جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

نمایش محتوای صدا

 

 

محتوا با برچسب می.

مجید روزیطلب فرد شیرازی(خواننده)

مجید روزیطلب فرد شیرازی(خواننده)


Loading the player...
تاریخ تولید: 1398
مدت: 04:58
خواننده:
آهنگساز:
تنظیم کننده:
موضوع:
رای شما
میانگین (51 آرا)
The average rating is 3.6470588235294117 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

کاشانه امید

کاشانه امید


Loading the player...

این برنامه در قالب مستند به مدت 20 دقیقه تهیه و از صدای مرکز فارس پخش شد.

مستند کاشانه امید تلاش و کوشش برخی از نابینایان فارس را در عرصه ی کار و تولید روایت می کند. این افراد در بنیاد توانگران کارآفرین نور گرد هم آمده اند تا با انجام کارهای هنری ، تولیدی و ... به اقتصاد خانواده و فردی  که در نهایت به رونق اقتصادی جامعه منجر می شود کمک کنند و از این طریق این را اثبات کنند که ما می توانیم و همیشه معلولیت ، محدودیت نیست و این اهداف بلند و انگیزه هاست که به زندگی معنی و جهت می دهد . شنیدن این برنامه زیبا که با ذوق هنری خاصی تولید شده به نوبه ی خود شنیدنی ، جذاب و عبرت آموز است. این بنیاد به منظور آموزش نابینایان فارس بنا شده است.
 

 

تاریخ تولید: 1395
تهیه کننده:محمد جواد حسن شاهی
صدابردار: علیرضا رستمی
گوینده: ورهرام قطب جهرمی
گزارشگر: مجتبی فرخنده
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


پرپرک

پرپرک


Loading the player...

برنامه کودک شبکه فارس با نام پرپرک که نام یکی از اسباب بازی های بسیار قدیمی استان فارس می باشد هر روز از شنبه تا پنجشنبه ساعت 16 با حضور بچه ها در استودیو به طور زنده پخش می شود. در این برنامه، مجری در نقش یک نویسنده رمان کودک با نام نویسا ظاهر می شود و داستان هایی را با کمک بازیگران برای بچه ها تعریف می کند. هرهفته به یکی از موضوع های مهم رفتاری و اخلاقی پرداخته می شود، موضوع هایی که به صورت غیر مستقیم آموزه های تربیتی را به مخاطب منتقل می کند و کودکان نیز در هدایت و پیش برد برنامه نقش اساسی دارند. در برنامه پرپرک نقاشی های بچه ها با کمک یک بازیگر معرفی می شود همچنین  از عکس ها و تصاویر ارسالی بینندگان نیز کلیپ های شاد تهیه و پخش می گردد

این برنامه از آیتم های: شعر، کارتون، نمایش و شخصیت های ننه کچلون، گل آقا، راهی جان، شاه قلی خان،  تمبک الدوله، میرغضب، یویوخان و شاه ننه جان تشکیل شده است

 


عوامل :
تهیه کننده: حجت شهیدی
کارگردان : جلال قربانی
دستیار تهیه: عیسی حافظی
مجری: محمود گلکار فرد
بازیگران: نعمت الهی، سامانی ، هاشم پور، اسدی
نویسنده: نسرین جغتایی
تدوین : احسان الهی
تصویر بردار : مجید رحمانیان، محمد رضا رضایی، ابوذر گلستانی
صدا بردار: حمید رضا محمد رضایی

 

 

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

ویژه برنامه رحلت امام(ره)

ویژه برنامه رحلت امام(ره)


Loading the player...

