جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

ارتقای کیفیت برنامه های فرهنگی شهرداری شیراز با هم اندیشی دستگاه ها - نمایش محتوای خبر

 

 

ارتقای کیفیت برنامه های فرهنگی شهرداری شیراز با هم اندیشی دستگاه ها

شیراز/خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

ارتقای کیفیت برنامه های فرهنگی شهرداری شیراز با هم اندیشی دستگاه ها

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

در سال دولت و ملت هم دلی و هم زبانی ، نخستین نشست هم اندیشی شهردار و کارشناسان منطقه7 شهرداری با معاون و مدیران معاونت فرهنگی شهرداری شیراز برگزار شد .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، سلسله نشست های هم اندیشی برای آشنایی کارکنان نهادها و ادارات مختلف با فعالیت های معاونت فرهنگی شهرداری شیراز برگزار می شود.

در این نشست شهردار منطقه 7 شیراز به بیان دغدغه های فرهنگی در این منطقه پرداخت و گفت : وجود برنامه های مدون فرهنگی یکی از لازمه های اجرای این برنامه ها در مناطق مختلف شهرداری است .

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز ظهر امروز گفت : ترویج فعالیت های فرهنگی ، ایجاد تنوع در برنامه هاو شناسایی نقاط ضعف و قوت برنامه های اجرا شده از جمله اهداف برگزاری این نشست هاست .

محمد فرخ زاده با اشاره به منویات مقام معظم رهبری درباره ضرورت همدلی و همزبانی دولت و ملت افزود : باید سعی کنیم با افزایش همدلی وهم اندیشی ، کیفیت برنامه های فرهنگی را ارتقا دهیم .

وی با بیان اینکه خدمت به مردم افتخار خادمان ملت است ، گفت: برای خدمت رسانی بهتر به شهروندان فهیم شیرازی باید برنامه هایی مطابق با شأن سومین حرم اهل بیت علیهم السلام طراحی و اجرا کنیم .

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز با اشاره به ضرورت آشنایی بیشتر کارکنان سازمان ها و نهادهای مختلف با فعالیت های فرهنگی و اجتماعی نهادها گفت : هر کارگر یا کارمند دستگاه های اجرایی به عنوان یکی از سفیران فرهنگی می توانند نقش موثری در ترویج و ارتقای فرهنگ شهروندی داشته باشند .

محمد فرخ زاده در ادامه اظهار داشت : طرح ها و برنامه های فرهنگی مختلفی در شهرداری شیراز اجرا می شود که در صورت تدوین برنامه های مدون و همفکری بیشتر با سفیران فرهنگی ، این طرح ها بازدهی بیشتری خواهند داشت .

وی تصریح کرد : در صورت فراهم شدن زمینه مشارکت بیشتر بخش خصوصی در برنامه های فرهنگی ، برون سپاری و تمرکز زدایی این برنامه ها ، امکان ایجاد رویکردها و ایده های جدید در برنامه های فرهنگی وجود دارد .

فرخ زاده با بیان اینکه معاونت فرهنگی شهرداری شیراز ، جشنوار ها ، کارگاه های آموزشی و مسابقات مختلفی را برای شهروندان شیرازی برگزار می کند ، گفت : کارکنان مناطق مختلف شهرداری شیراز نقش موثری در آگاهی مردم نسبت به این برنامه ها ایفا می کنند .

محمد فرخ زاده طرح شهر فرزانگان و تدوین برنامه های فرهنگی سند چشم انداز 20 ساله را از برنامه های شاخص این معاونت عنوان کرد و گفت : با تصویب برنامه های 20 ساله ، برنامه های فرهنگی کلان شهر شیراز برای 20 سال آینده مشخص می شود.وی با بیان اینکه برنامه های عمرانی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهراری شیراز بر اساس برنامه های پنج ساله اجرا می شود ، گفت : این طرح ها با نظر کارشناسان و متخصصان فرهنگی طراحی و اجرا می شود

وی از طرح اتاف ( ارزیابی تاثیرات اجتماعی و فرهنگی ) شهرداری شیراز به عنوان یکی از بزرگترین طرح های فرهنگی این معاونت یاد کرد و افزود : با اجرای برنامه اتاف نقاط ضعف و قوت هر برنامه فرهنگی شناسایی وقبل از اجرای برنامه مرتفع خواهد شد .

معاون فرهنگی و اجتماعی شهراری شیراز با بیان اینکه داشتن پیوست فرهنگی برای طرح های عمرانی یکی از ملزومات صدور مجوز است ؛ گفت : قبل از صدور مجوز برای طرح های عمرانی پیوست فرهنگی به دقت مطالعه و بررسی می شوند . امیدواریم در آینده به جایی برسیم که هیچ طرح و برنامه عمرانی در کلان شهر شیراز بدون پیوست فرهنگی به اجرا گذاشته نشود.

در این نشست مدیران حوزه های مختلف معاونت فرهنگی شهرداری شیراز به ارائه عملکرد خود در چند سال اخیر پرداختند.

در پایان این برنامه بسته های مختلف فرهنگی به کارکنان شهرداری منطقه 7 شیراز اهدا شد .