جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

اجرای طرح خادم در دستور کار صدا وسیما و جمعیت هلال احمر فارس قرار گرفت - نمایش محتوای صدا

 

 

اجرای طرح خادم در دستور کار صدا وسیما و جمعیت هلال احمر فارس قرار گرفت

روابط عمومی صدا و سیمای فارس

مدیرعامل و جمعی از مدیران جمعیت هلال احمر با مدیرکل و معاونان صدا وسیما در مرکز فارس دیدار و راهکارهای تعاملی بیشتر این دو دستگاه برای خدمات رسانی به مردم بررسی شد.

مهندس جعفری مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس در این نشست با معرفی خدمات متنوع این جمعیت به جامعه هدف صدا وسیما را رسانه ای مهم و موثر برای آشنایی بیشتر مردم با خدمات ارائه شده هلال احمر کشور توصیف کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس با اعلام آمادگی خود و دستگاه متبوع برای حضور بیش از پیش در برنامه های صدا وسیما افزود: جمعیت هلال احمر برای آمادگی بیشتر مردم جهت مواجهه با خطرات و مخاطرات طرح " خادم" را ارائه کرده است که صدا وسیما را برای معرفی این طرح به خانواده ها به یاری می طلبیم.

مهندس جعفری در تشریح طرح" خادم" گفت: طرح خانواده آماده در مخاطرات موضوع مهمی است که در این طرح به آن پرداخته می شود و آموزش و اطلاع رسانی دو بعد مهم این طرح خادم محسوب می شود که رسانه ملی در صورت ورود
می تواند موفقیت آن را تضمین کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس حمایت از سلامت انسانها، ترویج صلح و دوستی، فراهم کردن شرایط بهتر زیستن برای انسانها و ارتقاء تاب آوری مردم را موضوعات مورد علاقه صدا و سیما و هلال احمر برشمرد و ابراز امیدواری کرد اشتراکات موجود این دو دستگاه مردمی را بیش از گذشته به هم نزدیک کند.

مدیرکل صدا وسیمای فارس نیز در این نشست آموزش و اطلاع رسانی را در کنار توجه به تفریح و سرگرمی از عمده وظایف صدا وسیما برشمرد و گفت مجموعه برنامه های صدا و سیمای فارس که هم اکنون در حال پخش است بستر بسیار مناسبی برای تشریح خدمات هلال احمر و تشویق مردم به مشارکت در فعالیت های عام المنفعه این نهاد خدمت رسان است.

سهرابی با اشاره به آسیب های اجتماعی در حوزه ماموریت هم افزایی و تعامل هلال احمر و صدا وسیما برای کم کردن و ریشه کنی این آسیب ها را از خواسته های مدیران رسانه ملی اعلام کرد وافزود: برای تشویق مردم به زندگی بهتر وانتخاب سبک زندگی ایرانی اسلامی با شما همراه و همگام بوده و هستم.

مدیرکل صدا وسیمای فارس از آمادگی کارکنان این مرکز برای آموزش مهارت در زندگی زیرنظر هلال احمر استان خبرداد و افزود: طرح" خادم" را در برنامه های خانواده محورسیما وصدا به نحو مطلوبی معرفی می کنیم و در برنامه های گفتگو محور صبحگاهی و شبانگاهی رسانه، فضاهای مناسبی برای جمعیت هلال احمر در راستای جذب داوطلبان، آموزش و اطلاع رسانی فراهم خواهیم کرد.

در ادامه این نشست اعضاء جلسه در خصوص موضوعات مورد علاقه بحث و تبادل نظر کردند.

لزوم توجه به آموزش مهارت های زندگی، چگونگی مقابله با آسیب های اجتماعی، ضرورت ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی، چگونگی معرفی بیشتر خدمات هلال احمر استان به مردم، توجه دادن مردم به زندگی سالم، توجه دادن خیرین و نیک اندیشان به این جمعیت عام المنفعه، لزوم اطلاع رسانی و چگونگی برقراری تعامل مستمر صدا وسیما و جمعیت هلال احمر و راه اندازی استودیو هلال احمر به عنوان دومین استودیو بعد از تهران از عمده مسائل مطرح شده در این نشست دو جانبه بود.