سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

اجرای 20 برنامه سلامت در جهرم - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای 20 برنامه سلامت در جهرم

شیراز / خبرگزاری صداو سیما / اجتماعی

اجرای 20 برنامه سلامت در جهرم

شیراز/خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی  

بیش از 20 برنامه بهداشتی، درمانی، فرهنگی، ورزشی و آموزشی همزمان با هفته سلامت در جهرم اجرا می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت:  با  توجه به نامگذاری هفته نخست اردیبهشت ماه امسال به نام هفته سلامت توسط سازمان جهانی بهداشت با شعار ایمنی غذا از مزرعه تا سفره سعی داریم در خصوص موضوع شعار سال نظارت و گام های مهمی برداریم.

دکتر کرامت اله رحمانیان افزود : نواختن زنگ سلامت در مدرسه ، برپایی همایش ایمنی و غذا و هرم مواد غذایی ، اهمیت خودمراقبتی در کانون جهاندیدگان (مرکز روزانه توانبخشی سالمندان) از جمله برنامه های این هفته است .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم اظهار داشت: عیادت از بیماران بستری در بخش های مختلف بیمارستان ،  بازدید از کارخانه بسته بندی مواد غذایی ، سخنرانی کارشناسان بهداشت در زمینه ایمنی مواد غذایی و اهمیت خود مراقبتی، توزیع تراکت و نشریات بهداشتی در پادگان های نظامی و انتظامی از برنامه های هفته سلامت در جهرم به شمار می رود.

وی افزود: سخنرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم پیش از خطبه های نماز جمعه، استقرار تیم های پزشکی و سلامت در مصلای نماز جمعه، برگزاری جلسات آموزشی و توجیهی در جهت توانمند کردن افراد و ارتقا سطح اطلاعات دانش آموزان، دانشجویان و غیره، برگزاری مسابقات ورزشی، نشست با اصحاب رسانه از دیگر برنامه هایی است که در طول هفته سلامت در جهرم اجرا می شود.