حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۷

اربعین عاشقی در رادیو فارس - نمایش محتوای خبر

 

 

اربعین عاشقی در رادیو فارس

روابط عمومی صدا و سیمای فارس

اربعین عاشقی در رادیو فارس

یاسر جمالی سرپرست معاونت صدای فارس، برنامه های رادیو فارس را با محوریت اربعین تشریح کرد و گفت: امسال حرکتی جدید در برنامه های رادیو فارس آغاز شد و حسب نظر سهرابی مدیرکل صدا و سیمای فارس جلسات طرح و برنامه رادیو با رویکردی فعال شکل گرفت و اولین مصوبه آن تهیه و پخش ویژه برنامه "اربعین عاشقی" شد.

سرپرست صدا به معرفی برنامه اربعین عاشقی پرداخت وگفت : این برنامه از شنبه 13 آبان تا پنجشنبه 18 آبان ساعت 19 با آیتم های متعدد و متنوع از جمله دل نوشته های پیامکی از شنوندگان، ارتباط تلفنی مخاطبان، گفتگو با شاعران آیینی و کارشناسان، به دنبال اطلاع رسانی و انعکاس شور و شعور مردم فارس در پیاده روی بزرگ اربعین می باشد.

وی افزود: ارتباط با شهرستان های استان، مراکز استان ها، شلمچه و مرز خسروی به گونه ای مهیا شده است که ارادتمندان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در جای جای این سرزمین مطالب خود را بیان کنند و گزارشگران رادیو در مسیرهای راهپیمایی اربعین برای انعکاس ارادت مخاطبان حضور دارند

جمالی محوریت تمام برنامه های رادیو فارس را در هفته آینده موضوع اربعین دانست و گفت : علاوه بر برنامه "اربعین عاشقی" که به گونه ویژه به اربعین می پردازد سایر برنامه های رادیو فارس نیز این رویداد بزرگ شیعی را مورد توجه قرار می دهند از جمله برنامه بی تعارف با مسئولین با رویکرد پاسخگویی و خدمت رسانی به مردم ازجمله حضور مسئولان، موکب احمدبن موسی ، نیروی انتظامی ، گذرنامه و ... می باشد.

وی افزود: ویژه برنامههای "شعری برای خورشید" و" قافیه های سرخ" با حضور شاعران و نویسندگان آیینی جایگاه شعر عاشورایی را بررسی می کند و در برنامه قافیه های سرخ به گونه ای مسابقه شاعران عاشورایی به رقابت می پردازند.

جمالی در پایان به برنامه های نمایشی رادیو فارس اشاره کرد و گفت : روزهای 15 ، 16 و17 آبان ساعت 21 دو نمایش بلند به نام های "شمشیر خورشید" و "قربانی" ویژه اربعین پخش می شود. در این نمایش ها سعی می شود هم فضای سال 61 هجری قمری هنرمندانه بازسازی شود و هم به راهپیمایی عظیم اربعین امسال پرداخته شود.

سه گروه خبری از فارس به عراق اعزام می شوند

ابوالحسن کرمی معاون خبر صدا وسیمای فارس هم با اعلام این که سه گروه خبری برای پوشش مراسم اربعین حسینی به کشور عراق اعزام شده است، گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته در معاونت خبر این سه گروه خبری که شامل دو گروه از مرکز و یک گروه از دفتر شهرستان اقلید است که از امروز تا روز اربعین اقدام به تهیه و ارسال گزارش های خبری از حضور زائران استان فارس در کربلای حسینی خواهند کرد.

معاون خبر صدا وسیمای فارس افزود: همچنین برای پوشش خبری مراسم روز اربعین پنج گروه در مرکز استان و 60 خبرنگار آزاد در شهرستانها آماده تهیه و ارسال خبر این رویداد جهانی هستند.

ارتباط زنده با شبکه های خبر و بخش های خبری سیما نیز از دیگر برنامه های این معاونت است

کرمی تاکید کرد: در سه هفته اخیر هم گزارشهایی با محوریت موکب احمدبن موسی، راه اندازی موکب شهرهای کازرون، شپیدان، کوار، اقلید همراه با اعزام زائران کربلا از شهرهای مختلف استان تهیه و پخش شده است.