حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۳ تیر ۱۳۹۷

نمایش محتوای صدا

 

 

محتوا با برچسب رادیو فارس.

تغذیه در رمضان

تغذیه در رمضان برنامه ای است که به مناسبت   ماه مبارک رمضان هر روز ساعت 8:55 از رادیو فارس پخش می گردد

در این برنامه از کارشناسان تغذیه در برنامه دعوت می گردد تا نکات بهداشتی و تغذیه ای را به روزه داران گرامی بیاموزند.

Loading the player...
عوامل تولید:

     

تاریخ تولید: 1397
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


taghzieh01-2.jpg

هر روز ساعت 08:55

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


بهار دلها

Loading the player...

ساعت گل ویژه برنامه افطار است که در طول ماه مبارک رمضان ساعت 19:05  از رادیو فارس پخش می شود.

این برنامه به موضوع های مختلفی می پردازد از جمله : فضیلت های ماه مبارک رمضان ، جایگاه روزه در کلام وحی و احادیث ، اهمیت شب های قدر ،  اهدای خون ، گذشت، ایثار و فداکاری، کمک به هم نوع خود، صله رحم ، اکرام بزرگان فامیل ، شفقت در حق کودکان یتیم ، آداب و رسوم ، تغذیه و ... می پردازد.

در آیتم گزارش ،از حضور مردم در اماکن مذهبی، انعکاس فعالیت نهادهایی که در ماه مبارک رمضان برای رفاه حال مردم به خدمت گذاری مشغولند از جمله :نیروی انتظامی ، کارکنان بیمارستان ها ،آسایشگاه ها و... گزارش هایی تهیه و پخش می شود.

تاریخ تولید: 1397

تهیه کننده: حسین زاده

گوینده: جاویدی

رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 3.6666666666666665 stars out of 5.


کسب رتبه اول رادیو فارس در بین رادیو های مراکز استان ها افتخاری دیگر برای مرکز فارس

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

کسب رتبه اول رادیو فارس در بین رادیو های مراکز استان ها افتخاری دیگر برای مرکز فارس

صدای مرکز فارس در شاخص های 14 گانه رتبه بندی عملکرد شبکه های استانی صدای مراکز در سه ماهه چهارم سال 96 با محورهای میانگین امتیاز ارزیابی برنامه در ستاد، کمیت و کیفیت برگزاری جلسات ارزیابی مراکز و انطباق با آیین نامه، تعداد برنامه های موفق ارزیابی شده در ستاد، تعداد عوامل موفق برنامه ساز در ارزیابی های ستاد، میزان افزایش تعداد و رضایت مخاطب در هردوره، ویژگی ها و کیفیت چینش کنداکتور پخش شبکه،انطباق برنامه ریزی سالانه با عملکرد شبکه در حوزه( طبقه، اهداف، موضوعات ومخاطب)، ارزیابی کمی و کیفی برگزاری جلسات طرح و برنامه مراکز در انطباق با آیین نامه، امتیاز ویژه برای اقدامات ابداعی و فوق العاده، انجام سفارشات تولیدی اداره کل ( برای تامین مراکز، مناسبتی ها، تولیدات فاخر، رادیو اینترنتی و...)، کمیت و کیفیت حضور در جشنواره های ملی و بین المللی، اجرای مشترک حضوری و غیر حضوری با شبکه های استانی ، انجام سفارشات تولیدی شبکه های ملی رادیویی، نحوه تعامل و همکاری مرکز فارس با ستاد با کسب امتیاز 68/89 رتبه اول بین رادیوهای مراکز استانی را به دست آورد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


سلام کاکو

Loading the player...

برنامه رادیویی سلام کاکو که شنبه تا چهارشنبه از ساعت 07:10 تا 8 بطور زنده و مستقیم از رادیو فارس پخش می شود.
سلام کاکو که رویکردی اطلاعاتی آموزشی دارد شامل گزارش ازسطح شهر مرتبط با موضوع روز- بخش ورزش- کارشناس تغذیه- میزخبرهای استان- خبرهای ورزشی- ارتباط با یکی از شهرستان های استان فارس- بخش طنز اجتماعی – ترافیک- هواشناسی- پخش تلفن ها و پیام های مخاطبان وارتباط با یکی از مسئولان مرتبط با موضوع برنامه است.
هدف این برنامه ایجاد فضای بانشاط صبحگاهی و روحیه کار و تلاش و تاثیرگذاری بر رفتارهای اجتماعی است که توسط دو گروه برنامه ساز رادیویی تهیه و پخش می شود.

