رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

نمایش محتوای صدا

 

 

محتوا با برچسب صدا.

بهار دلها

تهیه کننده: اسماعیل حسین زاده

بهار دلها ویژه برنامه افطار است که در طول ماه مبارک رمضان ساعت 19:05  از رادیو فارس پخش می شود.

این برنامه به موضوع های مختلفی می پردازد از جمله : فضیلت های ماه مبارک رمضان ، جایگاه روزه در کلام وحی و احادیث ، اهمیت شب های قدر ،  اهدای خون ، گذشت، ایثار و فداکاری، کمک به هم نوع خود، صله رحم ، اکرام بزرگان فامیل ، شفقت در حق کودکان یتیم ، آداب و رسوم ، تغذیه و ... می پردازد.

در آیتم گزارش ،از حضور مردم در اماکن مذهبی، انعکاس فعالیت نهادهایی که در ماه مبارک رمضان برای رفاه حال مردم به خدمت گذاری مشغولند از جمله :نیروی انتظامی ، کارکنان بیمارستان ها ،آسایشگاه ها و... گزارش هایی تهیه و پخش می شود.

سال تولید: 1398
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

نسیم سحر

گوینده: امیرورهرام قطب جهرمی 

صدابرداران: محمد امامی،رسول احمدی ، عبدالله کاظمی ،پدرام قنبری و امید سلطانی

تهیه کننده: محسن قاسم زادگان

 

نسیم سحر ویژه ی سحرهای ماه مبارک رمضان که از ساعت 03:30 بامداد تا شروع میشود و تا نیم ساعت بعد از اذات صبح ادامه دارد ‌با همت گروه برنامه ساز رادیوفارسبر روی آنتن پخش میشود‌
بخشهای متنوعی در این برنامه طراحی شده شامل سخنان کوتاه حجج الاسلام (حدائق ، جاوید،عدالت، سقاچی) تواشیح،آواز ،ادعیه و مناجات و هن چنین کلام بزرگان شامل امام ،مقام معظم رهبرب، مرحوم آیت الله بهجت ،و به ویژه شهید محراب آیت الله دستغیب زینت بخش دقایق قبل از اذان است . همچنین پخش دعای پر فیض سحر با نوای گرم مداحان اهل بیت (علیهم السلام) از دیگر بخشهای این برنامه است

سال تولید: 1398
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 3.0 stars out of 5.

جمع خوانی قرآن کریم

     

یکی از راه‌های مؤثر در گسترش ترویج فرهنگ قرآنی جمع خوانی قرآن کریم است که سال هاست با نظم و شکوه خاصی بویژه در ماه مبارک رمضان در سراسر ایران اسلامی برگزار می شود و سال به سال به شکوه و عظمت آن افزوده می شود .

 

برنامه "ترتیل قرآن کریم" از ابتدای ماه مبارک رمضان هر روز ساعت 15  به صورت زنده از صدای مرکز فارس پخش می شود. این برنامه که از رواق دارالعباده آستان مقدس حضرت احمدبن موسی (شاهچراغ) علیه السلام به روی آنتن می رود جذابیت برنامه را دوچندان کرده است. برای این برنامه از 16قاری منتخب شورای عالی قرآن استفاده می شود که روزانه 3 قاری به تلاوت می پردازند.حضور با شکوه روزه داران و مکان مناسب اجرا، حال و هوای معنوی خاصی به این برنامه بخشیده است.

سال تولید: 1398
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


WhatsApp Image 2019-05-15 at 17.26.24 (1).jpeg

هر روز ساعت 15

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


سلام آباد

تهیه کننده: محمد کاظم یاسری
گوینده:  عبدالحسین جاوید

 سلام آباد روز های سه شنبه و چهارشنبه ساعت 20:30 از رادیوفارس پخش می شود این برنامه  به معرفی آداب و رسوم وفرهنگ روستاهای استان فارس می پردازد و هرهفته مربوط به یک شهرستان می باشد.
بخش های متنوع برنامه شامل کارآفرینان برترو نخبه ،بخش کشاورزی ، دامداری ،صنایع دستی ، ترانه های محلی،ارتباط زنده با مسئولان محلی واستانی ، اخبار آبادی، بررسی طرح مقاوم سازی و طرح هادی روستاها با توجه به نیاز روستاییان ،زنان روستایی و کارآفرینان زن وهمکاری زنان در خانواده های روستایی ، مشکلات مربوط به روستاها به خصوص مشکل کمبود آب ، تغییر الگوی کشت با توجه به خشکسالی های اخیر در دستور کار برنامه قرار دارد.

