جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

آغاز مسابقات قرآن دانش آموزان استعداد های درخشان قطب 6 کشور در شیراز - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز مسابقات قرآن دانش آموزان استعداد های درخشان قطب 6 کشور در شیراز

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

آغاز مسابقات قرآن دانش آموزان استعداد های درخشان قطب 6 کشور در شیراز

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

بیست و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن دانش آموزان دختر برگزیده مدارس استعدادهای درخشان قطب 6 کشور، صبح امروز در شیراز آغاز شد.

212 دانش آموز دختر برگزیده قرآنی از استان های فارس، کهگیلویه بویراحمد ، خوزستان ، بوشهر و هرمزگان در این مسابقات به رقابت پرداختند.

بر اساس اعلام سازمان استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش، نزدیک به دو هزار و 600 دانش آموز تیزهوش در مرحله آموزشگاهی این مسابقات قرآنی نام نویسی کرده اند که پس از موفقیت در مسابقات استانی به رقابت های قطبی راه یافتند.

امسال 12 قطب برای برگزاری مسابقات قرآن دانش آموزان استعداد درخشان دختر و پسر در سراسر کشور در نظر گرفته شده است که شش قطب میزبان پسران و شش قطب میزبان دختران هستند.

استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، مازندران، سمنان، آذربایجان شرقی، زنجان، لرستان، فارس ، کرمانشاه ، یزد، بوشهر و اصفهان امسال میزبانی این رقابت های قرآنی را در مرحله قطبی برعهده دارند.

در این رقابت ها از هر قطب، 32 نفر برگزیده می شوند و به اردوی سراسری دانش آموزان برگزیده قرآنی استعدادهای درخشان کشور که اواخر تابستان 94 به میزبانی کردستان برگزار می شود، راه می یابند.

بیست و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن دانش آموزان دختر برگزیده مدارس استعدادهای درخشان قطب 6 کشور عصر امروز (سه شنبه) با تجلیل از برگزیدگان درمحل دانشگاه آزاد اسلامی شیراز به کار خود پایان می دهد.