انتظار فرج از نيمه خرداد كشم             سال ها مى گذرد حادثه ها مى آيد
ساعت 20 / 22 بعداز ظهر روز شنبه سيزدهـم خـرداد ماه سـال 1368 لحظه وصال بـود. قــلبـى از كار ايستـاد كه ميليـون ها قلــب را بـه نور خدا و معنـويت هدایت كرده بـود. بــه وسيله دوربينی كه تـوسط دوستان امــام در بيمارستان نصب شده بـود روزهاى بيمارى و جريان عمل و لحظه لقاى به حق ضبط شده است. وقتى كه گوشه هايـى از حالات معنوى و آرامـش امام در ايـن ايـام از تلويزيون پخـش شـد غوغايى در دل ها بر افكند كه وصف آن جــز با بودن در آن فضا ممكـن نيست. لب ها دائمـا به ذكـر خـدا در حـركت بود.
در آخرين شب زندگى و در حالى كه چند عمل جراحى سخت و طولانى درسن 87 سالگى تحمل كرده بود و در حاليكه چنديـن سرم به دست هاى مباركـش وصل بـود نافله شب مى خـواند و قـرآن تلاوت مـى كرد. در ساعات آخر ، طمانينه و آرامشى ملكـوتـى داشـت و مـرتبا شـهادت بـه وحـدانيت خـدا و رسالت پيـامبـر اكرم صلی الله علیه و آله را زمـزمه مـى كـرد و بـا چنيـن حــالتى بـود كه روحـش به ملكـوت اعلى پرواز كرد. وقتى كه خبر رحلت امــام منتشر شـد ، گـويـى زلزله اى عظيـم رخ داده است ، بغض ها تـركيـد و سرتاسر ايران و همـه كانـون هايـى كـه در جـهان بـا نام و پيام امام خمينـى آشـنا بـودنـد يــكپارچه گـريستند و بـر سر و سينه زدنـد. هيچ قلـم و بيـانـى قـادر نيست ابعاد حـادثه و امواج احساسات غير قابل كنترل مردم را در آن روزها تـوصيف كند. مـردم ايـران و مسلمانان انقلابى ، حق داشتـند اين چنيـن ضجه كـنند و صحنه هايى پديد آورند كه در تاريخ نمونه اى بـديـن حجم و عظـمت براى آن سراغ نداريـم. آنان كسـى را از دست داده بـودند كـه عـزت پـايمال شـده شان را بـاز گـردانده بود ، دست شاهان ستمگر ودستهاى غارتگران آمريكايى و غربـى را از سرزمينشان كـوتاه كرده بود ، اسلام را احــيا كـرده بــود ، مسلمـيـن را عــزت بـخـشـيـده بـــود ، جمهـورى اسلامـى را بـر پـا كـرده بـود ، رو در روى همـه قـدرت هاى شيـطانـى دنـيا ايستاده بـود و ده سال در بـرابـر صـدها تـوطئه برانـدازى و طـرح كـودتا و آشـوب و فتنه داخلـى و خارجـى مقاومت كرده بود و 8 سـال دفـاعى را فـرمانـدهـى كرده بـود كه در جبهه مقابلـش دشمنـى قـرار داشت كه آشكارا از سـوى هر دو قـدرت بزرگ شرق و غرب حمايت همه جانبه مـى شـد. مردم ،رهبر محبـوب و مرجع دينـى خـود و منادى اسلام راستيـن را از دست داده بـودند.
این برنامه به مناسبت سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (ره) در صدا و سیمای مرکز فارس تولید و از سیمای مرکز فارس پخش شد.


عوامل برنامه:
تهیه کنندگان: علیرضا باغبان منش ، علیرضا علی پور
تصویربرداران:قاسم زادگان،حقیقی،سلطان پور،رحمانیان
صدابردار:محمد صادق عادل
 

 

 

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


آغاز عملیات اجرایی حفر 14 حلقه چاه جدید در مناطق عملیاتی زاگرس جنوبي

آغاز عملیات اجرایی حفر 14 حلقه چاه جدید در مناطق عملیاتی زاگرس جنوبي


altعملیات اجرایی حفر 14 حلقه چاه جدید گازی در مناطق عملیاتی زاگرس جنوبي آغاز شد.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی گفت: حفر این چاه های جدید با هدف حفظ سقف تولید گاز در این میدان ، بزرگترین تولید کننده گاز کشور صورت می گیرد .
سراجی افزود: عملیات اجرایی این طرح شامل حفر 14 حلقه چاه ، نصب تسهیلات سرچاهی و بهره برداری از آن است که در مجموع حدود 9و نیم میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید گاز افزوده خواهد شد .
وی با بیان اینکه شرکت نفت وگاز زاگرس جنوبی حدود 40 درصد گاز مصرفی کشور را تامین می‌کند گفت: هم اکنون این شرکت از 9 میدان گازی و 183 حلقه چاه در استانهای فارس بوشهر و هرمزگان روزانه 234 میلیون مترمکعب گاز تولید می کند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