 

سال تولید: 1398
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


پنجیر

تهیه‌کننده : حمیدرضا پورعلی محمد
گوینده:بهنام ثمرده
 

پنجیر روزهای  شنبه تا سه شنبه ساعت11:05  از صدای مرکز فارس پخش می گردد.
نیاز به سرگرمی و توجه مخاطبان به برنامه های طنز گونه و تاثیر این برنامه ها و ارایه ی بستری مناسب برای تعریف و پرداخت به مفاهیم اخلاقی با زبان و ادبیات طنز از اهداف تهیه ی این برنامه است .
این برنامه با رویکرد طنز اجتماعی به طرح مسائل موجود در جامعه می پردازد وآداب و رسوم غلط را به چالش می کشاند و ضمن فراهم کردن اوقاتی شاد و سرگرم کننده برای مخاطب پیامدهای نامطلوب رسم های نادرست را به شنوندگان گوشزد می کند.
در هر قسمت از برنامه یک داستان مطرح می شود. داستانی که بر یکی از ضعف های رفتاری شایع در جامعه استوار است و با زبان طنز و کنایه سعی دارد به ابعاد گوناگون مسئله بپردازد. استفاده از روایت نمایش،موسیقی،ترانه، گزارش و بحث های کارشناسی برای ارئه ی یک برنامه تاثیر گذار ،از ابتکارات این برنامه است.

سال تولید: 1398
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گفت و گو

تهیه کننده: سیده لیلا اسراری

گوینده: عبدالحسین جاوید جهرمی

گفت و گو برنامه ای است زنده با ساختار میزگرد روزهای دوشنبه ساعت13:15 ب از رادیو فارس پخش می شود.

این برنامه از آیتم های ذیل تشکیل شده است:

1-مجری و میهمان(کارشناس): گفتگوی دو طرفه بین مجری و میهمانان برنامه که میهمانان برنامه معمولا از مسئولان استانی و یا حتی برخی از مواقع از مسئولان کشوری می باشند این افراد با توجه به موضوع، در برنامه حضور پیدا می کنند و به سئوالات که از طرف مخاطبان یا مجری طرح می شود پاسخ می دهند و یا به بیان دیدگاه های خود در حوزه ی تحت سرپرستی می پردازد.

2- گزارش: گزارشگر برنامه با توجه به موضوع به تهیه ی گزارش های متنوع  می پردازد.

3-موسیقی: با توجه به فضا و موضوع برنامه از موسیقی های مرتبط استفاده می شود.

سال تولید: 1398
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

شب چراغ

Loading the player...
مجله فرهنگی و هنری شب چراغ روزهای شنبه - یک شنبه و دوشنبه از ساعت 21:50 تا 23:00 به صورت زنده از رادیوفارس پخش میشود. 
شنبه شب ها ، شب چراغ :  گشتی در دنیای سینما و تئاتر می زند ( نقد فیلم های روز که بر پرده ی سینماهاست . آخرین اخبار از حوزه ی سینما و تئاتر استان ، گزارشهایی از تئاترهای بر صحنه در استان فارس و بخش گفتگو با اهالی تئاتر استان از جمله بخشهای شب چراغ ِ شنبه هاست)
 یک شنبه شب ها ، شب چراغ گذری بر دنیای شعر و ادبیات و داستان دارد... معرفی کتاب های روز دنیا با حضور کارشناسان ،آخرین اخبار در حوزه ی شهر و ادبیات و داستان در استان و گفتگو با نویسندگان و شعرای به نام ِ هم استانی . هم چنین پخش صدای شعرا و نویسندگان معاصر از جمله بخش های شب چراغ های یک شنبه شب هاست
 دوشنبه شب های شب چراغ گشت و گذاری در فرهنگ و هنر شهرستانهای استان فارس است. هر دوشنبه با سفر به یکی از شهرستانهای استان با هنرمندان ، شعرا و اهالی فرهنگ و هنر شهرستان گفتگو میشود و  به انعکاس رویدادهای فرهنگی هنری شهرستان می پردازیم.
تاریخ تولید: 1397

تهیه کننده:

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


قرار شاعرانه

Loading the player...

برنامه قرار شاعرانه  با ساختار  روزهای شنبه تا دوشنبه ساعت23 دقیقه به مدت 70 دقیقه از صدای مرکز فارس پخش می گردد.

در این برنامه که برای آشنایی مخاطبان با شاعران ایرانی ساخته شده است، تلاش بر آن است که شنوندگان با خوانش صحیح اشعار شاعران ایرانی آشنا شوند.

