رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

اختتامیه همایش تخصصی سیاست ها و اقدامات رسانه ملی در بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی - نمایش محتوای خبر

 

 

اختتامیه همایش تخصصی سیاست ها و اقدامات رسانه ملی در بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

همواره سپاسگزار عملکرد مثبت صدا وسیمای مرکز فارس هستم

استاندار فارس با اشاره به ابراز رضایت از عملکرد صدا وسیمای فارس، گفت: هرگاه صدا وسیمای فارس گزارش انتقادی داشته باشد من از گزارشگران منتقد قدردانی می کنم زیرا معتقدم انتقاد و انعکاس مشکلات وظیفه اصلی رسانه ها و رسانه ملی می باشد.

وی از عملکرد مناسب صدا و سیمای فارس ابراز خشنودی کرد و گفت: فارغ از تعارف عملکرد مرکز فارس در راستای انعکاس مشکلات و انتقادات شایسته و همچنین انعکاس فعالیت های دولت قابل قدرانی است.

تبادار افزود: در هفته دولت، هشت طرح بزرگ با ارزش 110 هزار میلیارد ریال افتتاح و حدود 80 هزار میلیارد ریال هم کلنگ زنی می شود.

مهندس اسماعیل تبادار، استاندار فارس در اختتامیه اولین همایش تبیین سیاست ها و اقدامات رسانه ملی در باره بزرگداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی که در هتل شیراز برگزار شد، با اشاره به اینکه میلاد امام رضا (ع) نقطه عطف دهه کرامت است، گفت: شهر شیراز در تاریخ، ادب، فرهنگ و مذهب در کشور زبانزد است.

وی با اشاره به اینکه اولین نظام سیاسی کشور در این سرزمین ایجاد شده است، اظهار داشت: بهترین مطالبی که بایستی همکاران رسانه ملی تبیین کنند، وضعیت امروز جامعه ماست، با تحقیق و پژوهشی که در مسائل اجتماعی دارید، به طور حتم اشراف کامل به اتفاقات کشور در شما وجود دارد و می دانید دشمن حساب می کرد که نظام ما یک نظام تک سویه است و هیچ مراوده ای با جهان ندارد و با حمایت های رهبرمعظم انقلاب در باره سیاست خارجی، «برجام» به همت دولت ایجاد شد و «برجام»، سیاست اصلی نظام بود و تمام حرف و حدیث های دنیا ستیزی را نقش برآب کرد و نشان داد با دنیا نشستیم و صحبت کردیم و در راستای منافع نظام اسلامی، «برجام» را مطرح و محقق کردیم.

 

ساخت 327 هزار دقیقه برنامه ویژه 40 سالگی انقلاب در صدا و سیما

دکتر سید عباس فاطمی ، رئیس مرکز سیمای استان های سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ضمن قدردانی از برگزار کنندگان همایش و دبیران نشست های تخصصی گفت:این همایش آغاز یک حرکت بزرگی خواهد بود و نحوه معرفی آرمان های و ارزش های انقلاب اسلامی در آن مد نظر قرار گرفته است.

دکتر فاطمی از راه اندازی برنامه ویژه تلویزیونی برای بررسی خاطرات و خدمات استانداران کشور در طول انقلاب خبر داد و گفت: این برنامه در فارس و شیراز با نام «کارنامه» روی آنتن می رود و البته در هر استانی این برنامه با نام های متفاوت پخش می شود و در سطح ملی هم ساخت برنامه، بررسی خاطرات و خدمات وزیران در هیئت دولت مطرح و تصویب شده است که وزیران 10 دوره در صدا و سیما حضور می یابند.

وی اظهار کرد: برنامه کارنامه که در مرکز فارس با حضور استانداران تهیه می شود یک الگوی خوب برنامه سازی برای همه مراکز است که از زبان استانداران از ابتدای انقلاب با بازگو کردن حقایق سیاست ها، عملکردها و خدمات نظام مقدس اسلامی، واقعیت های گذشته روشن می شود، مرکز فارس مثل سایر بخش ها به خوبی درخشیده است و الگوی همه مراکز شده است.

وی با اشاره به اینکه این فرصت، فرصتی مناسبی است که به بیان دستاوردهای نظام بپردازیم، یادآور شد: دشمن به دنبال ایجاد جنگ احزاب است و رسانه ملی برای مقابله با آن، آماده کار است.

فاطمی با تاکید بر اینکه رسانه ملی منعکس کننده تلاش مسئولین و دستاوردهای انقلاب باشد، افزود: این گروه که در این جلسه حاضر شده اند به نام نامی حضرت شاهچراغ (ع) به عنوان «چلچراغ» شناخته می شود و افراد سایر نقاط کشور از تجربه این گروه استفاده می کنند.