تاریخ تولید: 1397

تهیه کنندگان: قاسم زادگان و رنجبر

گوینده: ابراهیم زاده
نویسندگان: طالبی و امینی
گزراشگران: جعفریان و کیانی

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


دیار شاعران

تهیه کننده: الهام کشوری

مجری دکتر محمد حسین بهرامیان

صدابردار: سید هادی حسینی

دیار شاعران برنامه ای رادیویی است که هر هفته روزهای پنج شنبه ساعت 14:30 تا 15:30 از صدای مرکز فارس پخش می شود. در این برنامه که به صورت مجری - کارشناس اداره می شود، با حضورچند شاعر توانمند استان به شعر خوانی می پردازند و درباره فضای ادبی و هنری استان بحث و گفتگو می شود.

دیار شاعران با تهیه کنندگی الهام کشوری ، اجرا و کارشناسی دکتر محمدحسین بهرامیان و صدابرداری سیدهادی حسینی به علاقه مندان تقدیم می شود.

سال تولید: 1396
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 2.5 stars out of 5.


رادیوگرام

Loading the player...

رادیوگرام شنبه تا سه شنبه ها از ساعت 20:05 تا 20:20 از رادیوفارس پخش میشود. برنامه‌ای جدید و ویژه‌ی فضای مجازی در رادیوفارس‌ که پیش از این فرصت، از قابلیت‌های فضای مجازی در آیتم‌های برنامه‌های مختلف استفاده میکردیم.

رادیوگرام هم بخشهای مربوط به آموزش و بیشتر کردن آگاهی را به شنونده منتقل میکند و هم از توانمندی اعضای کانال رادیوفارس بهره میبرد. به این صورت که متن ، صدا و میکسهای ارسالی از سوی مخاطبان را میخواند و پخش میکند و از کارشناسان حوزه‌های مربوطه میخواهد که کار ارسالی آنها را نقد و بررسی کنند که در کار خود موفق تر شوند.

ضمن این، از اعضای کانال دعوت میشود تا برای خواندن بخشهای برنامه‌ی رادیوگرام به استودیوهای رادیوفارس بیایند تا ضمن ضبط بخشها، انس و الفتی بیشتر با دوستان رادیو و محیط داشته باشند. و ارتباط مخاطب و رادیو محکم تر شود و فضایی برای نشان دادن توانمندی و استعداد جوانان استان فارس فراهم شود. از صدا و آواز و نویسندگی تا گزارش گرفتن و میکس کردن کارهای صوتی و حتی در هفته های آتی استارت آپ ها و فعالیتهای جوانان شیراز و فارس را در حیطه ی استان فارس پوشش خواهیم داد تا رادیوگرام را فرصتی برای نشان دادن توانایی خودشان ببینند و باور کنند که دیده و شنیده میشوند.

تاریخ تولید: 1396

تهیه کننده و نویسنده: فریبا کاتب نیا

گوینده: مهنوش رمضانی

رای شما
میانگین (7 آرا)
The average rating is 4.285714285714286 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

صدای شهر از رادیو فارس

روابط عمومی صدا و سیمای فارس

صدای شهر به صورت زنده از شنبه تا چهارشنبه ساعت 19 تا 21 از صدای مرکز فارس پخش می شود.

ترانه های زیبا، صدای قانون، صدای تکلیف، ارتباط با مسئولان، لحظه دیدار و پیامک شنوندگان از بخش های برنامه صدای شهر می باشد.

زهرا سقایی تهیه کنندگی، آرش جمال الدینی و اله شیرازی گویندگی و سولماز رفیعی دستیار تهیه این برنامه و نویسندگی آن  آرش جمال الدینی به عهده دارد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


نسیم سحر رادیو فارس

روابط عمومی صدا و سیمای فارس

نسیم سحر رادیو فارس

نسیم سحر ویژه برنامه سحر ماه مبارک رمضان است که به مدت یک ساعت و 45 دقیقه ساعت 3:15 از صدای مرکز فارس پخش می شود.

این برنامه به مناسبت ماه مبارک رمضان به پخش سخنرانی کوتاه علما و ائمه جمعه استان به همراه مناجات، ادعیه، تواشیح و همخوانی می پردازد.

همچنین دعای پرفیض سحر با نوای گرم مداحان اهل بیت قبل از اذان به سمع شنوندگان می رسد وبا گزیده ای از کلام شخصیت های برجسته حوزه و دانشگاه و به ویژه نوای گرم شهید محراب آیت الله سید عبدالحسین دستغیب به استقبال اذان صبح و ادعیه بعد ازآن می رود.