پخش آواها و نماهای ایرانی از شاعران و خوانندگان مختلف از دیگر بخش های این برنامه است

تاریخ تولید: 1397

تهیه کننده:

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


کوچه باغ ترانه

  

کوچه باغ ترانه در ایام نوروز هر روز ساعت 15:00 دقیقه به مدت 60 دقیقه از صدای مرکز فارس پخش می شود.

برنامه کوچه باغ ترانه با هدف ایجاد روحیه نشاط و شادابی تهیه و در آن از موسیقی های سنتی، پاپ، کلاسیک و محلی بنا به درخواست شنوندگان سفارش داده می شود و پخش می گردد. علاقه مندان می توانند ترانه های درخواستی خود را ازز طریق پیامک و ارتباط تلفنی به برنامه اعلام دارند تا در اولین فرصت پخش شود.

اولویت اول پخش آهنگ های بومی استان پهناور فارس است تا از این طریق به غنای موسیقی استان کمک شود. استان فارس از جمله استان هایی است که از تنوع و غنای موسیقی محلی و سنتی خاصی برخوردار و به دلیل تنوع و جذابیت طرفداران و علاقه مندان خاص خود را دارد.

در ابتدای برنامه یک ترانه با انتخاب تهیه کننده پخش و در ادامه ترانه هایی درخواست شده پخش می شود.

 
سال تولید: 1398
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


بهار نارنج

   

بهارنارنج ویژه برنامه نوروزی رادیو فارس هر روز ساعت 09:30 از رادیو فارس پخش می شود
استان فارس یکی از پرطرف دار ترین استان هایی است که هر ساله در ایام نوروز میلیون ها نفر از کشور عزیمان ایران اسلامی قصد سفر به آن را دارند. ویژگی های خاص مذهبی، تاریخی، فرهنگی، تمدنی، آب و هوای و ... این استان را در موقعیت ویژه قرار داده است. شیراز جنت مکان سومین حرم اهل بیت علیهم السلام پذیرای بیشترین میهمانان در شهرهای ایران اسلامی است. بسیاری از میهمانان گرامی قبل از تحویل سال به این دیار سفر می کنند و به همین دلیل لازم است اطلاعاتی در اختیار این عزیزان قرار گیرد تا از زمان خود بهترین استفاده را ببرند و بتواند با آگاهی مناسب سفر و گشت و گذارهای خود را تنظیم نمایند. بر همین اساس صدای مرکز فارس برنامه ای را به این منظور تدارک دیده و سعی دارد ضمن آگاهی بخشی و بالا بردن اطلاعات میهمانان عزیز در زمینه ی استان فارس و شهر شیراز، برنامه ای جذاب را نیز که بار سرگرمی تفریحی بالایی داشته باشد ارائه نماید .
نحوه ی ورود میهمانان نوروزی به استان فارس به ویژه شهر شیراز، چگونگی استقبال و اسکان از آن ها، بهار در اقوام مختلف فارس، معرفی اماکن سیاحتی و زیارتی استان فارس و شهر شیراز، و ... از جمله محورهایی است که در این برنامه به آن توجه شده است.
نمایش های طنز، گزارش از شیراز و دیگر شهرستان ها، ارتباط های تلفنی و پیامکی با مخاطبان و پخش سرودهای شاد که اغلب آن ها بومی و محلی می باشند از جمله آیتم های برنامه است.
سال تولید: 1398
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شعر و شور

     

برنامه "شعر و شور"  با ساختار مسابقه هر روز ساعت 08:45 از صدای مرکز فارس پخش می شود.
در این برنامه که برای آشنایی مخاطبان با آثار شاعران ایرانی ساخته شده است،تلاش بر آن است که شنوندگان با خوانش صحیح اشعار شاعران ایرانی آشنا شوند. بخش ابتدایی برنامه مشاعره عمومی است.بخش دوم مشاعره مشروط است که مجری برنامه واژه ای را بیان می کند و شرکت کنندگان باید بیتی را قرائت کنند که حاوی آن واژه باشد. در بخش دیگر مسابقه، یک قطعه نمایشی برگرفته از یک کتاب اجرا می شود و شرکت کنندگان باید نام آن کتاب را بگویند. در قسمت پایانی ، شرکت کنندگان شعری را با مضمون و مناسبتی که مجری برنامه اعلام می کند باید قرائت کنند.
آیتم های برنامه عبارتند از  :
مشاعره عمومی و موضوعی: گوینده یک موضوع را بیان می کند و شرکت کنندگان باید بیتی با موضوع گفته شده بخوانند، در این مرحله یکی از حکایت های گلستان در قالب نمایش ارائه می شود و شرکت کننده باید به سوالاتی که درباره نمایش پرسیده می شود پاسخ بدهند.
 مشاعره شتاب : در 3 دقیقه شرکت کنندگان باید با هم به مشاعره بپردازند.
حافظ خوانی : شرکت کنندگان یک غزل از حافظ را می خوانند.
سال تولید: 1398
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شب های فارس

Loading the player...