رئیس مرکز سیمای استان های سازمان صدا و سیما گفت: در سیمای استان ها 327 هزار دقیقه برنامه ویژه 40 سالگی انقلاب اسلامی در قالب 45 هزار و 400 ساعت برنامه تهیه شده است و هر استان 165 ساعت برنامه ویژه چهلمین سالگرد انقلاب دارد.

دکتر سید عباس فاطمی با اشاره به اینکه همکاران رسانه ای در بحران ها و جنگ تحمیلی که کشور نیاز به رسانه داشته است، به خوبی فعالیت داشته اند، افزود: رسانه آیینه تمام نمای وضع موجود است و باید همراه مسئولین، در میان مردم، افزایش امید و نشاط در میان مردم را در دستور کار قرار داد.

وی با اشاره به اینکه سال 97، تمام برنامه های سازمان بر اساس «افتخار به گذشته و امید به آینده» در دستور کار قرار می گیرد، اضافه کرد: دشمن می خواهد گذشته را خراب کند و امید به آینده را بگیرد.

رئیس مرکز سیمای استان های سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه مثل 40 سال گذشته که همه تیرهای دشمن به سنگ خورد، امسال هم به سنگ می خورد، افزود: در سیمای استان ها 327 هزار دقیقه برنامه ویژه 40 سالگی انقلاب اسلامی در قالب 45 هزار و 400 ساعت برنامه تهیه شده است و هر استان 165 ساعت برنامه ویژه چهلمین سالگرد انقلاب دارد.

 

 اولین جلسه جشن نیم قرن پیروزی انقلاب اردیبهشت 98 در شیراز برگزار می شود

مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس با اشاره به اینکه رسانه ملی با طرحی نو در ماه های آینده به مقابله با جنگ نرم دشمن خواهد رفت، گفت: اولین جلسه جشن نیم قرن پیروزی انقلاب اردیبهشت 98 در شیراز برگزار می شود.

سهرابی مدیرکل صدا و سیمای فارس در اختتامیه اولین همایش تبیین سیاست ها و اقدامات رسانه ملی در باره بزرگداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی که در هتل شیراز برگزار شد، گفت: در این همایش 2 روزه فعالیت های رسانه ای مرور شد و همکاران خودشان را برای معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران به مردم کشور، آماده کردند.

رئیس رسانه ملی در فارس با تاکید بر اینکه مهندس تبادار، استاندار فارس همواره به رسانه ملی و رسانه ها توجه ویژه داشته و دارد و حضور ایشان در این همایش، نشان از توجه به رسانه است، تاکید کرد: همکاران در منطقه سه صدا و سیما، با هدف آمادگی، برای ساخت برنامه های مختلف و معرفی تلاش ها و دستاوردهای انقلاب که به مردم ارائه شود، 2 روز مهمان شیراز بودند.

مدیرکل صدا وسیمای فارس، با اشاره به اینکه این همایش در نقاط مختلف کشور برگزار می شود، افزود: در این همایش سیاستگذاری در حوزه های صدا، سیما، نظارت و برنامه ریزی و همچنین فضای مجازی مورد توجه قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه همکاران ما در صدا و سیما ظرفیت های استان و دستاوردهای دولت را معرفی خواهند کرد و برای این معرفی سیاستگذاری شده است، افزود: این همایش آغازی خواهد بود برای جشن های نیم قرن انقلاب اسلامی و اولین جلسه جشن نیم قرن پیروزی انقلاب اردیبهشت 98 در شیراز برگزار می شود.

این مقام عالی رسانه ای با یادآوری این مطلب که دشمنان با تمام توان در برابر این مردم و مدیران صف آرایی کردند، در این میان رسانه ها نقش موثری برای مقابله دارند، اضافه کرد: دشمن بودجه های زیادی را برای رسانه های خودش گذاشته و تبلیغات علیه ایران را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه دشمن از طریق فضای مجازی و ماهواره ها مطالب مسموم ارسال می کند و تنها راه مقابله با این مسئله استفاده از رسانه هاست، تاکید کرد: رسانه ملی با طرحی نو در ماه های آینده به مقابله با جنگ نرم دشمن خواهد رفت.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس با یادآوری این مطلب که نظام جمهوری اسلامی به ما دل بسته و از ما توقع دارد که دستاوردها را بیان کنیم و در برابر حمله جنگ نرم دشمن، ایستادگی کنیم، اضافه کرد: باید با کار و تلاش مضاعف بهترین گام را برداریم و این مهم در نخسین گام در هفته دولت سال 97، ملموس و قابل توجه خواهد بود.