سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

افتتاح 20 طرح عمرانی در شیراز - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح 20 طرح عمرانی در شیراز

شیراز/خبرگزاری صدا و سیما /اقتصادی

افتتاح 20 طرح عمرانی در شیراز

شیراز/خبرگزاری صدا و سیما / اقتصادی

در آستانه نیمه شعبان، 20 طرح عمرانی ، خدماتی و شهری در شیراز به بهره برداری رسید.

شهردار شیراز در مراسم بهره برداری از این طرح ها گفت: این طرح ها شامل تقاطع غیر همسطح آفرینش شهرک حافظ، ساخت بلوار حدفاصل بلوار مساوات تا علامه دهخدای شهرک گلستان، ساخت فرهنگسرای نیایش در شهرک قصر قمشه، سامانه هوشمند پایش تقاطع، سامانه مدیریت و اطلاع رسانی هوشمند وضعیت ترافیکی کنار گذر رودخانه خشک، ساخت مخزن های جمع آوری و دفع فاضلاب ، ساخت دو مخزن تامین آب فضای سبز، زیرسازی ، اجرای آسفالت و پیاده رو سازی در ده نقطه شهری است که با 236 میلیارد ریال اعتبار ساخته اجرا شده است.

پاک فطرت افزود: مهمترین این طرح ها تقاطع غیر همسطح آفرینش است که برای اجرای این طرح 110 میلیارد ریال هزینه شده است و با ساخت آن بلوار آفرینش به بلوار غدیر متصل و عبور و مرور به شهرک گلستان تسهیل می شود.

استاندار فارس هم به بهره برداری تقاطع غیر همسطح آفرینش 9 ماه زودتر از پیشبینی کارشناسی اشاره کرد و گفت: این حرکت قابل تقدیر نتیجه همدلی مردم ، شهرداری و شورای اسلامی این شهر است.

سید محمد احمدی ادامه داد: طرح های بزرگی در جای جای شیراز در حال اجراست که مردم با مشارکت خود در پرداخت عوارض شهرداری، تلاش برای حفظ اموال عمومی شهری و کمک به نگهداری طرح های اجرا شده می توانند به شهرداری کمک کنند.

حقدل رییس شورای اسلامی شهر شیراز هم با اشاره به بودجه امسال 2760 میلیارد تومانی شهرداری شیرازگفت: تلاش ما حل معضل ترافیک و روان سازی معابر است که در همین راستار 85 درصد اعتبارات لودجه ای شهرداری برای طرح های عمرانی و آبادانی هزینه می شود.