اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | جمعه، ۲۹ دی ۱۳۹۶

نمایش محتوای صدا

 

 

محتوا با برچسب رادیوفارس.

شهر و شهروند

Loading the player...

برنامه شهرو شهروند یکشنبه و سه شنبه هرهفته از ساعت 14 تا 13:15 با مشارکت شهرداری شیرازتهیه می شود در این برنامه با دعوت از شهروندان و مسئولان شهری تلاش می شود مشکلات شهری در مناطق مختلف بررسی شود. مخاطبان نیز در قالب تلفن و پیامک انتقادات و پیشنهادات خود را عنوان می کنند ومسئولان مربوطه به سوالات آنان پاسخ می دهند. گزارشگر برنامه نیز با حضور در بین مردم نظرهای آنان را منعکس و خواسته هایشان را پی گیری می کند.

تاریخ تولید: 1396

تهیه کننده: ثابت سروستانی

نویسنده و گوینده: جاوید جهرمی

گزارشکر: احسان کیانی

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


سلام کاکو

Loading the player...

سلام کاکو ویژه برنامه صبحگاهی رادیو فارس که  روزهای شنبه تا پنجشنبه ساعت 07:10 صبح به مدت 50 دقیقه به صورت زنده پخش می شود.

گزارش ، ارتباط با خبرنگاران آزاد شهرستان ها، اخبار ورزشی، بررسی مطبوعات استان فارس، گزارش هواشناسی و ترافیک، ارتباط با یکی از مسئولان و پخش تلفن ها و پیامک های مخاطبان از بخش های متنوع این برنامه است.

تاریخ تولید: 1396

تهیه کنندگان: قاسم زادگان و ثابت سروستانی

گویندگان: طالبی و قطب جهرمی

نویسنده: فاطمه امینی

گزارشگر: احسان کیانی

 

رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 4.666666666666667 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

دو تهیه کننده در قاب یک تصویر

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

برنامه صدای شهر به تهیه کنندگی زهرا سقایی بصورت ترکیبی ساعت 19 شنبه تا چهارشنبه از صدای مرکز فارس پخش می شود.

این برنامه بیشتر به رویدادهای مهم استان و ارتباط با مسئولان مختلف شهری و استانی اختصاص دارد .

سلامت، مهارت های زندگی و نام آوران فارس از بخش های متنوع این برنامه است. تصنیف ها و ترانه های زیبا و پیام های دلگرم کننده مردمی باعث رونق بیشتر برنامه است.

پسین دلگشا برنامه اجتماعی رادیو فارس است که  به تهیه کنندگی فاطمه وکیلی به صورت ترکیبی نمایشی  ساعت 18 شنبه تا چهارشنبه پخش می شود.

نمایش طنز، لیلی ومجنون، طنزهای کوتاه، گزارش از سطح شهر، تلفن، پیام، مسابقه، ترانه وموسیقی های شاد وعصرگاهی از بخش های متنوع برنامه است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


سلام رمضان

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

سلام رمضان

ویژه برنامه سلام رمضان در استقبال از ماه مبارک رمضان روز جمعه  5 خرداد به مدت یک ساعت و سی دقیقه از ساعت 18 از صدای مرکز فارس پخش می شود.

این برنامه با بخش های متنوعی از جمله گزارش های زنده تولیدی از آمادگی بقاع متبرکه و حرمین مطهر احمدی و محمدی علیهم السلام، گزارش از مراکز، تهیه زولبیا ، بامیه وترحلوا، آمادگی خانواده های شیرازی در آستانه ماه مبارک ، گروه نمایش طنز رادیو فارس، گزارش آداب و رسوم شهرستان های مختلف درایام ماه مبارک رمضان و.. تهیه و پخش می شود.

محسن قاسم زادگان تهیه کنندگی، مریم السادات طالبی گویندگی، زهرا هاشمی نویسندگی، مجتبی فرخنده گزارشگری، ولیلا اسرار کارگردانی گروه طنز را بر عهده دارند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


نغمه لَر تنها مستند رادیویی راه یافته به جشنواره کرواسی

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

نغمه لَر تنها مستند رادیویی راه یافته به جشنواره کرواسی

برنامه مستند رادیویی " نغمه لَر" کاری از صدای مرکز فارس به تهیه کنندگی خانم فاطمه وکیلی تنها مستند راه یافته به جشنواره کرواسی بین شبکه های رادیویی کشور توانست بار دیگر نام فارس را برقله افتخار قرار دهد وشادی و نشاط فارسیان فرهیخته را فراهم سازد.