روستای دیندارلو فسا درمحاصره رانش زمین

روستای دیندارلو فسا درمحاصره رانش زمین


altبا ایجاد حفره ای به طول بیش از 200 وعمق 3 متر دراطراف روستای دیندارلو فسا این روستا در محاصره رانش زمین قرار گرفت.
روستای دیندارلو از توابع بخش ششده و قره بلاغ فسا با 505 خانوار و هزارو800 نفر جمیعت با بحران رانش زمین رو به رو شده است.
این حفره از طرف کوه های اطراف شروع وبه سمت روستا در حال حرکت است و به داخل روستا و خانه های اهالی رسیده و موجب ترس و وحشت مردم شده است .
اهالی روستا بارندگی های چند روز گذشته را علت این رانش می دانند.
 انصاری فرماندار فسا  در بازدید از این روستا گفت: برآورد اولیه این است که به واسطه استفاده بی رویه از آبهای زیرزمینی این حفره ایجاد شده است و برای بررسی بیشتر گروهی از زمین شناسان به منطقه اعزام می شوند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


آغازساخت کارخانه تولیدمصنوعات فلزی در شهرستان مهر

آغازساخت کارخانه تولیدمصنوعات فلزی در شهرستان مهر


altساخت کارخانه تولیدمصنوعات فلزی در شهرستان مهرآغازشد.
 این کارخانه با زیر بنای 7هزار مترمربع وبا اعتبار بیش از 5میلیارد تومان در زمینی به مساحت 15هزارمترمربع توسط بخش خصوصی در شهرک صنعتی شهرستان مهر ساخته می شود.
 دراین کارخانه سالانه انواع تیرچه های فلزی ،کرومیت، کشش سرد فولادی، مفتول فولادی، وانواع مش تولید خواهد شد .
با ساخت این واحد تولیدی زمینه اشتغال 120نفر به صورت مستقیم فراهم می شود.
 شهرستان مهر در 510کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


بومی سازی ساخت لوله های کامپوزیتی پایپ جک در شیراز

بومی سازی ساخت لوله های کامپوزیتی پایپ جک در شیراز


altدانش فنی ساخت لوله های کامپوزیتی پایپ جگینج در کشور بومی سازی شد.
این موفقیت با تلاش متخصصان فارسی در مجموعه صنعتی شیراز بدست آمد.
لوله های کامپوزیتی پایپ جکینج در خطوط انتقال آب و فاضلاب کاربرد دارد و به علت ویژگیهای فیزیکی و مقاومت بالا بصورت عملیات ترانشه بسته بدون انجام عملیات خاکبرداری با فشار هیدرولیکی در لایه های زیرین زمین نصب می شود .
قائم مقام گروه صنعتی شیراز گفت : متخصصان این شرکت پس از شرکت اتریشی موفق شدند دانش فنی و فناوری تولید این لوله ها را بدست آورند .
آقای ظهیر امامی افزود: تولید و ساخت لوله های پایپ جک از فناوری پیچیده ای برخوردار است که در واحد تحقیقات و آرندی این واحد صنعتی بومی سازی شد و هم اکنون جمهوری اسلامی ایران دومین کشور دارای این فناوری محسوب می شود.
وی گفت : این مجموعه صنعتی با دارا بودن هشت خط تولید ، قابلیت تولید سالانه بیش از هزار کیلومتر از این لوله ها را تا قطر 2 هزار میلیمتر دارد .
آقای ظهیر امامی با بیان اینکه این لوله ها از الیاف فایبر گلاس و رزین و برخی مواد دیگر در فرایندی کاملا صنعتی تولید می شود افزود : تاکنون بخشی از محصولات تولیدی در طرح های آب و فاضلاب کشور استفاده می شود و صادرات به برخی کشورهای همسایه نظیر ترکیه ، پاکستان عراق و حوزه خلیج فارس نیز انجام شده است و صادرات به سایر کشورها نیز در دستور کار امسال قرار دارد .
وی گفت : مقاومت بالا ، تحمل فشار 32 بار ، سبک بودن و عمر بالای 50 سال از ویژگیهای مهم لوله های پایپ جکینج است و این لوله ها در مکان های پرتردد که امکان خاکبرداری و حفر ترانشه وجود ندارد ، در اعماق 10 متری زیر زمین با دستگاه های جک هیدرولیکی و بوسیله فشار جک نصب می شود .
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ضرورت تقویت زیرساختهای گردشگری فارس

