حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲ اسفند ۱۳۹۷

شورای اسلامی شهر شیراز در صدا وسیمای فارس تشکیل جلسه داد - نمایش محتوای خبر

 

 

شورای اسلامی شهر شیراز در صدا وسیمای فارس تشکیل جلسه داد

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

مدیرکل، معاونان، مدیران وکارکنان صدا وسیمای فارس صبح چهارشنبه خود را با میزبانی از رییس و اعضای شورای شهر شیراز آغاز کردند.

مهندس دستغیب و اعضای شورای شهر شیراز پس از بازدید از بخش های مختلف تولید و پخش سیما و صدا و حوزه موسیقی و بخش های فنی در نشست مشترک با معاونان صدا وسیما شرکت کردند.

مدیرکل صدا وسیمای فارس در آغاز این نشست ضمن خوش آمد به میهمانان گزارشی از ظرفیت و توانمندی صدا وسیمای فارس دربخش های مختلف ارائه داد.

سهرابی با بیان این که صدا و سیما یکی از مراکز مهم فرهنگی و رسانه ای است، گفت: همه ما وظیفه داریم برای امیدوار کردن مردم و ایجاد نشاط اجتماعی تلاش کنیم و هیچ نشاط وامیدی بالاتر از آن نیست که به مردم بگوییم چه کارها و خدماتی در حوزه های مختلف، توسط مسئولین شهر، مسئولین کشور در شرایط نه چندان راحت ارائه شده است.

وی تصریح کرد: انعکاس این خدمات و این رسالت مهم به عهده رسانه هاست چرا که رسانه ها پلی بین مردم ومسئولین هستند .

مدیرکل صدا وسیمای فارس افزود: کلان شهر شیراز مورد توجه همه دنیا و همه کسانی است که دلبسته این شهر هستند وتوقع دارند مسئولین موضوعات مرتبط با این شهر را با حساسیت و دقت ویژه پی گیری کنند و از رسانه ها نیز توقع می رود که چگونگی استفاده از ظرفیت های موجود در ارائه خدمات بهتر در قالب های مختلف برنامه سازی بیان شود.

وی ارتباط مدیران وکارکنان صدا وسیمای مرکز فارس با سایر مسئولان از جمله اعضای شورای اسلامی شهر شیراز را یک ارتباط تنگاتنگ ودلی بیان کرد وگفت: همه ما دلبسته شهر ودیار و خدمت به مردم هستیم و این موجب شده است که همه برای پیشبرد این امور اعتقاد به هم افزایی داشته باشیم وانشاالله این جلسات راهی برای رسیدن به این مهم وخدمت به مردم فرهیخته شیراز باشد.

سهرابی با بیان این که همه ما باید به نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر کمک کنیم تا بتوانند در برنامه هایشان موفق شوند موفقیت اعضای شورای شهر وشهرداری و همه مسئولین استان را موفقیت جمهوری اسلامی دانست و گفت: هر کدام از ما درحوزه مأموریت مان به نحو مطلوبی وظیفه داریم که خدمات نظام به مردم را به شیواترین بیان بازگو کنیم.

وی اعلام کرد: صدا و سیما این آمادگی را دارد که خدمات شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز را در راستای اطلاع رسانی و تلاش برای صیانت از حقوق شهروندی و آموزش شهری برای ایجاد محیط مطلوب زندگی برای مردم را همراه با شورا در دستور کار قرار دهد.

سهرابی تصریح کرد: امروز رسانه های بیشماری تمام ظرفیت و توان خودشان را به کار گرفتند تا مدیران دلسوز وتلاشگر را درارائه خدمت ناکارآمد نشان دهند و ما باید با تیزبینی، هوشمندی و هوشیاری این نقشه ها را خنثی کنیم با هم بودن و در کنار هم بودن و انتقال زحمات انجام شده از طریق رسانه نقشه های دشمن و رسانه های متکثر آنها را خنثی می کند.

سید احمد رضا دستغیب رییس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این جلسه گفت: حفظ وبقای نظام جمهوری اسلامی امروز وظیفه همه ماست ونیازمند حضور پرشور و پرامید مردم هستیم که بانشاط و با امید در صحنه ها و جامعه حضور داشته باشند و دست یابی به این امور را محقق کنند.

وی لازمه رسیدن به این نشاط و پرشوری را استفاده از تفکرات سیاسی و همه عوامل در جامعه که جمهوری اسلامی و نظام جمهوری و قانون اساسی را قبول دارند بیان کرد و گفت: استفاده از افکار گوناگون کار شایسته ای است که صدا و سیما به آن توجه دارد و در این مهم نقش اساسی ایفا می کند.

وی با تاکید به این که باید به رأی وانتخاب مردم توجه داشته باشیم افزود: اهتمام وتوجه مردم به ما وظیفه ما را سنگین تر می کند که خدمات بیشتری را ارائه دهیم و نقش صدا وسیما از این جهت پر رنگ می شود که این خدمات رسانی که مسئولین انجام می دهند را به گوش مردم برساند.

رییس شورای اسلامی شهر شیرازتصریح کرد: ما صدا و سیما را یار، بازو، همراه و همفکر شهرداری می دانیم و بر این باوریم که نقش صدا وسیما در فرهنگ سازی و تاثیرات اجتماعی بی بدیل است و با انعکاس این خدمات به مردم و کمک به شهرداری نقش موثری در کمک به مشکلات شهری را ایفا می کند.

مهندس دستغیب گفت: از صدا وسیما دو توقع داریم اول بیان خدمات و عملکرد نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر را به مردم منعکس کند و دوم صدا وسیما به عنوان گسترده ترین رسانه کشور در آموزش فرهنگ شهروندی، چگونگی خدمات متقابل مردم و شهرداری، شورا را یاری کند.

در ادامه این نشست اعضای شورای اسلامی شیراز بر ارتقاء روابط دو جانبه صدا وسیما و شورای اسلامی شهر شیراز تاکید کردند.

استفاده از ظرفیت صدا وسیما برای بیان عملکرد شورا و شهرداری، همکاری متقابل بر اساس فعالیت های فرهنگی و رسانه ای، تلاش برای فراهم کردن محیط زیست سالم برای مردم از جمله مطالب بیان شده در این نشست بود.