" نغمه لَر" به ترکی معادل نغمه ها یا آواهاست که لَر همان های فارسی است.

در این مستند که روایتگر زندگی عشایر قشقایی است از تولد دختر ایل به نام "درنا" شروع می شود و لالایی مادر استاد فرهاد گرگین در ابتدای مستند شنیدنی است و مخاطب را به دنبال کردن ادامه سبک زندگی عشایر از این برنامه تشویق می کند.

دار قالی، چوپانی مردان جوان، مشک زنی زنان و پشم ریسی مادر بزرگ ها، برنج کوبی و عروسی جوانان و واسونک های خوش ترکیب عشایر همه و همه در این مستند جمع شده و به زیبایی حکایت کار وتلاش و تولید عشایر، ازدواج آسان، صفا و صمیمیت باطنی مردمان سیه چادرها که مهر و وفا و دوست داشتن را همراه کوچ پررونق خود کرده اند و در بخش های مختلف زندگی به زیبایی از نغمه های عشایری بهره می برند حتی در روایت کوچ پیش کسوتان وبزرگان خاندان شنیدنی و جذاب است.

زندگی پرفراز و نشیب ایل که از دشت های گرم و دراز دامن جنوب تا کوه های سربه فلک کشیده زاگرس میانی را شامل می شود، همراه با صدای دلنشین آبشاران، قهقه کبکان دری و مرغان خوش الحان و مردان ایل که بر صخره ها و شیب دره ها گام های استوار خود را برای رونق بخشیدن به زندگی عزتمندانه موزون برمی دارند همراه شیهه اسبان راهوار، هماهنگی دل انگیزی ایجاد می کند که همه را می توان در "نغمه لَر" شنید، احساس کرد و چشید و لذت برد.

مستند 25 دقیقه ای نغمه لَر به نویسندگی و تهیه کنندگی فاطمه وکیلی از تولیدات صدای مرکز فارس در حال و هوای زندگی عشایر استان فارس ( ایل بزرگ قشقایی ) است که به نغمه ها و نواهای زندگی ایل می پردازد و با تولد دخترکی به نام دُرنا آغاز و سرانجام به کوچ می رسد.

مریم السادات راعی گویندگی و داریوش حافظی گزارشگری این اثر را به عهده داشتند.

این موفقیت را به مدیرکل، معاونان وهمکاران مرکز به ویژه هنرمندان رادیو تبریک می گوییم.

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


رادیو نما در استان رسمی شد

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

در مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین پورمحمدی وزیر دادگستری، مهندس افشانی استاندارفارس، معاونین استاندار، رییس کل دادگستری استان و مدیران دستگاه های اجرایی فارس از رادیو نمای فارس رونمایی و بهره برداری شد.

رادیو نما امکان رسانه ای جدیدی است که توسط صدا وسیمای فارس ایجاد و پس از طی 5 ماه فعالیت آزمایشی همزمان با ایام الله دهه فجر به بهره برداری رسید.

در این رسانه امکان استفاده از تصاویر غیرمتحرک، مرتبط با موضوع همزمان با صوت فراهم شده است.

وزیر دادگستری در آیین افتتاحیه رادیو نمای فارس با قدردانی از خدمات صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: دنیای استکبار با راه اندازی رسانه های متعدد وصرف هزینه های کلان تلاش دارد اعتماد مردم به نظام و امید آنها به آینده ای روشن را خدشه دار کند و صدا وسیمای جمهوری اسلامی علیرغم محدودیت های مالی تمام قد در مقابل آنها ایستاده و پیام انقلاب را با صلابت به آزادیخوا هان جهان می رساند.

حجت الاسلام و المسلمین پورمحمدی ایجاد رادیو نما را فرصتی برای استان دانست و افزود: باید از امکانات تبلیغی و رسانه ای برای پیشبرد اهداف و برنامه های نظام به ویژه در حوزه اقتصاد مقاومتی به نحو مطلوبی استفاده کنیم.

سید محمد علی افشانی نیز با تبریک راه اندازی رادیو نما به مخاطبان از تلاش صدا وسیمای استان در بیان خدمات و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در دهه مبارک فجر و همچنین هفته دولت و سایر مناسبت های دینی و ملی قدردانی و صدا وسیمای فارس را همگام با توسعه و پیشرفت استان توصیف کرد.

