رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

استراتژی ما در رسانه ملی این است که رسانه ای در شان و تراز جمهوری اسلامی مبتنی بر اهداف امام و رهبر معظم انقلاب داشته باشیم - نمایش محتوای خبر

 

 

استراتژی ما در رسانه ملی این است که رسانه ای در شان و تراز جمهوری اسلامی مبتنی بر اهداف امام و رهبر معظم انقلاب داشته باشیم

روابط عمومی صدا و سیمای فارس

سید تقی سهرابی مدیرکل صدا وسیمای فارس در جمع دبیران و نمایندگان تشکل های احزاب سیاسی استان که پژوهش معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس هم حضور داشت شرکت کرد و نقطه نظرات و انتقادات و سوالات آنها را شنید وبه گفتگوی صمیمی با آنان پرداخت وگفت: استراتژی ما در رسانه ملی این است که تلاش کنیم تا رسانه ای در شان و تراز جمهوری اسلامی مبتنی بر اهداف امام و رهبر معظم انقلاب داشته باشیم.

مدیرکل صدا وسیمای فارس توجه به سلیقه مخاطبان را در اولویت دانست وگفت:شبکه های متعددی در فضای دیجیتال راه اندازی شد که مخاطبان بتوانند بر اساس سلیقه و ذوق خود انتخاب کنند وبهره ببرند.

وی اظهار کرد: صدا وسیمای جمهوری اسلامی در بین رسانه های دنیا دارای جایگاه خاص و ویژه ای است ودر سپهر رسانه ای امروز با اهداف متعالی،برنامه را برای مخاطبان خود پخش می کند ونه تنها ما برنامه های سایر شبکه ها را نمی بینیم بلکه مخاطبان آزاد اندیش در سراسر دنیا هم آن ها را نمی پسندند.

وی ادامه داد: مخاطبان در دنیا اسم صدا وسیمای جمهوری اسلامی را گذاشته اند صدا وسیمایی که تولیدات پاک دارد . در نظرسنجی که در جوامع عرب زبان برای شبکه ای فیلم انجام شد که شما شبکه های جمهوری اسلامی به ویژه آی فیلم را چگونه می بینید؟ گفتند تنها شبکه ای که ما حاضریم بچه هایمان را با خیال راحت پای این شبکه تنها بگذاریم فقط شبکه جمهوری اسلامی است که این یک نشان افتخاری است.

سهرابی گفت: صدا وسیما دارای شبکه های رادیویی و تلویزیونی در سه حوزه استانی ملی و بین المللی است که به تمام زبان های زنده دنیا در برون مرزی تولیدات دارند و همکاران ما به این شکل دارند انقلاب را صادر می کنند.

مدیرکل صدا وسیمای فارس افزود: این که حضرت امام فرمود دنیا را فتح می کنیم منظورشان جنگ نبود یکی از راه های آن همین بود که ما انقلاب مان را صادر کنیم . صدا وسیما در کنار دیگر فعالیت هایی که همه برای معرفی جایگاه ملت ایران داشته اند نقش خود را به خوبی ایفا کرد.

وی با اشاره به تلاش فراوان دشمن برای ناکارامد جلوه دادن جمهوری اسلامی گفت: ما در شبکه های ماهواره ای حضور داریم دشمنان همیشه می خواهند ما را روی ماهواره قطع کنند مثل همان کاری که چند وقت قبل با شبکه 3 کردند و پخش فوتبال را محدود کردند، قصد دارند مردم را به نظام وانقلاب بدبین کنند ولی کارشناسان فنی چاره اندیشی می کنند همین طور که در ماه مبارک رمضان همکاران ما با زبان روزه از جنوب استان از طریق زمین سیگنال رسانی کردند تا مشکلی به وجود نیاید.

وی صدا وسیما را متعلق به مردم دانست و تصریح کرد:مردم حق دارند بدانند وضعیت صدا وسیما چگونه است ، صدا وسیما یک نگرش فراجناحی دارد. در جریان رأی اعتماد به وزرا اتاق شیشه ای تشکیل داد و رأی اعتماد نمایندگان را به طور مستقیم پخش کرد.

مدیرکل صدا وسیمای فارس اذعان کرد: صدا وسیما در تمام حوزه ها برحسب وظیفه ومأموریت تلاش وعمل می کند،چهره های مختلف در برنامه های صدا وسیما حضورپیدا می کنند و مرکز فارس در حوزه های مختلف بسیار کار کرده وموثر بوده است.

وی به نقش موثر برنامه های تولید شده از شبکه فارس اشاره کرد وگفت: در بحث تولید ، فارس امروز برنامه های زنده متعددی روی آنتن دارد. برنامه چلچراغ یک برنامه ملی شد، برنامه شب فیروزه ای را با هدف معرفی قابلیت ها وتوانایی ها و ظرفیت های استان راه اندازی کردیم و بعد شبکه های دیگر از آن استقبال کردند. این نشان از تخصص همکاران ما در شبکه فارس است.

سهرابی به تلاش برای ایجاد شهرک سینمایی در استان فارس اشاره کرد وگفت: به شورای شهر شیراز پیشنهاد دادیم زمینی را در اختیارمان قرار دهند برای ساخت یک شهرک سینمایی و تلویزیونی برای فارس که موافقت کردند، به اذعان مردم و مدیران ارشد استان صدا وسیما توانست به نحو مطلوبی حرم سوم بودن را به تمام نقاط کشور معرفی کند. باید بیشتر تلاش کرد زیر ساخت ها باید آماده شود و کار بیشتری صورت گیرد. به لطف خدا امروز حرم شاهچراغ مانند حرم امام رضا دارای استودیوی ویژه ای است.

سهرابی هدف از پخش برنامه چالشی را توسعه استان دانست و گفت: اگر برنامه چالشی راه اندازی می کنیم یا خبری را منعکس می کنیم به قصد توسعه وپیشرفت استان است نه زیر سؤال بردن دیگران . واقعیت ها را می گوییم چون که نمی خواهیم شبکه های بیگانه خبری را بگویند یا تحلیل غلط به مردم تحویل دهند و در خبر بخش جدیدی به نام «دیگه چه خبر» در حال راه اندازی است تا اخبار را خودمان با سلامت و واقعیت بیشتر به گوش مردم برسانیم.

سید تقی سهرابی اخلاقیات را محور برنامه های صدا وسیما دانست وگفت: در بحث سانسور، صدا وسیما سانسورش در مورد اخلاقیات است آن چه اخلاق جامعه را به خطر می اندازد را سانسور می کنیم . اما مواردی که در چارچوب نظام است و عدالت وقانون می گوید جایی برای سانسور ندارد وگفتمان غالب صدا وسیما گفتمان رهبر معظم انقلاب است بنابراین هرحرفی که با هدف گفتمان باشد جایش در صدا و سیما است.

مدیرکل صدا وسیمای فارس در پایان اشاره کرد: امروز از لار تا اقلید در قاب تلویزیون به خوبی دیده می شوند چون تمام کسانی که در این استان هستند باید به انحای مختلف خودشان را در تلویزیون و رادیو حس کنند.