سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

مأموریت‌های شبکه «شما» به شبکه‌های سراسری سپرده شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مأموریت‌های شبکه «شما» به شبکه‌های سراسری سپرده شد

روابط عمومی

مأموریت‌های شبکه «شما» به شبکه‌های سراسری سپرده شد

به گزارش روابط عمومی صداوسیما،  علی اكبر رزمجو با اشاره به خاموشی فرستنده شبكه «شما» و ادغام آن با شبكه آموزش اظهار كرد: مأموریت‌های «شما» در پی این ادغام به شبكه آموزش و دیگر شبكه‌ها سپرده شده است.
وی افزود: یكی از نكات اساسی در مورد شبكه‌های استانی این است كه در حال حاضر این شبكه ها فركانس ماهواره ای دارند و مخاطبان آنها فقط از میان مردم همان استان نیستند بلكه بینندگانی در گستره ملی و بین المللی پای برنامه‌های مراكز استانی سیمای جمهوری اسلامی می‌نشینند. ضمن اینكه تنوع، تكثر و طبیعت بكر و ظرفیت های بومی سبب رغبت و استقبال مخاطبان شده است بنابران نباید تولیدات آنها تنها از یك شبكه، بلكه از تمامی شبكه های سراسری روی آنتن می رفت.
قائم مقام معاون امور مجلس و استان‌های صدا و سیما با بیان اینكه بسیاری از برنامه‌های تولیدی مراكز استانی كیفیتی مشابه و حتی بالاتر از شبكه‌های سراسری دارند گفت: تمام استانداردهای برنامه‌سازی در مراكز استان‌ها مد نظر قرار می‌گیرد و بر این اساس، تولیدات آنها قابلیت پخش سراسری هم دارند.
وی ادامه داد: از سوی دیگر حجم تولیدات مراكز استانی صدا و سیما نیز سطح قابل قبولی دارد و برنامه‌سازان در استان‌ها توانسته‌اند با تولید آثار متنوع و جذاب، نظر مخاطبان را به خود جلب كنند كه این امر می‌تواند سهم آنها را از جدول پخش شبكه‌های سراسری افزایش دهد.
رزمجو با اشاره به لزوم گنجاندن برنامه‌های تولیدی مراكز استان‌ها در جدول پخش شبكه‌های سراسری عنوان كرد: با ادغام شبكه «شما» و پخش برنامه‌های استانی از دیگر شبكه‌ها، شاهد تبدیل شبكه‌های سراسری به ویترنی برای معرفی تولیدات مراكز خواهیم بود.
قائم مقام معاون امور مجلس و استان‌های صدا و سیما افزود: در حال حاضر مراكز استانی رسانه ملی تولیدات گوناگونی در قالب‌های مختلف انیمیشن، فیلم و سریال دارند كه می‌توان زمان‌های مشخصی از جدول پخش شبكه‌های سراسری را به آنها اختصاص داد.
وی كیفیت تولیدات مراكز استانی را خوب توصیف كرد و گفت: گواه این امر، كسب رتبه‌های برتر جشنواره‌های ملی و بین‌المللی در بخش های فیلم، مستند و انیمیشن است.