شب های فارس ویژه برنامه عصرگانه رادیو فارس روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 18:05 از رادیوفارس پخش می شود. این برنامه با ارتباط با شهرستان های مختلف به معرفی شهرستان ها و ارائه اخبار آنها می پردازد.پخش سرودهای محلی از بخش های ویژه این برنامه می باشد

تاریخ تولید: 1397

تهیه کننده: جاوید
صدابردار: کاظمی
گوینده: طالبی

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


سلام کاکو

Loading the player...

برنامه رادیویی سلام کاکو که شنبه تا چهارشنبه از ساعت 07:10 تا 8 بطور زنده و مستقیم از رادیو فارس پخش می شود.
سلام کاکو که رویکردی اطلاعاتی آموزشی دارد شامل گزارش ازسطح شهر مرتبط با موضوع روز- بخش ورزش- کارشناس تغذیه- میزخبرهای استان- خبرهای ورزشی- ارتباط با یکی از شهرستان های استان فارس- بخش طنز اجتماعی – ترافیک- هواشناسی- پخش تلفن ها و پیام های مخاطبان وارتباط با یکی از مسئولان مرتبط با موضوع برنامه است.
هدف این برنامه ایجاد فضای بانشاط صبحگاهی و روحیه کار و تلاش و تاثیرگذاری بر رفتارهای اجتماعی است که توسط دو گروه برنامه ساز رادیویی تهیه و پخش می شود.

تاریخ تولید: 1397

تهیه کنندگان: قاسم زادگان و رنجبر

گوینده: ابراهیم زاده
نویسندگان: طالبی و امینی
گزراشگران: جعفریان و کیانی

رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 4.333333333333333 stars out of 5.


روز خوب پیروزی

Loading the player...

روز خوب پیروزی ویزه برنامه یوم الله 22 بهمن رادیو فارس روز دوشنبه 22 بهمن 97 ساعت 08:30 به مدت 180 دقیقه از رادیو فارس پخش گردید. مصاحبه مردمی- پخش سرودهای انقلابی و ارتباط تلفنی با مسئولین از دیگر بخش های برنامه است

تاریخ تولید: 1397

تهیه کننده: محسن قاسم زادگان
گوینده: قطب جهرمی

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


دستاورد

Loading the player...

دستاورد ویژه برنامه دهه پرفروغ فجر رادیو فارس هروز در دهه فجر ساعت 13:15 از صدای مرکز فارس پخش می شود.

این برنامه هر روز با دعوت از مسئولین استانی به دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف می پردازد.

تاریخ تولید: 1397

تهیه کننده و گوینده: عبدالحسین جاویدی

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

تاریخ شفاهی

Loading the player...

تاریخ شفاهی ویژه برنامه یوم الله دهه پر فروغ فجر انقلاب اسلامی است که روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 20:30 از صدا مرکز فارس پخش می شود. این برنامه با دعوت از انقلابیون و همرزمان شهدا یاد و خاطره آن ایام را گرامی میدارد. پخش سرودهای انقلابی و خاطرات شهدا از جمله دیگر بخش های برنامه است

تاریخ تولید: 1397

تهیه کننده: سیده لیلا اسراری
گوینده: علی محمد حسام فر

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

رهاورد

Loading the player...

رهاورد ویژه برنامه ایام الله دهه پرفروغ فجر رادیو فارس است که به رویدادها و اتفاقات مهم ایام انقلاب اسلامی می پردازد. این برنامه روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت 20:30 از صدای مرکز فارس پخش می شود.

تاریخ تولید: 1397

تهیه کننده و گوینده: عبدالحسین جاویدی
صدابردار: پخش

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


نتایج مسابقات رادیو پلاک چهل

نام برنامه : پلاک چهل
  • علی حسینی
  • هادی انصاری
  • محمد باقری
  • زهرا عباسی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


نتایج مسابقات رادیو مسابقه فوتبالیها

نام برنامه : مسابقه فوتبالیها
  • حسین جاویدی
  • سحر روستا
  • سمیرا دهقانی
  • حسن شبی
  • محمد حسین جاشو
  • سید هادی آیین وند

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.