جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

اسوه و فرهنگ انقلابی عامل از بین بردن توطئه دشمنان است - نمایش محتوای خبر

 

 

اسوه و فرهنگ انقلابی عامل از بین بردن توطئه دشمنان است

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس گفت: ملتی که دارای اسوه  و دارای فرهنگ انقلابی  باشند هیچگاه در مقابل توطئه دشمنان شکست نخواهند خورد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیما مرکز فارس، سید تقی سهرابی در سفری یک روزه به شهرستان اقلید از روند ساخت فیلم داستانی " مردم بالا دست " با حضور مسئولین، فرهیختگان و هنرمندان این شهرستان بازدید و پس از کلید زدن ضبط آخرین سکانس این فیلم داستانی تصریح کرد: با تولید آثار فاخر در شمال استان این ظرفیت برای شهرستان‌های شمالی استان فراهم می‌شود که موضوعات این شهرستان‌ها نیز با مطرح شدن در رسانه ملی و پاسخگویی مسئولان استان همراه شده و خدمات ارزنده ای به هم استانی آن عرضه گردد سهرابی تاکید کرد: نگاه و بیان هنرمندانه هنرمندان شهرستان های شمالی استان می تواند عاملی برای تسریع در برطرف شدن مشکلات شده و اقدامات خوبی نیز طی سالیان اخیر در قالب همکاری صدا و سیما با هنرمندان صورت گرفته است.

او با تشکر از عوامل سازنده فیلم شهید امانی بر لزوم همکاری میان بخش های مختلف فرهنگی در راستای تولید محتوا تاکید کرد و تصریح کرد: تولید آثار مشترک میان بخش های مختلف می‌تواند زمینه‌ساز بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود در استان در راستای پیشبرد اهداف انقلاب با توجه به نظر مقام معظم رهبری گردد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس متذکر شد: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تمدن سازی در گام دوم انقلاب جامعه رو به رشد و تعالی است که آن جامعه دارای اسطوره و اسوه باشد این در حالیست که اسطوره‌ها در قالب داستان و قصه است و دستیابی به آنان مشکل است اما همین این داستان‌ها نیز به علت ویژگی هایی که دارند تعلیم دهنده افراد اجتماع اند.

به گفته مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس یکی از اصلی ترین اقداماتی که باید در گام دوم انقلاب به فرموده مقام معظم رهبری باید  صورت بگیرد جامعه سازی و تمدن پردازی است که در این مسیر وجود اسوه‌های همچون شهدای انقلاب و شهدای ۸ سال جنگ تحمیلی می تواند نمود مناسبی برای تمدن سازی باشد.

وی افزود: داشتن قصه یکی از نشانه‌های جامعه با تمدن است لازم به ذکر است که جامعه ای که دارای برنامه ریزی برای آینده است نسبت به معرفی اسطوره اقدام می کند که هر کدام از این اسطوره ها می‌توانند عاملی برای رهایی یافتن انسان از مشکلات جامعه بشری باشند.

او در خصوص اسوه در جامعه اسلامی نیز خاطرنشان کرد: اسوه هایی همچون شهید امانی اسوه های مناسب برای جامعه اسلامی است زیرا این افراد با اقدامات و فعالیت هایی که داشته‌اند می‌توانند زمینه ساز بهبود فرهنگ جامعه اسلامی هم در اکنون و هم در آینده بشوند این در حالی است که در قرآن کریم نیز به مقام شامخ شهدا تاکیدات بسیار زیادی شده و شهدا در جامعه اسلامی به واسطه اقداماتی که انجام داده اند تاثیر گذار بوده اند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس اضافه کرد: در جامعه اسلامی  بخصوص در استان فارس شاهد اسوه های بسیار مناسبی همچون شهید صیاد شیرازی و سردار شهید قاسم سلیمانی هستیم و جامعه ای که دارای تمدن و فرهنگ و اسوه های مناسب است هیچگاه در مقابل توطئه‌های دشمن شکست نخواهد خورد و انقلاب اسلامی ایران نیز به پشتوانه این چنین اسوه هایی که همانا امام و شهدا هستند در مقابل تمامی توطئه‌های دشمن ایستادگی کرده و هیچگاه شکست نخواهد خورد.

وی اضافه کرد: وجود فرهنگ انقلابی در میان جوانان باعث شده تا جامعه ی اسلامی ایران به سمت تعالی حرکت کند و در این مسیر با استفاده از  بیانات مقام معظم رهبری و اسوه هایی همچون شهدای انقلاب توانسته‌اند در مسیر درست انقلاب حرکت کنند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس در خصوص فیلم داستانی " مردم بالا دست" نیز گفت: این اثر قرار است در دو شهرستان شیراز و اقلید مراحل ضبط آن انجام شود.

 وی ادامه داد: این فیلم روایتگر زندگی پر برکت شهید امانی است و لحظه شهادت این شهید معزز نیز توسط گروه روایت فتح ضبط شده و موجود است.

 در خصوص عوامل این اثر فرهنگی نیز می توان گفت که این فیلم به تهیه‌کنندگی نفیسه خیراندیش با کارگردانی و نویسندگی حسین باباخانی خواهد بود و تصویربرداری این اثر بر عهده حسین سلطان پور و صدابرداری آن را سعید احمدی بر عهده دارد.

گفتنی است سهرابی در این سفر یک روزه با امام جمعه این شهرستان دیدار و تصریح کرد: اقدامات صدا و سیما اقداماتی بنیادین است و هزینه کردن برای صدا و سیما عین سرمایه‌گذاری می باشد چون آورده های بسیار ارزشمندی را به همراه خواهد داشت و تولیدات این گونه آثار نه تنها ثبت کننده رشادت های مفاخر و شهدای استان است بلکه منتقل کننده این فرهنگ به نسل های آینده در راستای توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است.

همچنین مدیر کل صدا و سیمای مرکزفارس در ادامه این سفر با خانواده‌های شهیدان عسگری و شریفی نیز دیدار کرد.