رضا شامخی تهیه کنندگی ، ورهرام قطب جهرمی گویندگی، هاجر کوشکی نویسندگی، عبدالله کاظمی، امید سلطانی، ناصر زارع شیبانی، محمد امامی و رسول احمدی صدابرداران این برنامه هستند.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


هوای تازه

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

هوای تازه

هوای تازه به تهیه کنندگی ونویسندگی الهام کشوری  از روز شنبه تا چهارشنبه ساعت 8:35 صبح از صدای مرکز فارس پخش می شود.

رویکرد این برنامه  فراهم کردن فضایی شاد وایجاد روحیه مثبت در مردم است که با حضور کارشناس برنامه  در باره  چگونه شاد زیستن وبا انرژی و انگیزه بودن بحث وگفتگو می شود و مردم هر روز با فکر سازنده و روحیه شاد روز خود را آغاز می کنند.

گویندگی این برنامه را لیلا فاتحی بر عهده دارد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه برنامه عید قربان از رادیو فارس

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

ویژه برنامه عید قربان از رادیو فارس

نارنجستان ویژه برنامه عید سعید قربان  روز دوشنبه ساعت 9 تا 12 از صدای مرکز فارس پخش می شود.

رویکرد این برنامه، تفریحی، سرگرمی واجتماعی است ونمایش طنز، گزارش های زنده از مراسم عید سعید قربان، کارشناس مذهبی، مسابقه تلفنی از بخش های این برنامه است.

تهیه کننده: محسن قاسم زادگان، نویسنده: آسیه امام رضایی، گزارشگر: احسان کیانی، گوینده: مانی آبادیان، گروه نمایش طنز رادیو فارس

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه برنامه کریمانه

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

ویژه برنامه کریمانه

ویژه برنامه کریمانه به مناسبت سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) به مدت 30 دقیقه در روز سه شنبه یکم تیرماه از ساعت 17:30 تا 18 از رادیو فارس پخش می شود.
در این برنامه با حضور کارشناس مذهبی حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین حدائق در باره زندگی و ویژگی های اخلاقی امام حسن مجتبی (ع) و این که چرا به ایشان کریم اهل بیت گفته شده صحبت می شود.
واژه هایی از جنس نور و معرفی کتاب از دیگر بخش های این برنامه است که علاوه بر مرکز فارس از دیگر مراکز نیز پخش می شود.
محبوبه ابراهیم زاده تهیه کنندگی و اجرا، سلیمه سادات رضوی نویسندگی و عبدالحسین جاوید جهرمی گویندگی آیتم را به عهده دارند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


تقدیر ویژه ازبرنامه رادیویی راه و بیراه در جشنواره اعتیاد و رسانه

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

چهارمین جشنواره اعتیاد و رسانه بیست و یکم اردیبهشت به کار خود پایان داد. این جشنواره سال گذشته در سه حوزه دیداری، شنیداری و مکتوب آغاز به کارکرد و از سراسر ایران در مجموع این سه حوزه 700 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و 110 اثر به مرحله داوری راه یافت. همچنین هیئت داوران از برنامه  رادیویی راه و بیراه به تهیه کنندگی علیرضا یزدانپور واجرای امیر همایون یزدانپور  از مرکز فارس بصورت ویژه قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای مرکز فارس برنامه ترکیبی – مجله ای راه و بیراه که در جشنواره از ان قدردانی شد به شیوه ای نوین و با استفاده از آخرین روش های برنامه سازی تهیه و با موضوع مواد مخدر به ویژه مخدرهای صنعتی در جشنواره شرکت داده شد. مدت  زمان این برنامه حدود 20 دقیقه بود و سال گذشته روز های پنج شنبه ساعت 10 از صدای مرکز فارس پخش می شد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


پسین دلگشا 22 اردیبهشت

Loading the player...
برنامه پسین دلگشا از شنبه تا چهارشنبه  ساعت 18:00 به مدت 80 دقیقه به صورت زنده از صدای مرکز فارس پخش می شود.
"پسین دلگشا" بارويكرد تفريحي وسرگرمي از برنامه هاي پرمخاطب و جذاب شبكه استانی فارس مي باشد و هدف آن، ايجاد روحيه نشاط و امید در مخاطب است. پرداختن به مسائل اجتماعي درقالب طنز، محك زدن اطلاعات ودانسته هاي مخاطبان ازاطلاعات بومي واستاني همچنين افزايش رضايتمندي واميد به زندگي، تقويت خودباوري فردي واجتماعي، زندگي هدفمند، نشاط اجتماعي، اعتمادبه نفس، تقويت روحيه مثبت انديشي، آموزش مهارت هاي زندگي، ترويج آداب وسنن صحيح، گسترش فرهنگ ساده زيستي، فراهم نمودن فضايي شاد وپرنشاط برای مخاطب، ترويج فرهنگ قصه خواني، محك زدن اطلاعات ودانسته هاي مخاطبان و افزايش سطح اطلاعات بومي و استاني آن ها، معرفي وآشنايي با فرهنگ بومي شهرستان هاي مختلف استان از اهداف و بخش های مختلف اين برنامه است.
تاریخ تولید: 1395