ضرورت تقویت زیرساختهای گردشگری فارس


altنماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی خواستار تقویت زیرساختهای گردشگری فارس شد .
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیتهای گسترده گردشگری در فارس و شیراز خواستار توجه جدی به تقویت و توسعه زیرساختهای این صنعت شد.
ضرغام صادقی با اشاره به اینکه وضعیت فارس در بحث بودجه در مقایسه با سایر استان های کشور خوب می باشد ،افزود: ولی به لحاظ ظرفیتهای بالای گردشگری در این استان بخصوص در شیراز می طلبد که نگاه وی‍ژه ای به بودجه این حوزه شود.
وی اظهار داشت : بی تردید توجه جدی به زیرساخت های گردشگری و میراث فرهنگی در این استان می تواند نقش موثری در ایجاد اشتغال پایدار داشته باشد.
صادقی ادامه داد: رونق صنعت گردشگری در استان فارس به عنوان دروازه گردشگری کشور می تواند تاثیر مثبتی در افزایش ارزاوری و همچنین کمک به رفع معضل بیکاری و خلق فرصتهای شغلی جدید بشود.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


موفقیت جوان دارابی در ساخت دستگاه فحل یاب بی سیم

موفقیت جوان دارابی در ساخت دستگاه فحل یاب بی سیم


altجوان دارابی موفق به ساخت دستگاه فحل یاب بی سیم شد .
دستگاه فحل یاب بی سیم به منظور پاسخگوئی نیاز مدیران گاوداری های صنعتی به آگاهی از زمان دقیق فحلی حیوان ماده طراحی شده است.
امیدوار مهندس کشاورزی با گرایش علوم دام امروز در مصاحبه با خبرنگار ما درباره اختراع خود
می گوید:دستگاه فحل یاب بی سیم ، قابل استفاده برای گاوداری های صنعتی با نحوه نگهداری دام درمرتع است.
دستگاه فحل یاب بی سیم پس از نصب فرستنده بر بدن گاو ، سیگنالی را به پردازشگر و نمایشگر دستگاه ارسال می کند. پردازش گر که توسط یک کد منحصر به فرد به گاو مربوطه اختصاص یافته ، سیگنال دریافتی را در حافظه خود ثبت کرده و به اپراتور دستگاه اعلام می کند .
بالا امدن تولید شیر به دلیل فحل یابی دقیق در زمان مشخص ، پایین امدن هزینه های باروری ، پایین آمدن تعداد جایگزینی دام به دلیل آبستن نشدن آن دام و بالا رفتن کیفیت ژنتیک گله از مزایای استفاده از این دستگاه است .
یکی از مهمترین جنبه های مدیریتی در گله های بزرگ گاوهای شیرده ، تشخیص فحلی است که هیچ روشی نمی تواند جایگزین بازرسی سیستیماتیک فحل یاب بی سیم برای تشخیص این حالت شود.
این اختراع اسفند ماه 92 به شماره 3061 در اداره کل مالکیت صنعتی به ثبت رسیده است .
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


راهیان نور

راهیان نور


Loading the player...
بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با هدف حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و ترويج فرهنگ مقاومت، ايثار، جهاد و شهادت سازمان دهنده و متولی اصلی اردوهای سراسری «راهیان نور» است که هر ساله گروه‌هایی از مردم مناطق مختلف ایران را به بازدید از مناطق جنگی بازمانده از جنگ ایران و عراق در غرب و جنوب غربی ایران دعوت و هدایت می نماید.
این کاروان‌ ها همزمان با تعطیلات نوروزی و نیز تعطیلات تابستانی، برای مناطق غرب کشور، فعال می‌شوند و مناطق مرزی استان خوزستان به ویژه منطقه شلمچه و یادمان شهدای شوش از مقصدهای این کاروان ها بوده است.

عوامل تولید :
تهیه کننده :امیر رضا انصاری
تصویر بردار و نورپرداز :مجید قاسم زادگان
صدا بردار :حسین باباخانی
گزارشگر :احمد مومنی

 

 

 

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شهادت حضرت زهرا علیها السلام

شهادت حضرت زهرا علیها السلام


Loading the player...
مقام و منزلت حضرت فاطمه زهرا علیها السلام  در نزد خداوند و در بین مسلمانان به خصوص شیعیان، نه تنها کمتر از سایر ائمه نیست، بلکه همتای سایر ائمه طاهرین علیهم السلام می باشند.

