حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۷

دیدار خیرین فرهنگ ساز با سهرابی مدیرکل مرکز فارس - نمایش محتوای خبر

 

 

دیدار خیرین فرهنگ ساز با سهرابی مدیرکل مرکز فارس

روابط عمومی صدا وسیمای فارس

در دیدار خیرین فرهنگ ساز با مدیر کل مرکز درباره کارهای ارزشمند و خیرخواهانه فرهنگی در شیراز بحث و تبادل نظر شد.

سهرابی مدیرکل مرکز در این دیدار با اشاره به ظرفیت و توانمندی های بالقوه استان فارس گفت: کشور باید یک نگاه نو و ویژه فرهنگی به این خطه از سرزمین میهن اسلامی داشته باشد.

وی با بیان این که داشتن فرهنگ، اصل و اساس هر جامعه ای است، گفت: اگر کشوری رشد اقتصادی بالا داشته باشد ولی فرهنگ نباشد، نبود فرهنگ اقتصاد را نابود می کند و اگر کشوری با فرهنگ باشد این فرهنگ اقتصاد را می سازد.

مدیرکل صدا وسیمای فارس وظیفه حوزه های فرهنگی را برای هم گرایی مردم این استان بسیار مهم دانست و افزود: هرجایی فرهنگ خاص خودش را دارد کسانی که وارد یک فرهنگ جدید می شوند اگر آموزش شهروندی و سخت گیری نباشد، هم خود حوزه ها و هم شهروندان اذیت می شوند. لذا چون مهاجرت به شهر شیراز زیاد است، آموزش فرهنگ شهروندی و شهرنشینی را باید جدی بگیریم تا دچار مشکل نشویم.

سهرابی نقش رسانه را در آموزش فرهنگ شهروندی بسیار موثر و مهم دانست و گفت: رسانه در سه حوزه استانی، ملی (شبکه های مختلف رادیویی و تلویزیونی) و شبکه های بین المللی می تواند کمک کند.

مدیر رسانه ملی در استان تصریح کرد: پردازش پیام و داشتن یک طرح و برنامه ریزی خوب مهم است، در رادیو و تلویزیون ما پردازش ایده را بر عهده داریم ایده سازی کار دانشگاه و حوزه هاست. وظیفه ماست که این ایده ها را در اختیار مخاطب قرار دهیم، ماباید به چیزی که می گوییم ایمان داشته باشیم تا بر دل مخاطب بنشیند.

وی افزود: رسانه ملی می تواند بستر و راه ارتباطی بین شما و مردم باشد، شما فرستنده پیام و مخاطب گیرنده پیام است. با توجه به مشکلات موجود اگر امروز کار فرهنگی قوی انجام نگیرد، ممکن است در جامعه هرج و مرج  ایجاد شود. کارهای فرهنگی را باید نشر داد که این هم فقط از طریق رسانه ملی امکان پذیر است.