سید تقی سهرابی مدیرکل صدا وسیمای فارس نیز در این نشست فعالیت های رسانه ملی در استان را تشریح کرد و گفت: موفقیت های کسب شده حاصل همت همه همکاران کوشا، ولایت مدار و دوراندیش است که در راستای فرمان رهبر معظم انقلاب تلاش کردند تهدید تحریم را به امکانی جدید و فرصت بالندگی تبدیل کنند تا ایران اسلامی سربلندتر از قبل شود.

مدیرکل صدا و سیمای فارس افزود: در ایام مبارک دهه فجر با برنامه ریزی دقیق و تلاش متخصصان فنی صدا و سیمای فارس، رادیو نما الگوی شبکه های ملی شد و به حمدالله به دست رییس سازمان رادیو نمای ملی نیز افتتاح می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 4.0 stars out of 5.


کوچ اشپنگ

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

کوچ اشپنگ مستند تک قسمتی 18 دقیقه ای است که در صدای مرکز فارس تهیه و پخش شد.

اشپنگ سفره ای بزرگ است که انجیر های خشک را روی آن پهن می کنند.

این برنامه به آداب و رسوم مردم استهبان در برداشت انجیر از انجیرستان بزرگ شهرستان می پردازد و ازکوچ خانواده های استهبانی روایت می کند.

خدایار رنجبر تهیه کنندگی ومحبوبه ابراهیم زاده گویندگی ومحمد جواد حسن شاهی نویسندگی وسردبیری وامین فخارپور صدابرداری آن را به عهده دارند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


مستند کارگاه نیاشیران با موضوع اقتصاد مقاومتی و ساخت تجهیزات پزشکی در شیراز

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

این مستند 20 دقیقه ای به زندگی و تولیدات صنعتی استاد داوود حسینی نیاشیران صنعتگر 8 سال دفاع مقدس می پردازد . صنعتگری که توانسته در دوران تحریم با تعمیر و ساخت ابزارهای جراحی و تجهیزات پزشکی از خروج میلیاردها دلار ارز از کشور جلوگیری کند . او توانست در این راه بیش از 30 ابزار جراحی و 5 اختراع به ثبت برساند .

در این مستند جراحان فارس و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی از تولیدات استاد حسینی می گویند و از زحمات ایشان قدردانی می کنند.

ابزارهای پزشکی که استاد حسینی نیاشیران اختراع و ابداع کرده است به تولید انبوه نرسیده است.وی امیدوار  دارد با احداث کارخانه ای، شیراز را به عنوان یکی از قطب های تولید تجهیزات پزشکی در دنیا معرفی کند و 50 درصد درآمد این کارخانه را صرف امور خیریه نماید.

تهیه کننده ونویسنده : محمدجواد حسن شاهی،صدابردار: محمدامین فخارپور،ویراستار : حمید اکبرپور،گوینده : فهیمه ابراهیم زاده

رای شما
میانگین (6 آرا)
The average rating is 4.333333333333333 stars out of 5.


شب آمد

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

برنامه ای است که به صورت زنده از ساعت 19 تا 20 از رادیو فارس پخش می شود و لحظاتی شاد وصمیمی را برای هم استانی های عزیز فراهم می کند.
شب آمد شامل ترانه های متنوع و ارتباط های تلفنی با مسئولان استان در قالب اطلاع رسانی  در مورد اخبار روز می باشد.
تهیه کننده : زهرا سقایی
نویسنده : راضیه جوینده
گویندگان : علی محمد حسام فر، آرش جمال الدینی

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


صبح و زندگی با مردم زندگی می کند

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

هر روز صبح از ساعت 6:30 که اکثر مردم شیراز در حال آماده شدن و تردد به سمت محل کار و تلاش هستند، برنامه صبح و زندگی مثل یکی از اعضای خانواده همدم و همراه آنان شده است.

اسماعیل حسین زاده تهیه کننده برنامه تصریح کرد: این برنامه که با رویکرد اجتماعی تهیه و پخش می شود سعی دارد نشاط  و دل انگیزی صبح را در اذهان مخاطبان جاری و آنان را برای یک شروع مسرت بخش آماده کند.

حسین زاده ادامه داد : تلاش عوامل برنامه فراهم کردن لحظات شاد برای خانواده هاست و از جمله بخش های محوری این برنامه طنز اجتماعی است که می کوشد با لطافت تمام به مسئولانی که کمتر به مسائل اجتماعی توجه نموده اند،تذکر دهد.

وی افزود: خوشبختانه مسئولان استانی نیز در برنامه حضور پیدا می کنند یا تلفنی به موارد مربوطه پاسخگو هستند.

