جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

آغاز نخستین همایش منطقه‌ای ارتوپدی ایران در شیراز - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز نخستین همایش منطقه‌ای ارتوپدی ایران در شیراز

شیراز / خبرگزاری صداو سیما / علمی

آغاز نخستین همایش منطقه‌ای ارتوپدی ایران در شیراز

شیراز/خبرگزاری صدا و سیما / علمی

نخستین همایش منطقه‌ای انجمن ارتوپدی ایران با حضور متخصصان جراح و ارتوپدی استان‌های مرکزی و جنوب کشور در شیراز آغاز به کار کرد.

دبیر علمی همایش منطقه‌ای انجمن ارتوپدی ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این همایش توانمندی متخصصان اتوپدی شامل انواع جراحی‌های مختلف مفاصل به نمایش گذاشته می‌شود.

سورنا رضازاده افزود: در این همایش که به صورت بحث و گفت‌گو در زمینه آخرین دستاوردهای جراحی‌های ارتوپدی برگزار شده تجربه‌های مشترک و موفق جراحی ارتوپدی نیز بحث و تبادل نظر می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین ‌تازه‌های تجهیزات پزشکی در زمینه جراحی ارتوپدی به نمایش گذاشته شده و استفاده از این تجهیزات نیز آموزش داده می‌شود.

دبیر علمی همایش منطقه‌ای انجمن ارتوپدی ایران به محورهای ‌دیگر همایش ارتوپدی اشاره و ‌مهم‌ترین آن را ارائه آخرین جراحی‌های پزشکی در شکستگی‌ها، تعویض مفاصل و جراحی دست و پا عنوان کرد.

رضازاده خاطرنشان کرد: امروز یکی از شایع‌ترین بیماری‌های ارتوپدی شامل شکستگی‌های در مفاصل بدن است که بر اثر سوانح ترافیکی صورت می‌گیرد.

در این همایش سه روزه که توسط انجمن جراحان ارتوپدی شاخه استان فارس و مرکز تحقیقات استخوان و مفاصل و گروه ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تا یکم خردادماه ادامه دارد.

همچنین در برگزاری این همایش انجمن ارتوپدی ایران شاخه اصفهان، خوزستان، کرمان و یزد مشارکت داشته‌اند.