متوسط و طرح های نیمه تمام بالای 60% پیشرفت ثبت نام کنند.
وی با یادآوری اینکه این طرح ها بایددر کار گروه رفع موانع تولید استان مصوب و سپس به بانک های عامل معرفی شوندافزود": برای این کار دبیرخانه کارگروه واقع در سازمان صنعت، معدن و تجارت لیست واحدهای ثبت نام شده را استخراج و با برگزاری جلسات کارشناسی هفتگی با حضور بانک ها و دستگاه های متولی نسبت به بررسی اولیه طرح ها اقدام و به کار گروه برای تصویب ارائه وبه بانک ها برای پرداخت معرفی می شوند.
صبوری پور افزود: این تسهیلات به واحد هایی که دارای چک برگشتی، بدهی معوقه غیر جاری باشند نیز پرداخت می شود و میزان تسهیلات برای واحدهای کوچک زیر 50 نفر اشتغال تا سقف یک میلیارد تومان و واحدهای متوسط بین 50 تا 100 نفر اشتغال تا سه میلیارد تومان است.