جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

آبرسانی - نمایش محتوای خبر

 

 

آبرسانی

شیراز/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

آبرسانی

طرح آبرسانی به پاسارگاد و ارسنجان، آغاز شد.
مدیرعامل سازمان آب منطقه ای فارس گفت: این طرح به منظور تامین آب آشامیدنی مردم شهرها و روستاهای شهرستانهای پاسارگاد و ارسنجان، از زیر دست سد سیوند درمنطقه بُلاغی سعادت شهر شروع شد.
حمیدرضا دهقانی افزود: با ایجاد پنج حلقه چاه و تجهیز چاه های حفاری شده، تا ابتدای سال 97 آب آشامیدنی مورد نیاز شهرستان های پاسارگاد و ارسنجان تامین می شود.
وی طول طرح آبرسانی به ارسنجان و پاسارگاد را 47 کیلومتر و اعتبار اجرای آن را 350 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با اجرای این طرح، آب آشامیدنی مورد نیاز 50 هزار نفر در این دو شهرستان تامین خواهد شد.
استاندار فارس نیز در این مراسم گفت: با توجه به خشکسالی بلندمدت در فارس، اولویت استفاده از آب، ابتدا بخش آشامیدنی، پس از آن صنعت و در آخر بخش کشاورزی است
سید محمدعلی افشانی افزود: در شرایط خشکسالی، کشاورزان نباید بیش از آنچه به آن ها اجازه داده شود محصولی کشت کنند و در غیر این صورت مسئولیت کشت های غیرمجاز برعهده کشاورز است.
وی با اشاره به میزان آب ذخیره شده در پشت سد درودزن گفت: این میزان آب، فقط تامین کننده آب آشامیدنی شهرستان شیراز و روستاهای موجود در مسیر شیراز خواهد بود.