        

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش تصویری اجرای مشترک رادیو فارس با رادیو اصفهان

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

گزارش تصویری اجرای مشترک رادیو فارس با رادیو اصفهان

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


تغییر فرکانس رادیو فارس از 594 به 603 کیلو هرتز

شیراز / خبرگزاری صداو سیما / رویدادهای مرکز

تغییر فرکانس رادیو فارس از 594 به 603 کیلو هرتز

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / رویدادهای مرکز

معاون فنی صدا و سیمای مرکز فارس گفت : با تغییر فرکانس رادیو فارس در فرستنده رادیویی دهنو قره باغ شیراز مخاصبان تحت پوشش این فرستنده رادیویی می توانند رادیو استانی را بر روی موج 603 کیلو هرتز دریافت کنند.

فیروزی با بیان اینکه قبلا از طریق این فرستنده رادیو فارس با فرکانس 594 قابل دریافت بود، افزود: بدلیل همپوشانی این فرکانس با فرکانسهای کشورهای حاشیه خلیج فارس ،دریافت رادیو فارس با نویز همراه بود که همین سبب تغییر آن به فرکانس جدید شد.

معاون فنی صدا و سیمای مرکز فارس افزود: استان فارس با 122 هزار کیلومتر مربع وسعت و داشتن 9 ایستگاه رادیویی از 98 ایستگاه رادیویی کشور ،بالاترین وسعت پوشش رادیو محلی را در کشور داراست.

وی به فرستنده دهنو بعنوان یکی از قدیمی ترین و پر قدرت ترین ایستگاههای رادیویی کشوراشاره کرد و افزود : با تغییر فرکانس در این ایستگاه ، 80 در صد از مخاطبان رادیو فارس بویژه در مناطق جنوبی و شرقی استان می توانند رادیو فارس را بر روی موج 603 دریافت کنند.

فیروزی هزینه این تغییر فرکانس را یکصد و پنجاه میلیون تومان ذکر کرد. و افزود: طرح سنکرون سازی یا هم فرکانس سازی در برخی ایستگاههای رادیویی جنوب استان ازجمله لار و لامرد و داراب بصورت پایلوت اجرا شده به گونه ای که جمعیت تحت پوشش فرستنده های این مناطق با اجرای این طرح ،با یک فرکانس واحد رادیو فارس را دریافت کنند.

وی اظهار امیدواری کرد این طرح به زودی بعنوان طرحی ملی در سایر مراکز اجرا می شود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


موج اف ام رادیو فارس به مرز استان هرمزگان رسید

شیراز / خبرگزاری صداو سیما / رویدادهای مرکز

موج اف ام رادیو فارس به مرز استان هرمزگان رسید

شیراز/خبرگزاری صدا و سیما / رویدادهای مرکز

متخصصان واحد فرستنده تلویزیونی و اف ام معاونت فنی صدا و سیمای مرکز فارس موفق شدند صدای شبکه استانی فارس را به مرزهای استان هرمزگان برسانند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ یک دستگاه فرستنده اف ام با قدرت 200 وات در ایستگاه گدار پنبه داراب نصب و راه اندازی شد.

این فرستنده با فرکانس 94 مگاهرتز برای رساندن صدای مرکز فارس به شهرهای رستاق ، فورگ و فدامی در مرز استانهای فارس و هرمزگان و همچنین جاده ارتباطی داراب به بندرعباس نصب و راه اندازی شده است.

جمعیت زیرپوشش این فرستنده 20 هزار نفر است .

اعتبار این طرح بالغ بر 500 میلیون ریال است .

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


پخش نوای خوش ایل از رادیو فارس ؛ سه شنبه ها

شیراز / خبرگزاری صداو سیما / رویدادهای مرکز

پخش نوای خوش ایل از رادیو فارس ؛ سه شنبه ها

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / رویدادهای مرکز

برنامه  رادیویی ایل بونگ یک برنامه زنده است که هر سه شنبه از شبکه استانی صدای مرکز فارس پخش می شود.