اگر بخواهیم مقام علمی فاطمه علیها السلام را درک کنیم و به گوشه‌ای از آن پی ببریم، شایسته است به گفتار او در خطبه فدکیه بنگریم؛ چه آنجا که استوارترین جملات را در توحید ذات اقدس ربوبی بر زبان جاری می‌کنند، یا آن هنگام که معرفت و بینش خود را نسبت به رسول اکرم صلی الله علیه و آله آشکار می‌سازند و یا در مجالی که در آن خطبه، امامت را شرح مختصری می‌دهند. جای جای این خطبه و احتجاجات این بانوی بزرگوار به قرآن کریم و بیان علت تشریع احکام، خود سندی محکم بر اقیانوس بی‌کران علم ایشان است که متصل به مجرای وحی است. از دیگر شواهدی که به آن وسیله می‌توان گوشه‌ای از علو مقام حضرت فاطمه علیها السلام را درک نمود، مراجعه زنان و یا حتی مردان مدینه در مسایل دینی و اعتقادی به آن بزرگوار می‌باشد که در فرازهای گوناگون تاریخ نقل شده است. همچنین استدلال های عمیق فقهی فاطمه علیها السلام، به روشنی بر احاطه ایشان به قرآن کریم و شرایع اسلامی دلالت می‌نماید.
این برنامه به مناسبت شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه علیها السلام از سیمای مرکز فارس پخش شد.
 
عوامل برنامه:
تهیه کننده: احمد مومنی
صدابردار: محمد صادق عادل

تصویربردار: مجید رحمانیان

 

 

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


کوچه باغ ترانه

کوچه باغ ترانه


برنامه کوچه باغ ترانه با ساختار کلامی روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 15:05 به مدت 45 دقیقه از صدای مرکز فارس پخش می شود.
این برنامه با هدف ايجاد روحيه نشاط و شادابی در بین مخاطبین تهیه و پخش می شود و در آن به پخش موسيقي هاي سنتي و پاپ پرداخته می شود.
نحوه ی تهیه و تولید این برنامه به این صورت است که در ابتدای برنامه یک ترانه با انتخاب تهیه کننده پخش می شود و ادامه ی، ترانه هایی که شنوندگان از طریق پیامک و تلفن درخواست کرده اند از طریق برنامه پخش می شود.
 
عوامل برنامه:
تهیه کننده : زهرا خضری آذر
گوینده : سارا بهرامی
نویسنده : بهرامی شاد-بهرامی
صدابردار :عبداله کاظمی