تهیه کننده صبح وزندگی اضافه کرد: وضعیت هوای استان در برنامه توسط کارشناسان این حوزه و مسائل ترافیکی شهر نیز با حضور کارشناسان پلیس بررسی می شود.

حسین زاده ادامه داد:بخشی از این برنامه اختصاص به تغذیه دارد و به گونه آموزشی هر روز سعی می شود غذای سالمی را معرفی کند.

تهیه کننده برنامه در پایان گفت : تمام بخش های برنامه با حضور کارشناسان زبده برنامه ریزی و بعد از برنامه نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد.

این برنامه به تهیه کنندگی اسماعیل حسین زاده ، نویسندگی فاطمه امینی، گویندگی مریم السادات طالبی ، گزارشگری احسان کیانی، بازیگری طنز مهرداد نعمت اللهی و رضا چهره نگار تهیه می شود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


شب های شیدایی ویژه برنامه محرم رادیو فارس

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

شب های شیدایی ویژه برنامه رادیو فارس درایام دهه محرم از ساعت 18:30 تا 20 به تهیه کنندگی محسن قاسم زادگان و محمد کاظم یاسری از صدای مرکز فارس پخش می شود. این برنامه به معرفی هیئت های عزاداری مراسم سوگواری شیراز وشهرستانها می پردازد ومسابقه پیامکی با موضوع تاریخ عاشورا، بحث کارشناسی، گفتگوی با شاعران عاشورایی، نمایش کوتاه از بخش های این برنامه در این ایام است.

گویندگان: مریم محمدیان ، مریم السادات طالبی، نویسندگان: آسیه امام رضایی، الهام بهرامی شاد، گزارشگر: طیبه زارع

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


مشق عشق

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

مشق عشق ویژه دفاع مقدس به صورت زنده از ساعت 10:15 تا 11:30 از صدای مرکز فارس پخش می شود.

دراین برنامه پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس و فرماندهان یگانهای نظامی حضور دارند وخاطرات وتوانمندی های خود را بیان می کنند.

گفتگوبا هنرمندان دفاع مقدس، شاعران، خانواده شهدا و پخش سرودهای خاطره انگیز و ارتباط با کاروانهای راهیان نور و همچنین استان های مرزی از بخش های این برنامه است.

اسماعیل حسین زاده تهیه کنندگی و نویسندگی، علی محمد حسام فر گویندگی و احسان کیانی گزارشگری این برنامه را به عهده دارند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه برنامه شب های قدر رادیوفارس

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

ویژه برنامه شب های قدر رادیوفارس

ویژه برنامه شب های قدر از شب 19 ماه مبارک رمضان ساعت 22 تا 3 بامداد به صورت زنده از صدای مرکز فارس پخش می شود
دعای جوشن کبیر، دعای ابوحمزه ثمالی، قرآن برسرگذاشتن، ارتباط با حرم های شریف شاهچراغ، سیدعلاءالدین حسین،علی بن حمزه، ارتباط با کارشناسان مذهبی و صحبت در باره اعمال عبادی این شب و اهمیت جایگاه شب قدر از بخش های این برنامه است.
رضا شامخی تهیه کنندگی، ورهرام قطب جهرمی اجرا و هاجر کوشکی نویسندگی برنامه را به عهده دارند

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


اجرای مشترک رادیو فارس و رادیو یاسوج

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

اجرای مشترک رادیو فارس و رادیو یاسوج

برنامه شاد و مفرح نارنجستان با مشارکت رادیو فارس و رادیو یاسوج با هدف همدلی مردمان دو استان و معرفی و شناخت نقاط گردشگری درهردومنطقه روز سه شنبه و چهارشنبه یازدهم و دوازدهم خردادماه از ساعت 17:30 تا 19:30پخش می شود.
نمایش های طنز با موضوع و لهجه بومی دواستان، گزارش های زنده و تولیدی از جاذبه های دیدنی و گردشگری و اماکن مذهبی و تاریخی دو استان، مسابقه پیامکی با موضوع گردشگری، پخش ترانه های لری و شیرازی، معرفی صنایع دستی و خوراکیهای بومی و محلی دو استان از بخش های برنامه نارنجستان است.
محسن قاسم زادگان تهیه کنندگی، نجمه جعفری نویسندگی، بهنام ثمرده اجرا و احسان کیانی، طیبه زارع گزارشگری برنامه را به عهده دارند

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