این برنامه به تهیه کنندگی فاطمه وکیلی بصورت مستقیم ساعت 20:30 سه شنبه از رادیو فارس پخش می شود.

در استان فارس با تعدد قومیت ها و آداب و رسوم مختلف نیاز بود که برنامه ای تدارک یابد تا بتواند پاسخگوی این دسته از مخاطبان باشد.

این برنامه با توجه به حضور عشایر ترک، لر و عرب در استان فارس به تهیه و پخش گزارش گوناگون، ترانه و موسیقی محلی ایل، اخبار عشایر و همچنین آداب و رسوم عشایر می پردازد.

نویسنده وگوینده این برنامه را الهه شیرازی برعهده دارد و داریوش حافظی و کمال سلمان پور گزارشگران با تجربه رادیو فارس گزارشهای آن را آماده وپخش می کنند.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


پخش نمایش های رادیویی ویژه ماه مبارک رمضان از رادیو فارس

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / اخبار مرکز

پخش نمایش های رادیویی ویژه ماه مبارک رمضان از رادیو فارس

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / اخبار مرکز

گروه رادیویی بسیج رادیو فارس از روز اول ماه مبارک رمضان نمایش رادیویی یک آیه یک ماجرا را هر روز از ساعت 22 تا 30/22 تقدیم مخاطبان خود می کند.

این نمایش رادیویی در 30 قسمت 30 دقیقه ای به تهیه کنندگی خانم لیلا اسراری و کارگردانی آرش جمال الدینی و با هنرمندی هنرمندان رادیو فارس آرش جمال الدینی ، اسماعیل مرزبان ، علی محمد حسام فر ، صمد فرهنگ و جمشید فروزانی تهیه و اجرا می شود.

هر قسمت این نمایش رادیویی نام خاصی داد از جمله آبادگران ، آتش زیر خاکستر ، راهیان بهشت و حجاب
چهره جان و .. است که موضوع اصلی نمایش به داستانی درخصوص فردی به نام هادی است که دچار تومور مغزی می شود و مادرش نذر می کند در صورت بهبودی در ایام ماه مبارک رمضان به عنوان خادم در یک مسجد قدیمی به مردم خدمت نماید که هر داستان اتفاقات خاص را دنبال می کند.

همچنین به مناسبت شعار سال نمایشهای کوتاهی در 30 قسمت 5 دقیقه ای به نام های سایه همسایه ، تنهایی و .. در رادیو فارس تهیه شده که در ماه مبارک رمضان از شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 10/17 تا 15/17 دقیقه از رادیو فارس پخش می شود.

داستانهای این نمایش رادیویی هم به اتفاقاتی که برای دو نفر از کارکنان اورژانس در ماموریت های روزانه رخ می دهد بر می گردد.

این نمایش رادیویی هم به تهیه کنندگی محمدجواد حسن شاهی و کارگردانی آرش جمال الدینی تهیه وصدابردار سید هادی حسینی و نویسنده آسیه امام رضایی  و بازیگران این مجموعه آرش جمال الدینی ، علی محمد حسام فر،اسماعیل مرزبان ، مژده برزگر ،لیلا فاتحی ، اشکان فرهادی ، مهنوش رمضانی و صمد فرهنگ تدارک دیده شده است.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


پخش نوای خوش ایل از رادیو فارس ؛ سه شنبه ها

شیراز / خبرگزاری صداو سیما / رویدادهای داخلی

پخش نوای خوش ایل از رادیو فارس ؛ سه شنبه ها

شیراز / خبرگزاری صدا و سیما / رویدادهای داخلی

برنامه  رادیویی ایل بونگ یک برنامه زنده است که هر سه شنبه از شبکه استانی صدای مرکز فارس پخش می شود.

این برنامه به تهیه کنندگی فاطمه وکیلی بصورت مستقیم ساعت 20:30 سه شنبه از رادیو فارس پخش می شود.

در استان فارس با تعدد قومیت ها و آداب و رسوم مختلف نیاز بود که برنامه ای تدارک یابد تا بتواند پاسخگوی این دسته از مخاطبان باشد.

این برنامه با توجه به حضور عشایر ترک، لر و عرب در استان فارس به تهیه و پخش گزارش گوناگون، ترانه و موسیقی محلی ایل، اخبار عشایر و همچنین آداب و رسوم عشایر می پردازد.

نویسنده وگوینده این برنامه را الهه شیرازی برعهده دارد و داریوش حافظی و کمال سلمان پور گزارشگران با تجربه رادیو فارس گزارشهای آن را آماده وپخش می کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.