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


توسعه گردشگري بستري براي توسعه اقتصادي

توسعه گردشگري بستري براي توسعه اقتصادي


altشیراز / واحد مرکزی خبر / اقتصادی
امروزه از گردشگری بعنوان صنعت سوم اقتصاد جهانی نام می برند و کارشناسان اقتصادی پیش بینی می کنند تا سال 2020 این جایگاه به رتبه نخست اقتصاد جهانی ارتقا یابد.
بر همین اساس بیشتر کشورها ، برنامه توسعه اقتصادی خود را بر پایه درآمد حاصل از صنعت گردشگری به عنوان موتور محرکه توسعه اقتصادی قرار داده اند.
طبق آمار سازمان جهانگردی ، ایران از نظر جاذبه طبیعی در رتبه پنجم و از نظر جاذبه های باستانی و تاریخی در رتبه دهم جای دارد.
با وجود این جایگاه ویژه ، کشورمان در خصوص جذب جهانگرد ، توسعه گردشگری و درآمد حاصل از این صنعت ، جایگاه چندان خوبی ندارد.
در این میان استان فارس که با دارا بودن حدود 30 درصد از آثار تاریخی ایران و بیش از 2 هزار و 800 اثر تاریخی ملی ثبت شده از جایگاه ویژه ای برخوردار است برای هموار کردن روند توسعه گردشگری با کمک متخصصان این صنعت ، سند طرح جامع گردشگری فارس را کارشناسی و مطالعه نهایی کرده است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس می گوید : این سند در 16 فصل زیرساخت های گردشگری ، زیست محیطی ، جغرافیایی ، اجتماعی و فرهنگی ، اقتصادی ، تسهیلات و خدمات و حوزه های گردشگری را بررسی کرده است.
به گفته فریدون فعالی در این سند قابلیت های شهرستان ها در حوزه گردشگری بررسی و وزن سنجی و چشم انداز توسعه گردشگری استان فارس در افق هزار و 400 تدوین شده است.
شرکت توسعه گردشگری استان فارس از جمله بازوهای اجرایی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس است که در راستای اجرای اهداف این سند و بستر سازی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در توسعه گردشگری ، طرحهای قابل توجهی اجرا کرده است.
نقیب زاده مدیر عامل این شرکت می گوید : مطالعه ، شناسایی و تهیه بسته های سرمایه گذاری در تاسیسات گردشگری از جمله هتل ، مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی ، آب درمانی ، اقامت اردویی یا کمپینگ ، دهکده های گردشگری و مناطق نمونه گردشگری از جمله وظایف این شرکت است.
وی اضافه می کند : تاکنون هفت هتل ، 20 مجتمع بین راهی ، 11 کمپینگ ، 24 دهکده گردشگری و هشت منطقه نمونه گردشگری از سوی متخصصان شرکت توسعه گردشگری فارس مطالعه و شناسایی شده اند.
در زمینه صنایع دستی نیز شرکت توسعه گردشگری فارس تمام تلاش خود را برای راه اندازی نخستین بازارچه الکترونیکی صنایع دستی استان فارس در سال جاری بکار برده است.
در خصوص مجموعه گردشگری به عنوان بسته های سرمایه گذاری در مجاورت شهرها و روستاها هم این شرکت 15 موقعیت را شناسایی کرده است.
به گفته مدیر عامل شرکت توسعه گردشگری استان فارس همچنین به منظور جذب گردشگر ، موقعیت دو دهکده آب درمانی در شهرهای لامرد و گراش در جنوب استان ، شناسایی و برای واگذاری به سرمایه گذار آماده شده است.
در خصوص طرحهای مذهبی و تجهیز آنها به تاسیسات مورد نیاز نیز تاکنون 6 مجموعه گردشگری-زیارتی درشهرهای لار ، لامرد ، کازرون ، اقلید و فراشبند مکان یابی شده اند.
مشاوره به سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در اجرای طرحهای گردشگری در استان فارس از دیگر وظایف شرکت توسعه گردشگری فارس اعلام شده است.
نقیب زاده می گوید : تاکنون بیش از 500 مشاوره به سرمایه گذارانی که بواسطه شخصیتهای حقیقی یا حقوقی به این شرکت مراجعه کرده اند ارایه شده است.
بستر سازی حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی با حذف بروکراسی اداری نیز از دیگر فعالیتهای این شرکت است.
نقیب زاده درباره این بستر سازی می گوید : پس از مکان یابی محلهای مرتبط با گردشگری بر اساس طرحهای بالادست و در چارچوب ضوابط ، تمام مجوزها برای فرصتهای سرمایه گذاری گرفته و سپس اطلاعات فنی و اقتصادی طرحها بعنوان بسته سرمایه گذاری به سرمایه گذاران بخش خصوصی ارایه می شود.
مدیر عامل شرکت توسعه گردشگری فارس راه اندازی مرکز آموزش علمی–کاربردی در رشته های هتل داری و جهانگردی و آموزشگاه هتل داری را از دیگر برنامه های این شرکت اعلام می کند که در سال جاری اجرا می شوند.
نقیب زاده همچنین می افزاید : این شرکت با حضور فعال در بیش از20 همایش و نمایشگاه گردشگری ، ظرفیتها و فرصتهای سرمایه گذاری استان فارس را در خصوص طرحهای گردشگری به سرمایه گذاران معرفی کرده است.
ثابت فرد کارشناس اقتصاد با اشاره بوجود بیش از 30 سی درصد ظرفیتهای گردشگری کشور در استان فارس معتقد است با برنامه ریزی صحیح گردشگری می توان ظرفیتهای تاریخی ، طبیعی ، مذهبی و فرهنگی موجود را به منبع درآمد تبدیل کرد.
وی می گوید : برای تسریع در روند توسعه گردشگری ، توجه به زیر ساختها باید در اولویت قرار گیرد به همین دلیل مسئولان مربوطه باید با ارایه تسهیلات ویژه و رفع موانع اداری زمینه این کار را فراهم کنند.
این کارشناس اقتصاد در خصوص جذب گردشگر هم ، تعیین سیاستهای راهبردی واحد بین بخشهای خصوصی فعال در زنجیره های خدماتی از یک طرف و هماهنگی بین بخشهای خصوصی و دولتی را اصلی ترین نیاز استان فارس در توسعه گردشگری ذکر می کند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


غار سنگ شکنان جهرم

غار سنگ شکنان جهرم


Loading the player...

 

غار سنگ شکنان به عنوان بزرگ ترین غار دست ساز جهان مطرح است. معماران و حجاران از سنگ های کوه های جنوب شرقی جهرم آثاری بدیع و گران بها به یادگار گذاشته اند. ستون های سنگی غار به شکلی کاملاً مهندسی سقف را نگه داشته است که نشان از توان بالای استادان و حجاران جهرمی در مهندسی معدن سده های پیشین می باشد. این غار در جنوب غربی شهرستان جهرم در استان فارس واقع شده است. عده‌ای سنگ‌تراش این غار را به‌وجود آورده‌اند و تاریخ دقیق ساخت آن روشن نیست. وسعت این غار حدود ۲۰ هزار متر مربع با ارتفاع متوسط سه متر است. سنگ تراشان جهرمی این غار را برای تفریح نساخته‌اند، بلکه هدف آنها، برداشت سنگ برای امرار معاش بوده است؛ ولی با تیشهٔ سنگ‌شکن خود، جاذبه‌ای زیبا خلق کرده‌اند که به یکی از بزرگ‌ترین غارهای دست‌ساز جهان تبدیل شده و میراثی استبسیار زیبا با چشم‌اندازی دیدنی. سنگ شکنان هنگام برداشت سنگ برای جلوگیری از تخریب غار بعد از چند متر پیشروی، ستون‌هایی به‌جا گذاشته‌اند که این امر، موجب زیبایی دوچندان غار شده‌است. فاصله غار یادشده تا شهر جهرم سه کیلومتر و تا مرکز استان ـ شیراز ـ ۱۸۵ کیلومتر است.
این برنامه یک قسمتاز مجموعه برنامه های هنر زندگی است که در سیمای مرکز فارس تهیه شده است که به مدت 20 دقیقه به صورت مستند به ویژگی های این غار منحصر به فرد می پردازد.
تهیه کننده و کارگردان : محمد علی بهمنی
تصویربردار و صدابردار: مهدی یوسفی
تدوینگر: احمد حجازی
رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 4.333333333333333 stars out of 5.


ماه بی نشان

ماه بی نشان


Loading the player...

 

از میان معصومین علیهم السلام آن که زندگی پر برکتش بخصوص برای زنان مسلمان همچون خورشیدی نورافشانی می کند، وجود نازنین حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است که آشنایی با سبک زندگی آن حضرت بسیار برای ما راهگشا خواهد بود.
این برنامه در 4 قسمت 45 دقیقه ای به مناسبت شهادت بانوی گرامی اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها تولید و در ایام فاطمیه از سیمای مرکز فارس پخش شد. ماه بی نشان به چگونگی سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها پرداخته و کارشناسان حوزه و دانشگاه به جلوه های رفتاری آن حضرت می پردازند.
تهیه کننده :سیده لیلا فنایی
کارگردان: ذبیح اله قادری
تصویربردار: مجید رحمانیان
صدابردار: حسین باباخانی
مجری: احمد مومنی
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


نارنجستان شیراز

نارنجستان شیراز


Loading the player...
نارنجستان شیراز

 

برنامه ی زنده ی رادیویی نارنجستان شیراز ویژه ی ایام نوروز از ساعت 9 تا 12 با رویکردی تفریحی،سرگرمی واطلاع رسانی تهیه وپخش می شود.
 نمایش طنز،بسته های ویژه نارنجستان(بسته ی آداب سفر،آداب ورسوم نوروز،معرفی صنایع دستی،بسته ی سلامت،بسته ی خبری علمی وفرهنگی،بسته ی اطلاع رسانی در مورد مراکز درمانی،داروخانه و... معرفی آداب ورسوم نوروزی مردم استان و.... از جمله آیتم های متنوع این برنامه می باشد.
تهیه کنندگان: علیرضا یزدانپور،فاطمه وکیلی
گویندگان:مریم السادات طالبی
نویسنده:نجمه جعفری
گزارشگران:احسان کیانی،زهرا جعفری
 


رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


ویژه برنامه شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها

ویژه برنامه شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها


Loading the player...

 

از جمله نکات مهم زندگی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ازدواج آن حضرت بود. ایشان خواستگارانی بسیار داشت که از نظر مالی در رتبه های بالایی قرار داشتند اما رسول خدا همچنان مساله را به نظر خداوند موکول می نمود، تا سرانجام جبرئیل بر پیامبر صل الله علیه و آله نازل شد و گفت: ای محمد! خدا بر تو سلام می رساند و می فرماید فاطمه را به عقد علی درآور، خداوند علی را برای فاطمه و فاطمه را برای علی پسندیده است. و فاطمه سلام الله علیها و پیامبر صل الله علیه و آله و اگر بهتر بگوییم خداوند تبارک و تعالی، علی علیه السلام را که جوانی سرشار از ایمان و تعهد بود انتخاب کردند.
این برنامه در یک قسمت 30 دقیقه ای در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی علیه السلام تولید و حجت السلام شهاب مرادی پیرامون زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها به خصوص نحوه ازدواج ایشان به ایراد سخنرانی پرداختند.
تهیه کننده: امیررضا انصاری
تصویربردار: محمد رحمانیان
صدابردار: حسین باباخانی
تدوینگر: جلیل ولی بیگی
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


اطلاعیه شماره چهار ستاد انتخابات کشور ؛ اعلام زمان و نحوه ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات شوراها

اطلاعیه شماره چهار ستاد انتخابات کشور ؛ اعلام زمان و نحوه ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات شوراها


شیراز/ واحد مرکزی خبر/ اطلاعیه ها
ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره چهار ؛ زمان و نحوه ثبت‌نام از داوطلبان شرکت در انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا را اعلام کرد.
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور؛ متن کامل اطلاعیه شماره 4 ستاد انتخابات کشور بدین شرح است :
بسم الله الرحمن الرحیم
 به آگاهی عموم ملت شریف ایران اسلامی می‌رساند، ثبت‌نام از داوطلبان شرکت در انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از روز دوشنبه مورخ 26/1/1392 در فرمانداری‌ها و بخشداری‌های سراسر کشور آغاز و تا پایان وقت اداری روز یکشنبه مورخ 1/2/1392 ادامه خواهد یافت.
 همچنین به منظور تسهیل در امر ثبت‌نام، داوطلبان گرامی می توانند از روز شنبه مورخ 24/1/1392 تا پایان مهلت ثبت‌نام با مراجعه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت و دفاتر ICT روستایی، اقدام به پیش ثبت نام نموده و از دفاتر مزبور شماره رهگیری دریافت و از تاریخ 26/1/1392 شخصاً با در دست داشتن اصل مدارک زیر و شماره رهگیری به فرمانداری یا بخشداری مربوطه مراجعه و ثبت‌نام خود را تکمیل و نهایی نمایند.
 مدارک مورد نیاز جهت ثبت‌نام به شرح زیر است:
 1- اصل شناسنامه عکس دار و دو نسخه تصویر کلیه صفحات آن
 2-اصل کارت ملی و تصویر آن
 3- اصل کارت پایان خدمت یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی و تصویر آن
 4- چهار(4) قطعه عکس جدید 4 × 3
5- اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی معتبر
6- اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفا از سمت یا شغل جهت مشمولین ماده 28 قانون.
 7- اصل و تصویر مدرک معتبر ایثارگری جانبازان، آزادگان و فرزندان شهدا جهت برخورداری از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر
 در پایان اعلام می گردد، داوطلبان می توانند جهت ثبت نام مستقیماً به فرمانداریها یا بخشداری ها مراجعه نمایند.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


بیست و ششم فروردین آغاز ثبت نام از داوطلبان انتخابات شوراها

بیست و ششم فروردین آغاز ثبت نام از داوطلبان انتخابات شوراها


شیراز/ واحد مرکزی خبر/ اطلاعیه ها
ثبت نام از داوطلبان انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا روز دوشنبه بیست و ششم فروردین آغاز می شود .
فرماندار شیراز اعلام کرد : ثبت نام این داوطلبان به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.
زرین کلاه افزود: داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی در6 شهر شیراز، صدرا، لپویی، زرقان، داریون و خان زنیان باید به منظور ثبت نام در فرمانداری شهرستان حضور یابند.
وی با بیان اینکه انتخابات شوراهای اسلامی روستا در 156 روستای تابعه شهرستان شیراز برگزار می شود،گفت: داوطلبان عضویت در این شوراها باید برای ثبت نام به بخشداری های مربوطه مراجعه کنند.
به گفته وی، بر اساس برنامه تنظیمی ستاد انتخابات، فرمانداری های سراسر کشور 21 فروردین ماه مبادرت به انتشار آگهی ثبت نام از داوطلبان خواهند کرد.
فرماندار شیراز همچنین گفت: در مقطع کنونی از جدول برگزاری انتخابات، باید 30 نفر از معتمدین به هیات نظارت معرفی شوند تا هیات اجرایی انتخابات چهارمین دوره شوراها شکل گیرد و مراحل بعدی انتخابات تحت نظر این هیات پیش رود.
چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا 24 خردادماه در سراسر کشور برگزار می شود.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.